Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.
Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.
Množství etherů, které se spálilo od zmiňovaného upgradu konaného na začátku srpna, překonalo další milník. Aktualizace byla součástí hardforku London. Od tohoto momentu se tak předpokládalo, že se sníží počet ETH v oběhu. Nikdo však nedokázal odhadnout, do jaké míry inflace klesne.
Ethereum do světa kryptoměn přineslo koncept chytrých kontraktů a decentralizovaných aplikací. Funguje na svém vlastním blockchainu a pyšní se tím, že je základem pro více jak 1 000 dalších kryptoměn.
Ještě stále běží na algoritmu proof of work, podobně jako Bitcoin, nicméně podle projektu Ethereum 2.0 má přejít na proof of stake.
Aktualizace EIP 1559 (součást hardforku London) změnila pravidla Etherea týkající se inflace nových mincí. Po její úspěšné implementaci se totiž transakční poplatky už nepřipisují na účet těžařů v celé výši, ale jejich základní část se pálí.
Do jaké míry inflace reálně klesne? To závisí na výši transakčních poplatků a ty jsou zase závislé na poptávce po nich a přetížení sítě Ethereum. Od implementování EIP 1559 se monetární inflace etheru snížila o 48 %.
Upgrade měl zajisté i pozitivní vliv na cenu, protože se do oběhu nedostává tolik ETH a je tak o něco vzácnější. Společnost Grayscale již na začátku roku upozornila, že EIP 1559 může být velmi důležitým fundamentem vedoucí k institucionálnímu zájmu o tuto kryptoměnu.
Pokud by se výše zmíněný ukazatel dostal na úroveň 100 %, bylo by Ethereum deflační. Znamenalo by to, že se ničí více Etherů, než se jich stíhá vytěžit. Takový jev ve skutečnosti již v určitém období nastal a upozornil na něj Evan Van Ness. Ten zmínil, že ve sledovaném období se vytěžilo za minutu 4,5 bloku, což představovalo inflaci o 9,45 ETH, ale spálilo se přes 9,6 ETH.
Ethereum je v současné době pod velkým zatížením, takže tato čísla jsou na vysoké úrovni a ceny nejsou konstantní, což přispívá k výkyvům. K dispozici je také simulátor růstu nabídky, který naznačuje, že současná míra inflace je 2,3 % ročně, protože se ročně vytěží 5,4 milionu ETH. Pokud dojde k přechodu na Ethereum 2.0, mělo by být ETH deflační. Momentální odhad je -1,9 % ročně.
Na spálené množství 300 000 upozornil zakladatel deníku They daily gwei, Anthony Wassano. Podle webu ultrasound.money bylo k dnešnímu dni spáleno již přes 310 000 etherů, což míří k číslu 5 ETH/min.
Over 300,000 ETH has now been burned 🔥
Gm
— sassal.eth/acc 🦇🔊 (@sassal0x) September 16, 2021
Při dnešní ceně tohoto digitálního aktiva, která se pohybuje kolem hranice 3 500 $, se částka spálené kryptoměny blíží k 1,1 miliardy dolarů! Pokud by cena aktiva i inflace zůstaly při stejných číslech, ročně by měl zmizet ether až za 9 miliard dolarů.
Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.
Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.