Novinka - Stop
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Spousta lidí se nás stále ptá, zda je nyní možné obchodovat binární opce. Ano možné to je. Ale má to své nevýhody, kterých opravdu není málo. Pojďme se na to tedy podívat.

Binární opce obchodovat lze

Abychom byli přesní, jde to u pár brokerů, jako je: Finmax, Ayrex, Alpari či DukasCopy zde je stále možné binární opce obchodovat. A my jsme se právě na tyto společnosti zaměřili a provedli jejich srovnání.

Dnešní článek se věnuje společnostem Finmax a Ayrex. Obchodovat u nich bohužel nedoporučujeme, protože je to nebezpečné. Největší problém je v tom, že se jedná o pochybné a neregulované brokery. My jsme je ale i tak vyzkoušeli a níže přinášíme výsledky našeho průzkumu.

Novinka: Momentálně ještě testujeme brokery DukasCopy se sídlem ve Švýcarsku a Alpari. Jsou tito 2 brokeři důvěryhodní? Brzy Vás budeme informovat v dalším článku!

Broker Finmax

Společnost je registrovaná v daňovém ráji v Karibiku (Svatý Vincenc a Grenadiny) kde nejsou žádné regulace, což samo o sobě zrovna nebudí důvěru. Za dobu od mé registrace až po výběr peněz jsem zaznamenal řadu problémů.

nešlo obchodovat finmaxČeho jsem si všiml jako prvního je, že všude zmiňují minimální vklad 250 dolarů. Minimální vklad ve skutečnosti ale je 10 dolarů. Ke každému vkladu se navíc naúčtuje několikaprocentní poplatek.

Pár hodin po vkladu mi byl zablokován obchodní účet, protože jsem nedodal potřebné dokumenty ověřující totožnost. Po dodání dokumentů a následném ověření účtu mi zase nešly provádět obchody z nesmyslných důvodů (viz obrázek vpravo).

Popravdě na internetu naleznete většinu recenzí od obchodníků negativních. Ta hrstka obchodníků, kteří si u brokera vydělali nějaké větší peníze, svoji výplatu nikdy neobdrželi. Bohužel, nebo možná bohudík, jsem já za svých několik testovacích obchodů u brokera žádné velké peníze nevydělal a výběr mých několika desítek dolarů na účet přišel. Po 12 dnech.

Určitě nedoporučuji s brokerem Finmax začínat, i když se jedná o jednoho z mála, kteří binární opce nabízí.

Shrnutí brokera Finmax:

 • Procentuální poplatek naúčtovaný při každém vkladu
 • Říkají, že min. vklad je 250 dolarů, ale ve skutečnosti je 10 dolarů. Snaží se z Vás tak jen “vymámit” více peněz.
 • Vklad přes kartu probíhá přes pochybnou bránu, sám jsem se bál poslat i 50 dolarů. Snad mne moje rozhodnutí ještě nedožene.
 • Výplaty pro obchody se mění téměř každou hodinu za nejasných podmínek. Viděl jsem snad všechny čísla od 50 % až po 77 %.
 • Říkají, že žádný minimální limit pro výběr peněz není, ale ve skutečnosti je minimum 25 dolarů. To ale v jejich podmínkách není! Na výběr si podle podmínek žádají navíc až 7 dní na zpracování. Tedy klidně i 2 týdny, než vám peníze z Karibiku přijdou. Pokud tedy vůbec přijdou. Vy navíc ještě zaplatíte poplatek bance za mezinárodní převod. Po žádosti o výběr samozřejmě zůstávají peníze několik dní na obchodním účtě, protože počítají s tím, že netrpělivý obchodník začne znovu obchodovat a ještě před výběrem peníze prodělá.
 • Finmax nabízí bonus, což už bylo dávno zakázáno.
 • Je třeba bezdůvodně ověřit totožnost obchodníka: proč, když nejsou regulovaní, a nikdo to po nich nevyžaduje? Po vkladu mi ještě před ověřením zablokovali účet. Dokumenty navíc prý není možné poslat skrz jejich systém, i když na to je připravený. Všechny dokumenty je nutno posílat přes email.

Aby však nebylo všechno tak černé, tak broker Finmax má i svoje výhody.

 • Pěkná a rychlá platforma
 • Možnost nadstavbových příkazů, jako hedge, double a sell back
 • Online support ochotně v plynulé angličtině odpoví na všechny dotazy

Zdá se mi, že všechny tyto výhody jsou dobré jen k tomu, aby člověk k tomuto brokerovi vložil ještě více peněz. Ale uvidí ještě své peníze někdy? Jaká máte vy názor na tohoto brokera? Máte s ním zkušnosti? Dejte vám vědět do komentářů!

Broker Ayrex

Stejně jako Finmax, i Ayrex je společnost registrovaná v Karibiku, tentokrát na ostrovech Svatý Kryštof a Nevis. Ani tam nejsou žádné regulace. Platforma je o dost hezčí, ale to není žáná velká výhra.
U Ayrexu můžete vložit peníze na svůj obchodní účet pouze přes Skrill a to od 25 dolarů. K vkladům nad 100 dolarů nabízí bonus vázaný na nesmyslné podmínky. Pro ponechání bonusu 100 dolarů by to znamenalo udělat obchody alespoň ve výši 4000 dolarů. Na druhou stranu, když jim nedáváte žádné údaje o platební kartě, alespoň je nemohou zneužít.
Co se mi u Ayrexu líbí je, že demo je úplně zdarma a to bez nutnosti registrace. Jejich platforma je taky pěkně propracovaná. Ale určitě nemá na platformu IQ Option, kde lze obchodovat FX Opce.

Shrnutí: Je dobré nyní binární opce obchodovat?

komentář k brokerům finmax ayrex
Komentář uživatele Jan k brokerům Finmax a Ayrex

Abychom si to shrnuli.

 • Finmax ani Ayrex nejsou regulované společnosti a jedná se o společnosti se sídlem v daňových rájích
 • Když vás jakkoli podvedou, není kam se obrátit
 • Jejich platformy neudávají, odkud kótují ceny a kurzy, takže to může být prakticky odkudkoli, dokonce i záměrně vymyšlené pro všechny obchodníky jinak.
 • Když se taková společnost jednou rozhodne, že vám ze dne na den zablokuje účet, vypnou stránky, nebo cokoli jiného, nikdo je nezastaví.
U Finmax ani Ayrex bych tedy neobchodoval. Existují ale ještě další varianty, na které se podíváme v příštím článku. Buďte s námi!

Další aktuální články na toto téma

Hodnocení
Hodnoceno dne
Broker
Ayrex a Finmax
Hodnocení
11stargraygraygraygray

24 KOMENTÁŘE

 1. Tahle stránka pěkně upadá. Když byla tahle stránka ještě opcebinarni.com, tak tu vycházely skvělý články a ne to co je teď – jenom slibování recenzí v komentářích.

  • Možná by bylo dobré, aby majitel webu popsal okolnosti, které vedly k přejmenování stránky. Pokud to správně chápu, tak se změnil majitel domény a docela by mne zajímalo, jestli autoři recenzí vůbec mají něco společného s tradingem. Recenze na Ayrex a Finmax jsou tak stručné, že bych je dal dohromady taky. Samozřejmě je to věc majitelů webu, ale možná by nějaké vysvětlení pozitivně ovlivnilo vaši důvěryhodnost.

  • Adame mysleli jsme, že to stihneme už tento týden, ale není to jen tak. Nechceme dávat žádné konkrétní datum, abychom to mohli “nestihnout”, každopádně pracujeme na tom. 🙂

  • Upřímně řečeno, zeptejte se sám sebe, zda tu recenzi opravdu potřebujete. Otestovat platformu si můžete sám a je to rozhodně validnější, než nějaká recenze. Věci, které se tady psaly o Finmaxu a Ayrexu, si každý začínající trader dokáže zjistit sám taky. To, jestli Vám vyplatí nebo nevyplatí peníze, nezávisí na žádné recenzi, ale prostě na tom, jak se broker rozhodne. V případě Dukascopy toto nehrozí, protože neexistuje momentálně v Evropě spolehlivější broker (a to včetně IQ Option, s nímž jsou poslední dobou problémy).

 2. dukascopy jsem zkoušel demo a žádné strike price tam žádné není objeví se to u svíce a mě se to zdá jako klasické binární opce

  • Jan Novák: Možná ji zrušili, ale obávám se, že se spíš pletete. Záleží, jaký payout si zvolíte. Máte více možností – pokud zvolíte 70% a prohrajete, dostanete 20% zpět. Pokud zvolíte 90%, nedostanete nic. Podle toho se orientuje i ta strike price. Pokud ji ale zrušili, bylo by to super, protože to je podle mě momentálně nejlepší broker.

  • Jan Novák: Omlouvám se, máte pravdu, objeví se to v momentě zadání obchodu jako klasická bariéra binární opce. Ale museli to opravdu změnit, protože před pár měsíci to tam ještě měli.

   • Jan Novák: Tak omluvu beru zpět, strike price tam je, respektive rozdíl daný ask/bid price. Podívejte se na Dukascopy – Binaries – Trading conditions, sekce ORDER EXECUTION POLICY. Je to tam popsané. Zkoušel jsem ještě jednou teď asi půl dne demo a je to tam. Takže to nejsou klasické bin. opce. Bohužel. Na kratším timeframe je to docela problém…

 3. Dukascopy: Jak jsem tady už psal, není to jednoduché, protože musíte prorazit bariéru určité strike price, která se vám po zadání obchodu objeví. Tzn. není to klasická binární opce. Podle mě je na kratším timeframu dost nereálné to prorazit, je třeba větších pohybů.

 4. podle mě je ducasy velmi spolehlivý časové rámce má od 3minut až do 24 hodin ale někoho muže odradit minimální vklad 1000dolaru

 5. Chtěl jsem obchodovat u finmax, ale taky jsem se rozmyslel… Hovory od manažerky z Bulharska je nepříjemné, jejich platforma vypadá tak nějak fórově a celkově to nepůsobí dobrým dojmem.. Děkuji i za Vaše názory.

  • Taky jsem zkoušel finmax, ale ten hovor z Bulharska, celkem lámanou angličtinou mě odradil, trochu jsem pak šmejdil po internetu a narazil na nějakýho ambasadora pro investování, nevíte někdo? Nemáte zkušenosti? ambasadorinvestoru.cz

   • Určitě mohu doporučit. Vcelku sympatický pán, skoro hodinu povídal o jeho zkušenostech a co vše se mu vydařilo, i nevydařilo. Já sním rozjíždím komodity.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.