Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Philip Morris ČR identifikuje nový trend, ale na ziscích to společnosti neubírá

Publikováno
Philip Morris ČR identifikuje nový trend, ale na ziscích to společnosti neubírá
Zdroj: Pmi.com

Společnost Philip Morris ČR je u investorů velmi oblíbenou společností, protože držení jejích akcií přináší mnoho benefitů. Nic se na tomto stavu nezměnilo ani po letošní účetní uzávěrce, jejíž výsledky investory v mnoha ohledech potěší.

V tomto článku se kromě čísel budeme také zabývat cenovým vývojem akcií Philip Morris ČR a dotkneme se také důvodu, proč jsou tolik mezi investory ceněné, tedy jejich dividend.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Tato společnost vyrábí a prodává tabákové výrobky a její zisk v loňském roce vzrostl o 3,4 % na 3,6 miliard korun. Společnost v posledních letech musí reagovat na změny poptávky spotřebitelů, kteří od klasických tabákových výrobků přešli nejprve na nahřívané tabákové výrobky, přičemž nejmodernější trend si žádá produkty bezpříchuťových alternativ. Odbyt nahřívaných tabákových výrobků v ČR a na Slovensku klesl o 2,7 % na 11,2 miliardy, zatímco počet uživatelů bezdýmných alternativ vzrostl o 860 milionu.

V kurzu jsou nyní bezdýmné tabákové alternativy.

Technická analýza

Akcie Philip Morris ČR během loňského roku výrazně posilovaly, přičemž se většinu roku obchodovaly nad úrovní rostoucí trendové čáry s jedním výrazným volatilním růstem, který byl ovšem vzápětí trhem negován. Nejbližší support mají akcie Philip Morris ČR na ceně 17 000, případně o něco níže, na hodnotě rostoucí trendové čáry.

Zdroj: xstation
Týdenní cenový graf společnosti Philip Morris ČR
Týdenní cenový graf společnosti Philip Morris ČR

Philip Morris ČR dividendy

Společnost Philip Morris ČR je u investorů oblíbená především díky výši svých dividend, i když je potřeba poznamenat, že pořizovací částka jedné akcie 17 500 Kč, je velmi vysoká. Pro rok 2023 představenstvo společnosti navrhlo hrubou výplatu dividendy na 1310 Kč, tedy ve stejné hodnotě, jako v loňském roce.

Zdroj: fio.cz
Vývoj dividend společnosti Philip Morris ČR
Vývoj dividend společnosti Philip Morris ČR

Závěr

Společnost Philip Morris ČR v loňském roce identifikovala nový trend, během kterého spotřebitelé začínají preferovat bezdýmné tabákové alternativy před nahřívanými tabákovými výrobky. Tento fakt ovšem společnosti na ziscích neubral, ba naopak. společnost Philip Morris ČR za rok 2022 vygenerovala zisk 3,6 miliard korun. Akcie společnosti se obchodují nad hodnotou rostoucí trendové čáry se dvěma technickými supporty na nižších cenách. Dividenda byla pro rok 2023 zachována na loňské hodnotě 1310 Kč za akcii.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎