Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejočekávanější letošní vstup na burzu se blíží! Co byste o něm měli vědět

Reddit se připravuje na velký vstup na burzu a nabízí svým uživatelům jedinečnou možnost koupit akcie za cenu IPO a okamžitě s nimi obchodovat.

Publikováno
Nejočekávanější letošní vstup na burzu se blíží! Co byste o něm měli vědět
Zdroj: depositphotos.com

Reddit se chystá vkročit do velkého finančního světa svou nadcházející primární veřejnou nabídkou akcií (IPO). Při přípravě na vstup na veřejné trhy usiluje o ocenění na úrovni téměř 6,5 miliardy dolarů.

V rámci zdůraznění své oddanosti uživatelské základně vyčlenila společnost přibližně 1,76 milionu akcií pro své uživatele a moderátory, známé jako Redditors.

Tito jednotlivci, kteří byli na platformě aktivní před 1. lednem, budou mít jedinečnou příležitost zakoupit akcie za cenu IPO a okamžitě s nimi obchodovat na volném trhu, čímž se obejde typické šestiměsíční období blokace pro první prodeje po IPO.

IPO Redditu v číslech

Cesta Redditu na newyorskou burzu (NYSE) byla očekávána od února, kdy vyplnil prospekt a oznámil plán vstupu na burzu s tickerem “RDDT”. Hlavními upisovateli nabídky jsou Morgan Stanley, Goldman Sachs, J.P.Morgan a Bank of America.

Společnost nabízí přibližně 22 milionů akcií v ceně mezi 31 a 34 dolary za kus. Samotný Reddit prodává přibližně 15,3 milionu akcií, přičemž má potenciál získat až 520 milionů dolarů, pokud se akcie budou prodávat na horní hranici navrhovaného rozpětí.

Zbytek akcií, přibližně 6,7 milionu, prodají stávající akcionáři, včetně generálního ředitele Steva Huffmana.

Přestože Reddit nikdy negeneroval zisk, platforma nadále roste alespoň metrikou počtu aktivních uživatelů. V posledním čtvrtletí loňského roku už průměrně každý den využilo Reddit přes 73 milionů uživatelů.

Zdroj: reuters.com
Denni pocet aktivnich uzivatelu Redditu
Průměrný denní počet aktivních uživatelů Redditu po čtvrtletích

 

Finanční výsledky společnosti také vykazují růst, přičemž roční tržby v roce 2023 dosáhly 804 milionů dolarů, což představuje 20% nárůst oproti 666,7 milionu dolarů v předchozím roce.

Přestože za stejný rok vykázala čistou ztrátu 90,8 milionu dolarů, znamená to zlepšení oproti čisté ztrátě 158,6 milionu dolarů zaznamenané v roce 2022.

Podíly v Redditu aktuálně drží velká jména

Seznam investorů společnosti zahrnuje významná jména, jako je Tencent, Advance Magazine Publishers nebo Sam Altman, generální ředitel OpenAI.

Tato směsice prestižních a různorodých akcionářů podtrhuje širokou přitažlivost a potenciál, který investoři v Redditu vidí.

Jako žádné IPO ani toto není bez rizik. Reddit transparentně informoval o možných rizicích spojených s IPO, když zejména zdůraznil možnost zvýšené volatility tržní ceny akcií v důsledku účasti uživatelů Redditu na nabídce.

Tato obava není neobvyklá, protože podobným úvahám čelily i další společnosti, které do svého IPO zapojily členy komunity, například Doximity, Rivian nebo Airbnb.

Jedinečná pozice platformy jako fóra pro otevřenou diskusi by se však mohly promítnout do přesvědčivého příběhu pro nové investory.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎