Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia odhalí budoucnost AI. Čeká nás také ostře sledovaný vstup na burzu!

Výsledková sezóna neskončila. Čekají nás zajímavé čtvrtletní výsledky výrobce čipů, elektromobilů, ale i Nike a Fedexu. Na burzu vstoupí Reddit. K tomu zasedání Fedu.

Nvidia odhalí budoucnost AI. Čeká nás také ostře sledovaný vstup na burzu!
Zdroj: depositphotos.com

Tento týden investoři a tržní analytici očekávají nadcházející rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, několik výsledkových zpráv a taky dvě očekáváná IPO.

V pondělí také začíná výroční konference GTC (Global Processing Unit Technology Conference) pro vývojáře umělé inteligence pořádaná Nvidií, kde budou odhaleny chystané novinky v oblasti AI.

Kongres USA také musí do pátku schválit šest zákonů o financování vlády a zabránit tak uzavření několika vládních úřadů.

Fed úrokové sazby nesníží

Vzhledem k tvrdošíjné inflaci se očekává, že Federální výbor pro volný trh (FOMC) zachová současnou úrokovou sazbu federálních fondů v rozmezí 5,25 až 5,5 %.

Nástroj CME FedWatch ukazuje 99% pravděpodobnost stabilních sazeb, což je v souladu s názory představitelů FOMC, kteří zdůrazňují potřebu dalšího pokroku v oblasti inflace předtím, než začnou uvažovat o snížení sazeb.

Po rozhodnutí o úrokových sazbách se veškerá pozornost zaměří na tiskovou konferenci předsedy Fedu Jeroma Powella.

Investory zajímá zejména tzv. “bodový graf”, který odhalí očekávání úředníků ohledně snížení sazeb později během roku. Nedávné údaje o inflaci, které překonaly prognózy, by mohly potenciálně vést k revizi dříve předpokládaných tří snížení sazeb pro letošní rok.

Zdroj: tradingeconomics.com
Vývoj úrokové sazby Fedu za posledních 5 let
Vývoj úrokové sazby Fedu za posledních 5 let

Vstupy na burzu

V týdnu nás čekají také dva vstupy na burzu.

Ve čtvrtek chystá svůj velmi očekávaný debut na newyorské burze pod tickerem (označením) “RDDT” sociálně-mediální platforma Reddit, která chce v rámci primárního úpisů akcií získat až 748 milionů dolarů.

Druhým je IPO společnosti Astera Labs, která se specializuje na řešení konektivity založená na polovodičích pro cloudovou infrastrukturu a infrastrukturu umělé inteligence.

Tento týden by měla vstoupit na veřejný trh v rámci primární nabídky akcií, která by mohla vynést až 534 milionů dolarů. Astera Labs se bude obchodovat na burze Nasdaq pod označením “ALAB”.

Výsledkové zprávy

Kalendář hospodářských výsledků na tento týden nabízí pestrou nabídku, včetně technologických firem, výrobců oděvů a maloobchodníků.

Čínský výrobce elektromobilů (EV) Xpeng zveřejní své čtvrtletní výsledky v úterý.

Vývoj ceny akcií Xpeng za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie XPeng Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Po nedávném oznámení spolupráce s Nvidií, bude o své výrobě paměťových čipů pro grafické procesory s umělou inteligencí informovat ve středu Micron Technology.

Vývoj ceny akcií Micron Technology za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MU Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Mimo technologické firmy své hospodářské výsledky mají oznámit také General Mills a další významné společnosti.

Velký zájem vzbuzuje čtvrteční výsledková zpráva společnosti Nike, která se snaží odrazit od sníženého výhledu v důsledku zmírnění poptávky spotřebitelů.

Vývoj ceny akcií Xpeng za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nike Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kromě toho budou pod drobnohledem výsledky společnosti Lululemon Athletica po předchozí zprávě, která díky silným tržbám a ziskům, jež překonaly očekávání, vynesla cenu akcie na rekordní hodnoty.

Pondělí Začátek Nvidia GTC konference;
Úterý FED meeting startuje; Výsledky: XPeng; HealthEquity
Středa Rozhodnutí o úrokových sazbách + tisková konference Jeroma Powella; Výsledky: General Mills, Micron Technology, Five Below, Chewy, Ollie’s Bargain Outlet Holdings
Čtvrtek Předstihové ekonomické ukazatele USA; Výsledky: Nike, FedEx, Lululemon Athletica, Accenture
Pátek Termín pro schválení financování některých vládních organizací v USA Kongresem

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.