Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia převzala vládu nad Wall Street. V čem nově dominuje?

Nvidia překonává Teslu jako nejobchodovanější akcie na Wall Street. Splní její výsledková zpráva vysoká očekávání investorů? A co se stane, pokud ne?

Publikováno
Nvidia převzala vládu nad Wall Street. V čem nově dominuje?
Zdroj: depositphotos.com

Výrobce čipů a technologický gigant Nvidia, se stala nejvíce obchodovanou akcií na Wall Street podle hodnoty obchodovaných akcií. Tím o prvenství připravila Teslu, která kralovala od roku 2020.

Srovnání s Teslou

V průměru se za posledních 30 dní denně zobchodovaly akcie Nvidie v hodnotě 30 miliard USD. U Tesly byl tento průměr za stejné období o víc než čtvrtinu nižší, tedy 22 miliard USD.

Nvidia dominuje trhu s high-end čipy pro umělou inteligenci (AI) s podílem asi 80 % a její akcie jen za letošní rok zaznamenaly více než 50% nárůst ceny, než v úterý klesly.

Srovnání výkonu akcií Tesla a Nvidia

Aktuální cena
Změna
Tesla / TSLA
Načítání
Načítání
Načítání
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání

Naopak akcie Tesly v letošním roce o 22 % klesly, takže svou roli ve změně pořadí podle obchodované hodnoty jistě hraje i změna samotné hodnoty jedné akcie, která nahrává Nvidii.

Minulý týden se dokonce stala třetí nejhodnotnější společností na Wall Street dle tržní kapitalizace, když předčila Alphabet i Amazon (včerejší více než 4% propad, ji opět vrátil na 5. místo).

Zvýšená volatilita a rizika

Vývoj zdůrazňuje rostoucí koncentraci investic do firem spojených s umělou inteligencí, jako je i třeba společnost Super Micro Computer.

Ta Nvidii prodává serverové komponenty související s umělou inteligencí a jenom letos zaznamenala téměř trojnásobný růst ohodnocení na 44 miliard USD.

Podle Reuters v úterý tvořilo kombinované obchodování s akciemi společností Nvidia a Super Micro Computer, 46 % veškerého obratu 10 nejobchodovanějších amerických akcií. 

Zdroj: reuters.com
Podíl jednotlivých titulů na obchodování
Podíl jednotlivých titulů na obchodování v úterý 20.2.2024

Nárůst objemu obchodování s akciemi Nvidie poukazuje na rostoucí zájem investorů o AI. Nicméně, tato koncentrace investic do jedné společnosti s sebou nese i rizika.

Pokud růst tržeb Nvidie nesplní očekávání investorů, může to vést k prudkému poklesu ceny akcií a ochromit rally technologických akcií, která je tažena boomem AI.

Není tak divu, že zpráva o výsledcích hospodaření Nvidie, která bude dnes (tedy ve středu 21. 2.) po obchodních hodinách zveřejněna je nejočekávanější událostí na burze tohoto týdne.

Analytici varují, že cokoliv jiného než skvělé výsledky by mohlo zvrátit dosavadní růst a srazit cenu akcií. Nervozitu investorů před touto zprávou dokládá úterní pokles ceny akcií Nvidia.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎