Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Reddit nabídne své akcie za výhodnou cenu vlastním uživatelům!

Sociálně-mediální platforma si klade za cíl vybudovat loajalitu, ale tento plán by se mohl obrátit proti ní, pokud akcie v první den obchodování klesnou.

Publikováno
Reddit nabídne své akcie za výhodnou cenu vlastním uživatelům!
Zdroj: depositphotos.com

Sociálně-mediální společnost Reddit plánuje, že až v březnu vstoupí na trh, nabídne akcie ve své primární veřejné nabídce (IPO) 75 tisícům svých nejaktivnějších uživatelů.

Cílem tohoto kroku je budování loajality, ale mohl by se vymstít, pokud by akcie při debutu klesly.

Uživatelé budou mít možnost koupit akcie za jejich emisní cenu – což je neobvyklý krok, který je obvykle vyhrazen velkým institucionálním investorům.

Tato investorská základna je považována za bezpečnější, protože obvykle drží akcie delší dobu než drobní investoři, u nichž se očekává, že budou při oslabení akcie spíše prodávat.

Jedno z největších IPO letošního roku se nezadržitelně blíží

Reddit podal důvěrnou žádost o IPO koncem roku 2021 a očekává se, že nezbytné dokumenty předcházející tomuto aktu zveřejní ještě v únoru. V březnu bude usilovat o vstup na newyorskou burzu.

Společnost dosáhla v srpnu 2021 v kole získávání soukromých finančních prostředků ocenění ve výši 10 miliard dolarů, ale od té doby se ocenění změnilo – vzrostlo.

Reddit je známý svými diskusními fóry, tzv. subreddity, které umožňují uživatelům komentovat a vyměňovat si informace na různá témata.

Jedním z nejznámějších je WallStreetBets, který se proslavil na počátku pandemie, kdy investoři vytvořili fenomén meme akcií, tedy zběsilé obchodování s akciemi společností, jako je GameStop nebo AMC Entertainment.

Toto fórum denně navštíví v průměru asi 70 milionů uživatelů, a jak dokáže ovlivnit obchodování konkrétní akcie, můžete vidět na zběsilém grafu akcií GameStop níže.

Vývoj hodnoty akcií GameStop v období, kdy byla ovlivňována fórem WallStreetBets

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GameStop Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Aby bylo jasno, Reddit by nebyl první společností, která by část svých akcií v rámci IPO umístila mezi své uživatele. Platforma pro obchodování s akciemi Robinhood prodala také část svého podílu vlastním uživatelům v 2021.

V první den obchodování se však akcie propadly o více než 8 % a nyní se obchodují o více než 60 % pod cenou při IPO.

Vývoj hodnoty akcií Robinhood od IPO společnosti

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Robinhood Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Reddit je jednou z nejvýznamnějších transakcí, které se letos očekávají v souvislosti s nadějemi na oživení trhu IPO, který v posledních dvou letech skomíral.

Očekávané oživení se v roce 2023 nepodařilo plně nastartovat hlavně díky prostředí geopolitické nejistoty, zvyšování úrokových sazeb a krachů bank. A letos to zatím také není žádná sláva.

Jeden z větších nedávných vstupů na burzu společnosti BrightSpring Health Services, která nabízí domácí a komunitní služby, se při svém debutu propadla o 9 % poté, co byla cena o 2 dolary nižší než navrhované cenové rozpětí, což je známka toho, že investoři stále tlačí na ocenění.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎