Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Portu snižuje své poplatky. Má to ale svůj háček

Publikováno
Portu snižuje své poplatky. Má to ale svůj háček
Zdroj: Portu.cz

Platforma umožňující automatické investování Portu, přichází se zajímavým slevovým programem. Můžete díky němu získat opravdu výraznou slevu na poplatku. Pokud ale peníze vyberete dříve, o slevu přijdete.

Volbou fixní doby se Portu snaží motivovat investory k zodpovědnému chování a uchránit je před ukvapeným prodejem svých investic, aby tak lépe dodrželi své investiční cíle a nedělali ukvapená rozhodnutí.

Portu se věnuje zejména ETF. Pokud vás zajímá, co se pod zkratkou skrývá, přečtěte si tento článek.

S programem můžete získat až 40 % slevu na poplatku

Nově máte u každého Portu portfolia možnosti nastavit si tzv. fixované období, se kterým je spojena sleva na poplatku. Fixované období je časový horizont, po který plánujete peníze nevybírat. Období si nastavíte dle svých investičních cílů. Jakmile jej nastavíte, začnete čerpat slevu na poplatku, která se odvíjí od délky fixovaného období – čím delší je, tím více ušetříte.

Vybrat si můžete ze čtyř různých délek fixovaného obdobní:

Porovnání jednotlivých slev a fixovaného období. Zdroj: Portu

Jak ukazuje tabulka výše, ušetřit můžete na poplatku za správu svých dlouhodobých investic až 40 %, což není málo.

Co se stane, když peníze vyberete dříve?

V případě, že se rozhodnete vybrat své peníze z platformy dříve, než jste si nastavili, tak dojde k odpočítání poplatku do jeho plné výše. Nemusíte se tedy bát, že by vás Portu za předčasný výběr penalizovalo, ale přijdete o výhodnou slevu, protože to, co byste na poplatku ušetřili při dodržení fixní doby, vám bude strženo.

Poznámka

Vyplatí se začít s Portu díky slevě investovat?

Sleva, kterou Portu nabízí, opravdu není malá. Zda začít s Portu investovat s využitím této slevy, nebo ne, záleží na tom, jak je pro vás důležitá možnost likvidity – tedy moci svá aktiva „přeměnit“ na hotovost a investovat je jinak.

Pokud totiž začnete s Portu díky výhodné slevě investovat, je třeba svůj investiční cíl opravdu dodržet, abyste o slevu nepřišli. Takový závazek vás může motivovat k tomu, abyste se chovali více zodpovědně a nenechali se ovlivňovat aktuálními výkyvy trhu, což může být výhoda. Pokud ale chcete být více flexibilní, zvažte jiné možnosti investování.

I když si možná říkáte, že sleva 20 % není moc, v konečném důsledku můžete ušetřit stovky tisíc korun. Vliv poplatků na finální hodnotu vaši investice dobře ilustruje obrázek níže.

Vliv výše poplatku na konečnou hodnotu investice. Zdroj: Portu.cz

Stávající klienti nemají co ztratit

V případě, že s Portu už investujete, tak asi není důvod, proč do slevového programu nevstoupit. Jak píšeme výše, Portu vás za předčasný výběr nepenalizuje, pouze budete muset dorovnat poplatek, který byste ale bez tohoto programu stejně museli zaplatit. Jinými slovy: nemáte co ztratit.

Líbil se vám tento článek?
13
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎