Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rohlík.cz vydává další emisi dluhopisů v hodnotě 222 milionů Kč

Publikováno
Rohlík.cz vydává další emisi dluhopisů v hodnotě 222 milionů Kč

Zakladatel Rohlíku.cz oznámil navýšení emise dluhopisů za dalších 222 milionů korun. Minulý rok se jejich první emise vyšplhala na 777 milionů Kč a byly vyprodány během jednoho týdne.

Rohlík.cz navíc zaznamenává stále větší úspěchy. Jeho obrat se totiž meziročně zvýšil o 60 % na 4 miliardy Kč.

Výnosy z emise za 222 milionů Kč půjdou na novou akvizici

Minulý rok došlo u Rohlíku.cz k emisi jeho prvních dluhopisů za 777 milionů Kč. Už v té době jeho zakladatel Tomáš Čupr počítal s jejich navýšením, a tak není divu, že k němu doopravdy došlo.

Nově půjde tedy o další emisi dluhopisů za 222 milionů Kč a výnosy z nich půjdou na novou akvizici s částí skupiny Sklizeno.

Přesněji tedy půjde o projekt My Food Wholesales, který ročně přinese přes 400 milionů Kč a je podle samotného Čupra strategickým bodem pro rozvoj Rohlíku.cz.

TIP: Chcete vědět víc o dluhopisech? Přečtěte si náš článek o dluhopisech.
TIP: Chcete vědět víc o dluhopisech? Přečtěte si náš článek o dluhopisech.

Nová emise dluhopisů tedy disponuje úrokem 6,6 % a splatností v roce 2023. Podle minulého zájmu investorů o již vydané a vyprodané dluhopisy lze očekávat, že i tyto se na trhu moc dlouho neohřejí a investoři je skoupí stejně rychle a možná i rychleji.

Pokud se tomu tak stane mohou dosavadní emise přinést Tomáši Čuprovi celkově 999 milionů Kč. Potenciálně však můžeme očekávat i další emisi, která může být navýšena na celkových 1,2 miliardy.

Tomáš Čupr vlastní už 75% společnosti

Již zmíněná první emise za 777 milionů Kč, kterou pokrývala jako i teď J&T Banka, měla pro investory garantované stejné půlročně vyplácené výnosy v hodnotě 6,6 %.

V té době si vedle jiných investorů koupily dluhopisy i zaměstnanci Rohlíku.cz, a to v hodnotě 10 milionů Kč. Nakonec šlo vše podle plánu a Tomáš Čupr mohl většinu výnosu využít pro rozšíření svého podílu ve společnosti a získat tak 75 %.

Rohlík.cz stále roste

Z malého projektu, do kterého jeho zakladatel vkládal velké naděje se během roku 2019 stala jednička mezi online prodejci potravin. Celkový obrat společnosti přerostl 4 miliardy korun s meziročním nárůstem 60 % a ziskovým zakončením.

Jeho zakladatel stále více pracuje na zlepšování služeb a rozšíření jeho působení i do dalších zemí.

V prosinci se Rohlík.cz objevil pod jménem Kifli.hu (rohlík v maďarštině) i v Budapešti a během tohoto prvního měsíce zaznamenal počet objednávek překračující stovku. Nepochybně tedy můžeme očekávat od této společnosti další úspěchy a možná i další emisi dluhopisů.

Plánujete vy sami investovat do dluhopisů Rohlík.cz?

Líbil se vám tento článek?
20
0

Autor

Ve světě financí se pohybuji již dlouho, ale i tak jsou pro mne nejzajímavější témata obchodování na burze a kryptoměny.

O těchto tématech ráda diskutuji a píšu. Sice píšu teprve 2 roky, ale to nic nemění na faktu, že do každého článku dám i kousek sebe.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
U 74 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 72,87 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎