Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pasivní příjem z akciových investic! 5 podhodnocených dividendových akcií

Dividendové akcie jsou v současných tržních podmínkách oblíbenou volbou investorů. Nabízejí stabilitu a jako bonus pasivní příjem. O jakých 5 titulech lze aktuálně uvažovat?

Publikováno
Pasivní příjem z akciových investic! 5 podhodnocených dividendových akcií
Zdroj: depositphotos.com

Dividendové akcie jsou šité na míru dnešním jedinečným ekonomickým podmínkám. Kombinují potenciál kapitálových zisků s příležitostí generování pasivního příjmu.

Následujících pět dividendových akciových titulů má potenciál budoucího růstu, ale prozatím se to ještě neodráží na jejich cenách – lze je tak považovat za podhodnocené akcie.

1. Walmart

Přední světový maloobchodní prodejce smíšeného zboží, je na prvním místě seznamu podhodnocených dividendových akcií, s ohledem na svou popularitu a stabilitu během recese.

Se svou rozsáhlou sítí více než 11 000 obchodů ve 27 zemích Walmart strategickou polohu do 16 mil (26 kilometrů) od 90 % populace USA. Tato dostupnost samozřejmě dělá z Walmartu oblíbenou volbu pro spotřebitele.

Dividendová přitažlivost Walmartu spočívá v jeho působivé historii. Společnost začala vyplácet dividendy v březnu 1974 ve výši 5 centů na akcii a v současnosti nabízí 1,49% dividendový výnos. To odráží průměrné roční tempo růstu 8 % za posledních padesát let.

Úspěch Walmartu pramení z jeho obrovského rozsahu, který mu umožňuje vyjednávat příznivé ceny od dodavatelů a přenášet úspory na spotřebitele. Zatímco mnoho maloobchodníků bojovalo s dominancí Amazonu, Walmart se účinně přizpůsobil a stal se silným konkurentem v oblasti online prodeje.

Aktuální cena akcií společnosti Walmart

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Walmart Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Catterpillar

Caterpillar je předním výrobcem v oblasti stavebních, těžebních a strojírenských zařízení. Jeho přitažlivost pro investory však spočívá v jeho dividendovém výnosu a stabilitě, s působivou historií zvyšování dividend po dobu 31 po sobě jdoucích let.

Tento záznam z něj činí základní kámen jak pro dlouhodobé investory, tak pro investory zaměřené na příjem.

Výkon společnosti v letošním roce je solidní, akcie vyskočily téměř o 20 %. Tržby společnosti Caterpillar vzrostly o 12 % a dosáhly 16,8 miliardy dolarů. Síla Caterpillar však leží mimo její finanční sféru. Jako největší světový výrobce stavebních a těžebních zařízení slouží jako klíčový barometr zdraví globální ekonomiky.

Jeho budoucnost vypadá ještě jasněji díky důrazu, který klade na umělou inteligenci a automatizaci. V současné době používá automatizační nástroje 13 % stavebních profesionálů a očekává se, že toto číslo vzroste na 60 %. Tento vývoj firma předjímá již nyní se svou širokou škálou automatizovaných strojů, včetně robotických řešení, jako jsou solárně poháněná autonomní výkopová zařízení.

Aktuální cena akcií společnosti Caterpillar

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CAT Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

3. Verizon

Letošní pozdvižení v oblasti telekomunikací, které vyvolal Verizon, zasáhlo celý sektor, včetně tohoto velmi oblíbeného dividendového aristokrata. Rozsáhlý pokles cen akcií v celém odvětví nabízí velkou šanci zachytit podhodnocené dividendové akcie – a Verizon je na prvním místě.

Pravděpodobně si vzpomínáte na letošní problémy společnosti, když vyšlo najevo, že k izolaci svých sítí Verizon využíval v minulosti těžké kovy. Počáteční obavy z rozsáhlých soudních sporů nebo nákladů na nápravu se však zatím nenaplnily.

Akcie Verizon se ale ještě neodrazily a hlediskem tradičních oceňovacích měřítek se jeví velmi levně. Nedávné finanční výsledky společnosti navíc ukazují tržní sílu.

Aktuální dividendový výnos akcií Verizon dosahuje 7 %. I když někteří analytici mohou tyto akcie považovat za potenciální hodnotovou past, nedávný pokles ceny a slibné vyhlídky růstu činí z Verizonu zajímavou investiční možnost.

Aktuální cena akcií Verizon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Verizon Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

4. Realty Income

Nelze mluvit o vývoji v oblasti dividendových akcií a nezmínit Realty Income. To platí ještě více u tématu podhodnocených dividendových akcií, protože akcie této firmy letos klesly o 10 %.

S aktuálním dividendovým výnosem kolem 6 % nabízí Realty Income atraktivní možnost pro investory, kteří hledají pravidelný měsíční příjem, který předčí i ty nejvýnosnější spořicí účty. Kromě toho se však akcie zdají být podhodnocené a americký realitní trh se začíná oklepávat a společnost má velký potenciál růstu.

Aktuální cena akcií Realty Income

Načítání
Načítání
Kupte si akcie O Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

5. General Motors

Zavedená společnost General Motors se vyvlékla z úzké soutěsky pracovněprávních sporů do pokračující ziskovosti. Společnost nedávno oznámila zpětný odkup akcií ve výši 10 miliard dolarů a zvýšení dividendy o 33 %.

Dlouhodobé vyhlídky společnosti jsou optimistické, vezmeme-li v úvahu její podstatný podíl na trhu s elektrickými vozidly. Společnost zaznamenala meziroční nárůst prodeje elektrických vozů o 33 %. Se šesti modely, které jsou aktuálně na trhu, upevňuje GM svou pozici jednoho z hlavních hráčů v této oblasti, i když za Teslou stále spíše pokulhává.

Pokud jde o pokračující volatilitu trhu, General Motors ještě nejsou úplně za vodou, zejména s ohledem na to, že důvěra spotřebitelů v jejich produkty se zlepšila jen nevýznamně. Tato podhodnocená dividendová akcie je ale pravděpodobně nejlepší sázka mezi výrobci automobilů, zvlášť pokud sázíte na rozmach elektromobility.

Aktuální cena akcií General Motors

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GM Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

 

Líbil se vám tento článek?
11
7

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎