Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Přestaňte prodělávat peníze kvůli špatné strategii!

Publikováno
Přestaňte prodělávat peníze kvůli špatné strategii!

Většina z vás se s tím jistě už setkala. Na internetu jste našli nějakou strategii (obchodní model), která generuje šipky, kolečka, nebo něco podobného. Na základě pár jednoduchých pravidel jste pak otevírali obchody. Nic složitého.

Ze začátku to možná bylo docela OK, ale předpokládám, že nakonec vaše výsledky ani moc dobře neskončily. Jak to dopadlo? To určitě víte sami, pokud jste něco takového zažili.

Naprostá většina takových systémů v dlouhodobém hledisku nikdy nemůže fungovat. Kdyby se totiž dalo obchodovat pouze na základě jednoduchých výpočtů a indikátorů, už dávno by někdo udělal aplikaci, která by to dělala za vás.

Info

⚠️ A ano, takové aplikace existují! Provádí za vás obchody na základě jednoduchých výpočtů. Řadí se me zi ně např. všem znamý Czech Method ✋. Jenže to má jeden háček – nefungují a do pár hodin o všechny peníze přijdete!!!

Jak je tedy možné ziskově obchodovat?

Velice důležitý je u všech obchodních modelů lidský faktor. Filtrace signálů na základě stále se měnících linií supportu, resistence, trendu, apod. To už za vás žádný program neudělá. Proto u žádné strategie nemůžete obchodovat podle všech signálů, které se objeví. Je třeba je filtrovat.

Všechny obchodní strategie si vždy nejprve vyzkoušejte!

Ať už obchodujete s jakoukoli strategií, nebo obchodním modelem, je třeba si to nejdříve zkusit nanečisto. Na demo účtu. Nefunguje-li strategie, neproděláte ani korunu. A pokud funguje, tak můžete začít obchodovat s reálnými penězi.

Testovat je před takovým přechodem třeba ale minimálně týden, ideálně alespoň měsíc, nebo jste-li konzervativnější, i déle.

Co je to demo účet?

Demo účet je obchodní účet, na který si nemůžete nahrát žádné peníze, ani z něho žádné peníze vybírat. Všechny peníze, které na účtu už od začátku jsou, jsou tzv. virtuální peníze.

Díky tomuto účtu můžete provádět obchody a testovat, jak si strategie vede. Pokud vaše strategie nefunguje, vůbec vám nevadí, že jste nějaké virtuální peníze prodělali. Stačí kliknout na jedno tlačítko a máte je tam znovu. A můžete začít testovat nanovo.

Jak si demo účet vytvořit?

Demo účet si můžete vytvořit několika způsoby. Jedním způsobem jsou demo účty u brokerů, dalším způsobem jsou nezávislé demo účty. Níže si to trochu rozebereme.

Demo účet u brokera

Někteří brokeři nabízí demo účet přímo u nich na platformě. To má jednu zásadní výhodu – můžete si vyzkoušet všechny funkce, které daná obchodní platforma nabízí. Všechno si osaháte a vyzkoušíte a když přijde na obchodování s opravdovými penězi, nic vás nepřekvapí.

Na druhou stranu však ale demo účet nabízí ale i nedůvěryhodný broker binatex. Jeho demo účtu ale osobně vůbec nevěřím a je možné, že manipuluje s cenou tak, aby člověk byl více v zisku a řekl si, že už mu to jde a obchodoval s reálnými penězi. U regulovaných brokerů se takové praktiky ale člověk bát nemusí.

Demo účet třetích stran

Demo účet ale kromě brokerů jako takových nabízí i nezávislí poskytovatelé. To má taky jednu výhodu – je jim fuk, zda obchodujete úspěšně, nebo ne. Proto se nemusíte bát žádné manipulace ve váš prospěch či neprospěch a takové demo účty jsou teda věruhodé.

Takový demo účet máme i na našich stránkách zde: Binární opce demo účet. Další výhoda je, že nemusíte zadávat své kontaktní údaje a nemusíte se bát, že vás někdo bude obtěžovat emaily nebo telefonáty.

Na druhou stranu si ale “neosaháte” platformu brokera, u kterého v budoucnu budete provádět reálné obchody. To může být na škodu.

Co si o tom myslíte, používáte demo účty? Napište váš názor níže do komentářů.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

John

Dost možná jsem na to už taky přišel,mám malý důchod- pod hranicí chudoby v ČR,tedy míň než 10 t. Uživit se je tedy problém.Tak jsem začal to co vy.Sice jsem nováček,dělám to tak měsíc,ale strategie jsou k ničemu.S těmi jsem prodělal co jsem vložil.Uvítám rady a váš článek mě utvrdil v tom,že je nutné jet dost dlouho na demu,než se člověk zaběhne.A myslím,že intuice a spokojit se s málem je v tomhle dost důležitá.

Štěpán Petřivý

Johne, mnohokrát už jsem slyšel… Nemusí pršet, stačí když kape…. Drž se ;-)

Phillippe

Demo účty jsou hrozně důležité podle mě, a nejvíce pro začátečníky.. IQ i HL mají good demo, stejné jako reálné obchodování, člověk pak ví do čeho jde ;-) dík za článek

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎