Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato podhodnocená akcie se obchoduje s téměř 80% slevou!

Akcie společnosti, která začala svou cestu zotavení a návratu k ziskovosti je hluboko pod svým maximem. Vyplatí se ji koupit?

Tato podhodnocená akcie se obchoduje s téměř 80% slevou!
Zdroj: depositphotos.com

Ve světě po pandemii zůstává mnoho investorů skeptických ohledně zotavení některých podniků.

Společnost Carnival Corp je příkladem této skepse. Přestože se index S&P 500 blíží rekordním hodnotám, akcie Carnival jsou stále 79 % pod svým historickým maximem.

Znamená to, že je společnost ztracená, nebo je to signál k výhodnému nákupu se slevou?

Zotavení Carnival po pandemii

Společnost se sídlem v Miami provozuje flotilu bezmála 100 výletních lodí pod devíti značkami, takže není divu, že její akcie nejsou v top formě.

Problémy Carnivalu ale nezačaly pandemií. Již během 24 měsíců před rokem 2020 klesly akcie společnosti o 23 %. Pandemie tyto problémy jen prohloubila, když v podstatě zastavila odvětví cestovního ruchu a volného času.

Společnost učinila chvályhodné pokroky ve svém úsilí o obnovu a přesun spotřebitelských výdajů od zboží k zážitkům společnosti prospěl.

V prvním čtvrtletí končícím 29. únorem Carnival vykázal rekordní tržby ve výši 5,4 miliardy dolarů, což představuje 22% meziroční nárůst. Mimo vyšší ceny tento růst podpořil i rekordní objem rezervací.

Povzbudivý je i fakt, že ziskovost společnosti rovněž stoupá. V prvním čtvrtletí zaznamenala čistou ztrátu 214 milionů dolarů, což je výrazné zlepšení oproti čisté ztrátě ve výši 693 milionů dolarů ve stejném období předchozího fiskálního roku.

Ocenění a rizika

Navzdory nedávným ziskům zůstávají akcie společnosti Carnival podhodnocené. Obchodují se s forwardovým poměrem ceny k zisku (P/E) ve výši 15, což je výrazně méně, než je průměr trhu.

Aktuální vývoj cen akcií Carnival Corp

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CCL Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na první pohled by se to mohlo zdát jako atraktivní nákupní příležitost vzhledem ke zlepšujícím se finančním výsledkům společnosti a silné poptávce po výletních plavbách.

Potenciální investoři by však měli postupovat obezřetně. Oživení Carnivalu je sice působivé, ale není bez významných rizik. Výkonnost společnosti je stále velmi citlivá na širší ekonomické podmínky.

I když se Carnival dokázal vypořádat s vyššími úrokovými sazbami a inflačními tlaky, útlum spotřebitelských výdajů pozorovaný v poslední době a stále hrozící recese by mohly představovat vážný problém.

Kritickým problémem navíc zůstává obrovské dluhové zatížení společnosti. Carnival má v současné době dluh ve výši téměř 31 miliard USD, který je dědictvím odstávek způsobených pandemií.

Slovo závěrem

Carnival má našlápnuto dostat se ze svých finančních problémů a její akcie by měly reagovat postupným návratem k normální výkonnosti. Ta ale není bůhvíjaká.

Od prvotní veřejné nabídky akcií (IPO) v roce 1987 výnosy společnosti Carnival výrazně zaostávaly za indexem S&P 500 ve všech obdobích s výjimkou první poloviny 90. let.

Aktuální cena
Změna
Carnival Corp / CCL
Načítání
Načítání
Načítání
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání

Ačkoli minulá výkonnost není vždy ukazatelem budoucích výsledků. Historicky slabá akcie v kombinaci se současnými problémy společnosti přes veškeré snahy o zotavení a dílčí úspěchy zkrátka nevzbuzuje důvěru.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.