Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ocenění SpaceX dosáhlo 175 miliard dolarů! Je hodnotnější než Boeing i Airbus

Ocenění SpaceX dosáhlo 175 miliard dolarů! Je hodnotnější než Boeing i Airbus
Zdroj: flickr.com

Společnost SpaceX nabízí investorům akcie v ceně, která by vesmírnou společnost ohodnotila na 175 miliard dolarů. Jedná se o další výrazným nárůst oproti předchozí – červnové – hodnotě. 

SpaceX hodlá prodávat akcie po 95 dolarech za kus, přičemž jejím cílem je získat 500 až 750 milionů dolarů. V červnu dosáhla společnost na ocenění 150 miliard dolarů a získala 750 milionů dolarů v kole financování vedeném venture kapitálovou společností Andreessen Horowitz. Další nárůst ohodnocení svědčí o silné důvěře investorů v budoucí vyhlídky společnosti.

SpaceX má nyní vyšší hodnotu než Boeing či Airbus

Pokud SpaceX dosáhne ocenění ve výši 175 miliard dolarů, zařadí se mezi nejhodnotnější společnosti na světě. Překoná například největší globální výrobce letecké techniky – Boeing (143 miliard dolarů) nebo Airbus (119 miliard dolarů).

Tímto oceněním překonává i hodnotu tradičních zavedených společností jako Comcast a Disney – obě mají tržní kapitalizaci přibližně 167 miliard dolarů.

Vysoká hodnota vesmírné společnosti odráží její ambiciózní vizi meziplanetárního průzkumu a pokroku v oblasti vesmírných technologií.

Elon Musk zároveň vyvrátil zvěsti o tom, že Starlink – divize společnosti SpaceX – usiluje o vstup na burzu. Rovněž potvrdil, že se i nadále zaměřuje na širší obzory kolonizace Marsu.

S 69 orbitálními starty za prvních devět měsíců roku překonala SpaceX své dosavadní rekordy a předstihla svého nejbližšího konkurenta, čínskou národní vesmírnou agenturu, která uskutečnila 30 startů. To podtrhuje dominantní postavení společnosti na globálním trhu s vesmírnými starty a její neutuchající tempo inovací.

Navzdory neúspěchům, jako byl druhý zkušební let kolosální megarakety Starship, cesta SpaceX ke hvězdám pokračuje. V prvním čtvrtletí roku 2023 dosáhla společnost zisku 55 milionů dolarů při tržbách 1,5 miliardy dolarů, což znamená pozoruhodný obrat od předchozích ztrát. Tento hospodářský vzestup odráží zrání obchodního modelu SpaceX a její rostoucí schopnost využívat technologický pokrok.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.