Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nezastavitelný vzestup společnosti Visa. Rekordní zisky a expanze navzdory tržním výzvám!

Publikováno
Nezastavitelný vzestup společnosti Visa. Rekordní zisky a expanze navzdory tržním výzvám!

Visa vykázala úspěšný finanční rok, když za posledních 12 měsíců vykazuje silný růst. Čisté příjmy společnosti vzrostly na 32,65 miliardy USD, což je více než 29,31 miliardy USD v předchozím roce. Pozoruhodné je, že čistý zisk společnosti v roce 2023 výrazně vzrostl na 17,273 miliardy USD z 14,957 miliardy USD v roce 2022. Zisk na akcii (EPS) u akcií rovněž vzrostl ze 7,01 USD na 8,29 USD.

Celosvětový dosah společnosti je impozantní, její síť zpracovala transakce v hodnotě přes 14 bilionů USD a je schopna zpracovat 65 000 transakcí za sekundu.

Visa celosvětově působí ve více než 200 zemích a strategické sponzorské projekty, jako je mistrovství světa ve fotbale žen 2023, posilují její globální značku – její hlavní konkurenční výhodu – a důvěru spotřebitelů.

Visa se pohybuje ve složitém regulačním prostředí a je citlivá na ekonomické výkyvy, které by mohly ovlivnit výdaje spotřebitelů a objemy transakcí. Tyto faktory přímo ovlivňují toky příjmů společnosti ze služeb a zpracování dat, za poslední rok se jí však nebývale dařilo.

Načítání
Načítání Načítání

Strategické Akvizice a Inovace

Visa je připravena využít přechodu k digitálním platbám a provedla strategické akvizice, jako je nákup Tink AB a dohoda o akvizici společnosti Pismo, aby diverzifikovala své služby a vstoupila na nové trhy.

Společnost také investuje do služeb s přidanou hodnotou, jako je prevence podvodů a poradenské služby, které by mohly podpořit další růst příjmů a zapojení zákazníků.

Konkurence a Regulace

Odvětví zpracování plateb se však stává stále konkurenčnějším a noví hráči a alternativní platební metody ohrožují tržní podíl společnosti Visa. Geopolitické napětí a regulatorní změny by také mohly zvýšit náklady a omezit její provoz.

Závěrem však lze říci, že Visa zůstává dominantní silou v odvětví zpracování plateb se silnými finančními výsledky a snahou o inovace. Navzdory výzvám, mezi něž patří regulace, ekonomická závislost a konkurence, strategické investice společnosti Visa umožňují, aby i nadále zaujímala vedoucí postavení v tomto odvětví.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎