Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Solana vystřelila za měsíc o 300 % a překonala Dogecoin! Dostala se na 7. místo z pohledu tržní kapitalizace!

Publikováno
Solana vystřelila za měsíc o 300 % a překonala Dogecoin! Dostala se na 7. místo z pohledu tržní kapitalizace!
Zdroj: block-builders.net

Nativní kryptoměna blockchainu Solana SOL láme už druhý týden jeden rekord za druhým. Nyní se posunula na sedmou pozici žebříčku nejhodnotnějších kryptoměn podle tržní kapitalizace. Přeskočila tak meme minci Dogecoin a odsunula ji na osmou příčku.

Solana v posledních týdnech zaznamenala neuvěřitelný nárůst hodnoty, která se za posledních 30 dní vyšplhala o více než 300 %. SOL během tohoto období opakovaně překonávala své ATH (historicky nejvyšší cenové úrovně), přičemž se vyhoupla z přibližně 35 USD za minci 1. srpna na novou maximální hodnotu 140 USD, na kterou se dostala v pátek 3. 9. 2021.

Solana nyní za posledních 24 hodin vzrostla o 23 %, čímž pokračuje v prudkém růstu z poslední doby, kdy v pondělí poprvé překonala magickou hranici 100 USD.

Na druhé straně barikády je Dogecoin. Ten zaznamenal v minulých dnech spíše průměrnou výkonnost. Jeho cena za posledních 30 dní vzrostla o 46 %, ale za tento týden jen o 7,5 %. DOGE stoupal rychleji než některé konkurenční mince, když se trh s kryptoměnami začal koncem července zotavovat. Pohybům se není třeba divit. Jedná se o historicky nejvíce volatilní minci, která má tendenci stoupat a klesat oběma směry víc než kryptoměny jako bitcoin a ether.

Cena DOGE od začátku roku stále masivně stoupá. Z hodnoty 0,0055 USD 1. ledna 2021 na současnou cenu nad 0,29 USD. To je nárůst o 5 200 %. Je třeba poznamenat, že Dogecoin je stále téměř 60 % pod svou maximální cenou 0,73 USD stanovenou v květnu tohoto roku. Tržní kapitalizace Solany (neboli celkové množství mincí vynásobené aktuální cenou) nyní činí 40,3 miliardy USD oproti 39,2 miliardy USD u Dogecoinu.

Abychom si zhodnocení SOL lépe představili, vezměme v úvahu, že kryptoměna SOL Sama Bankmana-Frieda má nyní větší tržní kapitalizaci než společnost Robinhood Markets Inc. (HOOD) s hodnotou 38 mld. USD.

Překonání meme coinu DOGE Solanou má i nemalý ohlas na sociálních sítích. Například pseudonymní kryptoměnový analytik Pentoshi uvedl, že “trh se v současné době dostává mimo kontrolu”.

https://twitter.com/Pentosh1/status/1433656361708138518

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Jakmile jednou vyděláte peníze investováním, je mnohem těžší je utrácet. Peníze totiž začnete vnímat jako nástroj k vydělávání, ne jako poukaz k nakupování.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.