Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Skvělá zpráva! Celsius vrátí věřitelům 3 miliardy USD. Jakým způsobem?

Publikováno
Skvělá zpráva! Celsius vrátí věřitelům 3 miliardy USD. Jakým způsobem?
Zdroj: guiadoinvestidor.com

Po dobrých zprávách v případu burzy FTX přichází další skvělá zpráva, tentokrát pro věřitele společnosti Celsius Network, která se dříve primárně zaměřovala na poskytování půjček a úročení vložených prostředků.

Co se s Celsiem stalo v červnu 2022?

Společnost Celsius pozastavila v roce 2022 výběry ze své platformy a následně vyhlásila bankrot. Tehdejší šéf Alex Mashinsky byl zadržen americkými úřady a čelí obvinění z podvodu, soud je naplánován na září 2024. 98 % věřitelů poté odsouhlasilo reorganizační plán, aby se společnost dostala z finančních potíží, což se nyní podařilo.

Celsius se dostal z bankrotu a začne postupně distribuovat svým věřitelům kryptoměny, ale i fiat měny v celkové hodnotě 3 miliard USD. Věřitelé budou vypláceni skrze Coinbase, PayPal a Venmo. Společnost také uhradí pokuty americkým úřadům v hodnotě 4,7 miliard USD.

Vznikne také nová společnost na těžbu kryptoměn s názvem Ionic Digital. Ta bude vedena těžební firmou Hut 8 a povede ji Matt Prusak.

Celsius také uvedl, že Ionic Digital bude dále pokračovat v placení pohledávek věřitelů. Akcie této firmy budou také později veřejně obchodovatelné na burze, jakmile budou schváleny všechny potřebné dokumenty.

Co se týče zkrachovalých kryptoměnových firem, tak je to hned druhá dobrá zpráva za posledních pár dnů, ať už jde o společnost FTX a nebo nyní o Celsius Network, což může být dobrý signál pro kryptoměnový svět do budoucna.

Bohužel společnost Terraform Labs stojící za blockchainy LUNA a LUNC se z problémů naopak nedostala a v minulém měsíci oznámila krach.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎