Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Rohlík.cz vydává další emisi dluhopisů v hodnotě 222 milionů Kč

Rohlík.cz vydává další emisi dluhopisů v hodnotě 222 milionů Kč

Rohlík.cz vydává další emisi dluhopisů v hodnotě 222 milionů Kč

Zakladatel Rohlíku.cz oznámil navýšení emise dluhopisů za dalších 222 milionů korun. Minulý rok se jejich první emise vyšplhala na 777 milionů Kč a byly vyprodány během jednoho týdne.

Rohlík.cz navíc zaznamenává stále větší úspěchy. Jeho obrat se totiž meziročně zvýšil o 60 % na 4 miliardy Kč.

Výnosy z emise za 222 milionů Kč půjdou na novou akvizici

Minulý rok došlo u Rohlíku.cz k emisi jeho prvních dluhopisů za 777 milionů Kč. Už v té době jeho zakladatel Tomáš Čupr počítal s jejich navýšením, a tak není divu, že k němu doopravdy došlo.

Nově půjde tedy o další emisi dluhopisů za 222 milionů Kč a výnosy z nich půjdou na novou akvizici s částí skupiny Sklizeno.

Přesněji tedy půjde o projekt My Food Wholesales, který ročně přinese přes 400 milionů Kč a je podle samotného Čupra strategickým bodem pro rozvoj Rohlíku.cz.

Nová emise dluhopisů tedy disponuje úrokem 6,6 % a splatností v roce 2023. Podle minulého zájmu investorů o již vydané a vyprodané dluhopisy lze očekávat, že i tyto se na trhu moc dlouho neohřejí a investoři je skoupí stejně rychle a možná i rychleji.

Pokud se tomu tak stane mohou dosavadní emise přinést Tomáši Čuprovi celkově 999 milionů Kč. Potenciálně však můžeme očekávat i další emisi, která může být navýšena na celkových 1,2 miliardy.

Tomáš Čupr vlastní už 75% společnosti

Již zmíněná první emise za 777 milionů Kč, kterou pokrývala jako i teď J&T Banka, měla pro investory garantované stejné půlročně vyplácené výnosy v hodnotě 6,6 %.

V té době si vedle jiných investorů koupily dluhopisy i zaměstnanci Rohlíku.cz, a to v hodnotě 10 milionů Kč. Nakonec šlo vše podle plánu a Tomáš Čupr mohl většinu výnosu využít pro rozšíření svého podílu ve společnosti a získat tak 75 %.

Rohlík.cz stále roste

Z malého projektu, do kterého jeho zakladatel vkládal velké naděje se během roku 2019 stala jednička mezi online prodejci potravin. Celkový obrat společnosti přerostl 4 miliardy korun s meziročním nárůstem 60 % a ziskovým zakončením.

Jeho zakladatel stále více pracuje na zlepšování služeb a rozšíření jeho působení i do dalších zemí.

V prosinci se Rohlík.cz objevil pod jménem Kifli.hu (rohlík v maďarštině) i v Budapešti a během tohoto prvního měsíce zaznamenal počet objednávek překračující stovku. Nepochybně tedy můžeme očekávat od této společnosti další úspěchy a možná i další emisi dluhopisů.

Plánujete vy sami investovat do dluhopisů Rohlík.cz?

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo