Finex.cz logo
Menu
Finex » Binární opce » Brokeři » Novinka: Recenze brokerů Finmax a Ayrex

Novinka: Recenze brokerů Finmax a Ayrex

Novinka: Recenze brokerů Finmax a Ayrex

Spousta lidí se nás stále ptá, zda je nyní možné obchodovat binární opce. Ano možné to je. Ale má to své nevýhody, kterých opravdu není málo. Pojďme se na to tedy podívat.

Binární opce obchodovat lze

Abychom byli přesní, jde to u pár brokerů, jako je: Finmax, Ayrex, Alpari či DukasCopy zde je stále možné binární opce obchodovat. A my jsme se právě na tyto společnosti zaměřili a provedli jejich srovnání.

Dnešní článek se věnuje společnostem Finmax a Ayrex. Obchodovat u nich bohužel nedoporučujeme, protože je to nebezpečné. Největší problém je v tom, že se jedná o pochybné a neregulované brokery. My jsme je ale i tak vyzkoušeli a níže přinášíme výsledky našeho průzkumu.

Broker Finmax

Společnost je registrovaná v daňovém ráji v Karibiku (Svatý Vincenc a Grenadiny) kde nejsou žádné regulace, což samo o sobě zrovna nebudí důvěru. Za dobu od mé registrace až po výběr peněz jsem zaznamenal řadu problémů.

nešlo obchodovat finmaxČeho jsem si všiml jako prvního je, že všude zmiňují minimální vklad 250 dolarů. Minimální vklad ve skutečnosti ale je 10 dolarů. Ke každému vkladu se navíc naúčtuje několikaprocentní poplatek.

Pár hodin po vkladu mi byl zablokován obchodní účet, protože jsem nedodal potřebné dokumenty ověřující totožnost. Po dodání dokumentů a následném ověření účtu mi zase nešly provádět obchody z nesmyslných důvodů (viz obrázek vpravo).

Popravdě na internetu naleznete většinu recenzí od obchodníků negativních. Ta hrstka obchodníků, kteří si u brokera vydělali nějaké větší peníze, svoji výplatu nikdy neobdrželi. Bohužel, nebo možná bohudík, jsem já za svých několik testovacích obchodů u brokera žádné velké peníze nevydělal a výběr mých několika desítek dolarů na účet přišel. Po 12 dnech.

Určitě nedoporučuji s brokerem Finmax začínat, i když se jedná o jednoho z mála, kteří binární opce nabízí.

Shrnutí brokera Finmax:

 • Procentuální poplatek naúčtovaný při každém vkladu
 • Říkají, že min. vklad je 250 dolarů, ale ve skutečnosti je 10 dolarů. Snaží se z Vás tak jen "vymámit" více peněz.
 • Vklad přes kartu probíhá přes pochybnou bránu, sám jsem se bál poslat i 50 dolarů. Snad mne moje rozhodnutí ještě nedožene.
 • Výplaty pro obchody se mění téměř každou hodinu za nejasných podmínek. Viděl jsem snad všechny čísla od 50 % až po 77 %.
 • Říkají, že žádný minimální limit pro výběr peněz není, ale ve skutečnosti je minimum 25 dolarů. To ale v jejich podmínkách není! Na výběr si podle podmínek žádají navíc až 7 dní na zpracování. Tedy klidně i 2 týdny, než vám peníze z Karibiku přijdou. Pokud tedy vůbec přijdou. Vy navíc ještě zaplatíte poplatek bance za mezinárodní převod. Po žádosti o výběr samozřejmě zůstávají peníze několik dní na obchodním účtě, protože počítají s tím, že netrpělivý obchodník začne znovu obchodovat a ještě před výběrem peníze prodělá.
 • Finmax nabízí bonus, což už bylo dávno zakázáno.
 • Je třeba bezdůvodně ověřit totožnost obchodníka: proč, když nejsou regulovaní, a nikdo to po nich nevyžaduje? Po vkladu mi ještě před ověřením zablokovali účet. Dokumenty navíc prý není možné poslat skrz jejich systém, i když na to je připravený. Všechny dokumenty je nutno posílat přes email.

Aby však nebylo všechno tak černé, tak broker Finmax má i svoje výhody.

 • Pěkná a rychlá platforma
 • Možnost nadstavbových příkazů, jako hedge, double a sell back
 • Online support ochotně v plynulé angličtině odpoví na všechny dotazy

Zdá se mi, že všechny tyto výhody jsou dobré jen k tomu, aby člověk k tomuto brokerovi vložil ještě více peněz. Ale uvidí ještě své peníze někdy? Jaká máte vy názor na tohoto brokera? Máte s ním zkušnosti? Dejte vám vědět do komentářů!

Broker Ayrex

Stejně jako Finmax, i Ayrex je společnost registrovaná v Karibiku, tentokrát na ostrovech Svatý Kryštof a Nevis. Ani tam nejsou žádné regulace. Platforma je o dost hezčí, ale to není žáná velká výhra.
U Ayrexu můžete vložit peníze na svůj obchodní účet pouze přes Skrill a to od 25 dolarů. K vkladům nad 100 dolarů nabízí bonus vázaný na nesmyslné podmínky. Pro ponechání bonusu 100 dolarů by to znamenalo udělat obchody alespoň ve výši 4000 dolarů. Na druhou stranu, když jim nedáváte žádné údaje o platební kartě, alespoň je nemohou zneužít.
Co se mi u Ayrexu líbí je, že demo je úplně zdarma a to bez nutnosti registrace. Jejich platforma je taky pěkně propracovaná. Ale určitě nemá na platformu IQ Option, kde lze obchodovat FX Opce.

Shrnutí: Je dobré nyní binární opce obchodovat?

komentář k brokerům finmax ayrex
Komentář uživatele Jan k brokerům Finmax a Ayrex

Abychom si to shrnuli.

 • Finmax ani Ayrex nejsou regulované společnosti a jedná se o společnosti se sídlem v daňových rájích
 • Když vás jakkoli podvedou, není kam se obrátit
 • Jejich platformy neudávají, odkud kótují ceny a kurzy, takže to může být prakticky odkudkoli, dokonce i záměrně vymyšlené pro všechny obchodníky jinak.
 • Když se taková společnost jednou rozhodne, že vám ze dne na den zablokuje účet, vypnou stránky, nebo cokoli jiného, nikdo je nezastaví.

Další aktuální články na toto téma

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 26 komentářů
adam horálek

má někdo zkušenost s alpari?

Tomáš

Tahle stránka pěkně upadá. Když byla tahle stránka ještě opcebinarni.com, tak tu vycházely skvělý články a ne to co je teď – jenom slibování recenzí v komentářích.

Jan
Odpověď na Tomáš

Možná by bylo dobré, aby majitel webu popsal okolnosti, které vedly k přejmenování stránky. Pokud to správně chápu, tak se změnil majitel domény a docela by mne zajímalo, jestli autoři recenzí vůbec mají něco společného s tradingem. Recenze na Ayrex a Finmax jsou tak stručné, že bych je dal dohromady taky. Samozřejmě je to věc majitelů webu, ale možná by nějaké vysvětlení pozitivně ovlivnilo vaši důvěryhodnost.

adam
Odpověď na Jan

rád bych dodal že nezáleží na délce recenze někdy mékně je více

petlík1

máte hotovou již recenzi

Portál Finex.cz
Odpověď na petlík1

Petlíku, během pár dní by měla být online.

adam pospíšil

kdy se mužeme těšit na recenzi

Portál Finex.cz
Odpověď na adam pospíšil

Adame mysleli jsme, že to stihneme už tento týden, ale není to jen tak. Nechceme dávat žádné konkrétní datum, abychom to mohli „nestihnout“, každopádně pracujeme na tom. :-)

petr

kdy bude recenze?

Jan
Odpověď na petr

Upřímně řečeno, zeptejte se sám sebe, zda tu recenzi opravdu potřebujete. Otestovat platformu si můžete sám a je to rozhodně validnější, než nějaká recenze. Věci, které se tady psaly o Finmaxu a Ayrexu, si každý začínající trader dokáže zjistit sám taky. To, jestli Vám vyplatí nebo nevyplatí peníze, nezávisí na žádné recenzi, ale prostě na tom, jak se broker rozhodne. V případě Dukascopy toto nehrozí, protože neexistuje momentálně v Evropě spolehlivější broker (a to včetně IQ Option, s nímž jsou poslední dobou problémy).

jan novák

dukascopy jsem zkoušel demo a žádné strike price tam žádné není objeví se to u svíce a mě se to zdá jako klasické binární opce

Portál Finex.cz
Odpověď na jan novák

Na Dukascopy brzy budeme zveřejňovat recenzi. :-)

Jan
Odpověď na jan novák

Jan Novák: Možná ji zrušili, ale obávám se, že se spíš pletete. Záleží, jaký payout si zvolíte. Máte více možností – pokud zvolíte 70% a prohrajete, dostanete 20% zpět. Pokud zvolíte 90%, nedostanete nic. Podle toho se orientuje i ta strike price. Pokud ji ale zrušili, bylo by to super, protože to je podle mě momentálně nejlepší broker.

Miro
Odpověď na jan novák

Ja doplnim, ze po zaregistrovani sa na demo sa mi ozval slovensky support, co ma prijemne prekvapilo.

Jan
Odpověď na jan novák

Jan Novák: Omlouvám se, máte pravdu, objeví se to v momentě zadání obchodu jako klasická bariéra binární opce. Ale museli to opravdu změnit, protože před pár měsíci to tam ještě měli.

Jan
Odpověď na Jan

Jan Novák: Tak omluvu beru zpět, strike price tam je, respektive rozdíl daný ask/bid price. Podívejte se na Dukascopy – Binaries – Trading conditions, sekce ORDER EXECUTION POLICY. Je to tam popsané. Zkoušel jsem ještě jednou teď asi půl dne demo a je to tam. Takže to nejsou klasické bin. opce. Bohužel. Na kratším timeframe je to docela problém…

Jan

Dukascopy: Jak jsem tady už psal, není to jednoduché, protože musíte prorazit bariéru určité strike price, která se vám po zadání obchodu objeví. Tzn. není to klasická binární opce. Podle mě je na kratším timeframu dost nereálné to prorazit, je třeba větších pohybů.

jan

podle mě je ducasy velmi spolehlivý časové rámce má od 3minut až do 24 hodin ale někoho muže odradit minimální vklad 1000dolaru

Portál Finex.cz
Odpověď na jan

Na zákaznické podpoře nám řekli, že pokud pošlete 500 USD, ještě vklad bude zpracován. Nižší částky už ale prý opravdu neberou. :-)

E. Nois

Chtěl jsem obchodovat u finmax, ale taky jsem se rozmyslel… Hovory od manažerky z Bulharska je nepříjemné, jejich platforma vypadá tak nějak fórově a celkově to nepůsobí dobrým dojmem.. Děkuji i za Vaše názory.

Andrej
Odpověď na E. Nois

Taky jsem zkoušel finmax, ale ten hovor z Bulharska, celkem lámanou angličtinou mě odradil, trochu jsem pak šmejdil po internetu a narazil na nějakýho ambasadora pro investování, nevíte někdo? Nemáte zkušenosti? ambasadorinvestoru.cz

Pavel
Odpověď na Andrej

Určitě mohu doporučit. Vcelku sympatický pán, skoro hodinu povídal o jeho zkušenostech a co vše se mu vydařilo, i nevydařilo. Já sním rozjíždím komodity.

Tom
Odpověď na Andrej

jojo, zajímavý projekt, taky jsem měl možnost chvíli s pánem pohovořit, nakonec jsme došli k tomu, že společnost co mi navrhnul, tak u ní dávno jsem :-)

Davidus
Odpověď na Andrej

Já mohu jenom kladně hodnotit. Inteligentní člověk co má přehled o všem a rád pomůže, takže za mě – ano, jděte do toho

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo