Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Sny, nebo bludy? O čem někteří z nás sní

Publikováno
Sny, nebo bludy? O čem někteří z nás sní

Všichni máme nějaké sny. My, jako obchodníci, máme sny hlavně o vysokých výdělcích, že? Jste chamtivý snílek s nepřiměřenými myšlenkami o výdělku binárními opcemi? Nebo člověk co chce vydělávat, ale neudělá pro to nic? Nezáleží na tom, jestli jste začátečník, zkušený obchodník, nebo člověk, který se o obchodování vůbec nezajímá.

Každý z nás o něčem sní a my obchodníci sníme bezesporu i o tom, jak budeme vydělávat velké peníze pomocí binárních opcí. Někdo zase sní o tom, jak bude skvělý sportovec, jak bude cestovat kolem světa a nebo o tom, jak bude zachraňovat velryby. :D  Na tom že sníme, není nic špatného. Sny nám pomáhají být šťastní a bojovat v těžkých časech.

Za dobu co se zajímám o obchodování binárních opcí jsem potkal spoustu druhů obchodníků, ať už to byl začátečník, nebo zkušený obchodník, jedna věc spojuje všechny obchodníky. A to, že všichni sní o profitu. Rozdíl je ale v tom, jak sní a jakým způsobem k tomu přistupují.

Chamtivý snílek

GreedyKdyž někdo začíná obchodovat na internetu, velice často má dost mylné, pro nás zkušenější obchodníky i vtipné představy. Dám příklad: začínající obchodník vidí, jak Tomáš Stodola vydělává 300 tisíc měsíčně a najednou se mu úplně zblázní hlava a chce hned vydělávat stejně. Bohužel, tak to většinou u nás v hlavě chodí, i když si to málokdo z nás dokáže přiznat.

Pak to pokračuje, najednou začne snít o tom, jak si koupí nové auto, dům, jak děti pošle do nejlepší školy a to ještě ani pořádně neví, co jsou to binární opce. Co se to stalo? Nic složitého, tomu se říká chamtivost. Každý z nás je ve své podstatě chamtivý, takový už je prostě člověk. Ale musíme se to naučit ovládat a nenechat se zlákat sny, které jsou sice krásné, ale občas velice nereálné. Ať už děláte cokoliv, používejte hlavu, ušetří vám to spoustu starostí. Buďte realisté a vše si racionálně odůvodněte.

Matematický kouzelník

binární opce - matematický kouzelníkMyslím si, že jsme všichni byli takoví v určitém stádiu našeho obchodního vývoje. Každý z nás zná takového toho chlapíka, který ke všemu co dělá, používá excel, matematické výpočty a rovnice. Už má přesně vypočítané, kolik vydělá a také má promyšleno, co s penězi, které vydělal pomocí binárních opcí udělá a to ty peníze ještě ani nemá.

Možná si myslíte, že je to ten typ chytrého matematika, ale spíše než chytrý matematik, je to takový lehkomyslný matematický snílek. Snaží se zisky dostat z ničeho aniž by opravdu poznal, co je potřeba pro to, být úspěšný obchodník a že to není jen o tom, udělat si nějaký výpočet.

Nedávno mi jeden takovýhle matematický kouzelník říkal, jak během pár měsíců bude vydělávat miliony a pořád mi líčil, co si koupí atd… A to proto, že jeho ultra bezpochybná strategie pro obchodování binárních opcí, přispívala k rovnoměrnému exponencionálnímu příjmu. V první chvíli jsem si myslel, že si dělá prostě srandu ale potom jsem si uvědomil, že to myslí smrtelně vážně, a ukázal mi jeho tabulku!

Nejvtipnější na tom celém příběhu je, že se pořád hrozně strachoval, zda by mu broker takové peníze vyplatil a to ještě ani neudělal první vklad. :D Takže nikdy ještě neobchodoval na reálném účtu.

Líný snílek

líný obchodníkSnažit se přesvědčovat někoho z této skupiny snílků je bezpředmětné, jelikož mají takový zájem o sebevzdělávání, jako vy máte zájem stát se pokusným králíkem doktora Mengeleho. Jejich sny nejsou: stát se soběstačným obchodníkem binárních opcí, ale chtěli by někoho, kdo všechnu tu “tvrdou práci” odvede za ně. Chtějí si prostě najít nějakého osobního guru pro obchodování binárních opcí, zaručeně fungující automaticky obchodující systém (AOS), něco jako BinaryBotPro a potom chtějí svůj minimální vklad proměnit v miliony, zatím co budou ležet na pláži a popíjet mojito.

Dobrým obchodníkem se nestanete tak, že vyzkoušíte všechny programy pro obchodování. Musíte si uvědomit, že obchodování není jen o tom zapnout počítač, zapnout program na obchodování a jít si lehnout na gauč. Takhle to bohužel nefunguje, obchodování není jednoduché a nemůže to dělat každý. Pokud by to bylo tak jednoduché, jak si většina lidí myslí, dělal by to každý. Možná vás to opravdu překvapí, ale musíte pro to něco udělat.

Snění o vyšlapané cestě…

Nemohu nijak shazovat tento druh lidí, taky jsem takový byl. Jsou to lidé, kteří sní o tom, jak najdou mapu, která povede k úspěchu. Myslím to tak, že jsem si vždycky říkal, “kdybych tak znal nějakého skvělého obchodníka binárních opcí a mohl obchodovat podle něho”.

Bylo by to krásné, mít nějakého takového člověka po ruce, ale musíte si uvědomit, že to není jen o tom, kliknout na to, nebo na to. Ten člověk pro to, aby byl  úspěšný obchodník, musel něco udělat.

Spousta z vás chce obchodovat, ale nejste ochotni se učit a cvičit, což je špatně. Musíte si také uvědomit, kolik například profesionální obchodník strávil času učením se, analýzou grafů, zkoumáním indikátorů a hospodářských zpráv. Jsou to stovky hodin a bez toho to bohužel nejde. Občas spousta z nás hledá něco strašně složitého, nejmodernější nástroj, nebo tak něco, přitom základ je prostě se učit.

Závěr – klidně sněte, pomáhá to!

Mít nějaké reálné životní, nebo obchodní cíle je velice důležité k jejich dosáhnutí. Pokud máte nějaké velký sen, rozdělte ho na více malých, to je skvělá metoda. Pokud například chcete časem udělat 30 kliků, tak můžete skončit na 20, ale pokud se zaměříte na 50, pravděpodobně jich uděláte více.

Mít sny opravdu pomáhá, pomůže vám to k motivaci a nabudí vás to k práci. Musíte si ale také uvědomit, že by vaše sny měly být přiměřené. Nemůžete si například myslet, že za týden uděláte 300 kliků, to by byl příklad takového chamtivého snílka. Také nemůžete chtít dělat 50 kliků, když jste ještě ani nezačali, nikdo to za vás dělat nebude. To jsou takové jednoduché příklady, které platí i při obchodování.

Některé sny a přání, prostě nejsou reálné a splnitelné. Musíte poznat, co jde a co nejde. Pokud například budete chtít vydělávat 300 tisíc měsíčně po měsíci zajímání se o binární opce, to je sen nereálný. A co z toho budete mít? Akorát z toho budete nervózní a bude vám to překážet. Potom možná provedete vklad a brzo o všechny peníze přijdete.

Můžete si například říct, že do roka od teď chcete vydělat 100 000 Kč pomocí binárních opcí, to je reálný cíl, který se dá splnit.

Sněte o vysokých výdělcích, ale nejdříve pro to musíte něco udělat a ne se jen válet na gauči, nikdo to za vás neudělá ;)

Hodně štěstí.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

jakub

krásně napsané super našel sem se tu v40procentech a to jako vazne :) i mě to pobavilo co se tyče mě

Jsem rád, že se ti článek líbí Jakube! Taky jsem se v pár případech našel řekl bych, že asi každý se tu v něčem najde. :D Jak se říká, žádný učený z nebe nespadl.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎