Seriál technické analýzy
Seriál technické analýzy
Tento článek pojednává o binárních opcích, které momentálně obchodovat nelze u žádné firmy v EU. Existuje však alternativa s názvem FX Opce. Více o tom zde: Co jsou FX Opce?

Jak jsme si řekli včera. ve třetím díle seriálu technické analýzy, použití trendových linií je ve světě obchodování jedna z nejzákladnějších a nejspolehlivějších metod. Dnes ráno jsem udělal dva krásné obchody, pojďme si je spolu rozebrat.

Výpis obchodů

Obchod opce USD/JPY s dobou expirace 15 minut

Trendové čáry
Obrázek č. 1: Zakreslení trendovách čar

Asi jako první vám vysvětlím, jaké indikátory používám. Jako první jsou to samozřejmě bollingerovy křivky – šedivé čáry. Potom označené písmenem C a D supporty a resistence. Růžové šikmé čáry jsou potom trendové linie, které jsem zakreslil a modře jsem vyznačil můj obchod.

Jako první jsem si zakreslil trendové čáry. Kreslil jsem je na timeframe M15, tudíž o jednu větší, než jsem hledal příležitost ke vstupu do obchodu (M5). Z bodu A jsem vedl polopřímku do bodu B.

Koupení opce put
Obrázek č. 2: M5, vstup do obchodu

Obrázek č. 2 je už potom s timeframe M5. Tam, kde je první svislá modrá čára jsem si všiml výstupu ceny nad TL a následnou korekci. Zhruba na půlce bullish svíce (tam, kde je vodorovná modrá čára) jsem provedl obchod PUT na 15 minut. Jak to dopadlo už můžeme vidět tam, kde je druhá svislá modrá čára. Investice se vyplatila a $53.4 bylo doma.

Obchod opce EUR/JPY s dobou expirace 15 minut

Myslím, že další obchod snad ani více komentáře nepotřebuje. 🙂

Trendové linie pro obchod
Obrázek č. 3: Zakreslení TL na M15
Signál k obchodu PUT
Obrázek č. 4: Protnutí TL na M5
Vydařený obchod opce s expirací 15 minut
Obrázek č. 5: Přiblížení na obchod na M1

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, mám na vás takovou prosbu. Chtěl bych se zeptat, jak postupujete při stanovení trendu. Myslím tím, zda začínáte i ráno, nebo až se trhy trochu více probudí? na těch grafech mi právě chybí nějaké časy, abych si mohl udělat obrázek. Když si totiž stanovím trend ráno, tak je to takové velice rizikové, protože jelikož spousta makroekonomických dat vychází právě dopoledne a ráno se obchoduje většinou technicky, tak takový trend je spíš něco jako tip, předpoklad, odhad. Můžete mi prosím poradít? bohužel se mi nedaří o tom nic najít.

    • Ahoj, pokud obchoduješ pouze pomocí technické analýzy, tak tě vyhlašování a podobné nemusí zajímat. To je potom pro fundamentální obchodníky.

      Já se koukám na to, jaké bude vyhlašování až když teprve chci provést obchod a to vyhlašování by do něho mohlo nějak zasáhnout, jestli rozumíš.

      Jinak jelikož většinou používám 5 nebo 15 minutový časový rámec (Timeframe) prakticky se na čas ani nedívám, takže neřeším, jestli je ráno, nebo večer. 🙂

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.