Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Německý index DAX na novém rekordu! Rostou však sázky proti akciím Volkswagen

Německý akciový index DAX se díky měnovým stimulům Číny a vysokým ziskům podniků vyšplhal na nová maxima. Bude růst pokračovat? Velký fond sází proti jeho růstu.

Publikováno
Německý index DAX na novém rekordu! Rostou však sázky proti akciím Volkswagen
Zdroj: depositphotos.com

Index DAX, hlavní ukazatel německého akciového trhu, ve středu prudce vzrostl a dosáhl nového maxima 16 890 bodů, což představuje nárůst o 1,5 % za 24 hodin. Ve čtvrtek a pátek růst ještě pokračoval a nové historické maximum nyní činí 16 961,39 bodu.

Za poslední 3 měsíce rostl index DAX o více než 15 %

Tento prudký nárůst byl přičítán kombinaci několika faktorů, včetně měnových stimulů ze strany Číny, která je významným obchodním partnerem Německa, a silných podnikových zisků předních společností indexu DAX.

Rozhodnutí Číny uvolnit svou měnovou politiku s cílem stimulovat hospodářský růst bylo obchodníky přijato pozitivně, zejména kvůli velké závislosti Německa na čínské poptávce.

Tento krok spolu se silnými podnikovými zisky ovlivnil zejména automobilový sektor, kde obří průmyslové podniky jako Volkswagen, Porsche, Mercedes-Benz a Daimler Truck zaznamenaly za posledních 5 dní nárůst cen akcií v rozmezí 2 % až 8 %.

Růst automotive firem v posledních dnech

Aktuální cena
Změna
Volkswagen / VOW
Načítání
Načítání
Načítání
Porsche automobil holding / PAH3
Načítání
Načítání
Načítání
Mercedes Benz Group / MBG
Načítání
Načítání
Načítání

Společnost SAP, nejvýznamnější člen indexu DAX, pak zaznamenala ve čtvrtém čtvrtletí růst zisku z pokračujících činností o 94 %. Podíl na zvýšení ziskovosti mělo jistě i zrušení 8 000 pracovních míst s cílem snížit náklady.

Na vývoji ceny akcií SAP je dobře vidět středeční cenový skok, přičemž jenom tyto akcie si za poslední týden připsaly přes 8 %.

Akcie SAP v posledním týdnu

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SAP Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Sázky proti růstu

Hedgeový fond společnosti Qube Research & Technologies (QRT) si pravděpodobně růstu německých akcií všiml. QRT, které se oddělilo od Credit Suisse v roce 2008, nashromáždilo short pozice v hodnotě přes miliardu dolarů v některých z nejznámějších německých společností.

Fond tak učinil v očekávání náročného období pro evropskou ekonomiku, kdy předpokládá zpomalení růstu a naopak eskalaci politického napětí.

Podle výpočtů agentury Bloomberg, je největší short pozice QRT, ze které fond bude profitovat, pokud ceny akcií klesnou, Volkswagen. Hedgeový fond drží krátké pozice akcií mateřské společnosti české Škody Auto v hodnotě téměř 380 milionů dolarů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎