Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší krypto hry, které hrát v roce 2022

Publikováno
Nejlepší krypto hry, které hrát v roce 2022
Zdroj: Depositphotos.com

Kryptoměny se stávají čím dál více populární a využívanou technologií. Jejich primární účel – tedy platební prostředek zůstává tím hlavním způsobem jejich užívání, nýbrž lidé objevují i jejich další výhody a technologie, které mohou využívat. Jejich implementací tak vznikají platformy a ekosystémy, které blockchainu ale i dalších technologií jako jsou například NFT, využívají.

V dnešním článku se podíváme na kryptoměnový svět propojený se světem herním. V této kombinaci figuruje blockchain a tokeny většinou právě jako herní měna společně s technologií NFT, která umožňuje hráčům výhradně držet herní předměty a být jejich jediným majiteli.

Krypto hry nabízí ale i další výhody a funkcionality, které zmiňujeme u jednotlivých herních platforem.

Krypto hry, které hrát

Níže si můžete prohlédnout náš žebříček s top krypto hrami, které si můžete v současném roce zahrát nebo do nich investovat.

  1. RobotEra – Zbrusu nový sandbox metaverse s NFT předměty
  2. Calvaria – Nejlepší karetní hra ze žebříčku krypto hry
  3. Tamadoge – Meme metaverse hra s unikátní NFT doge mazlíčky
  4. Lucky Block – Soutěžní online systém s NFT a velkolepými výhrami

1. RobotEra – Zbrusu nový sandbox metaverse s NFT předměty

Obsáhlý Metaverse RobotEra se nachází na vrcholu našeho žebříčku. A není se čemu divit.

RobotEra představuje do herního světa velmi rozsáhlý metaverse svět, ve kterém budete moci se svým robotem těžit suroviny a stavět nádherné stavby na pozemcích, jež budete moci vlastnit.

sandbox metaverser obotera

Ve světě RobotEry budete moci vlastnit různá NFT v podobě pozemků a samotných robotů. Na pozemcích si budete moci stavět a budovat vše, co se vám zamane. Od podzemních paláců přes rozlehlé zahrady po moderní města. Těžba surovin a zdrojů bude také součástí, jelikož z nich budete dané stavby moci stavět. V průběhu hry bude možné nacházet různé speciální odměny a předměty v rámci prozkoumávání vašich pozemků.

NFT roboti budou disponovat speciálními vlastnostmi, takže je určitě vhodné nějakého vlastnit. I pokud žádného mít nebudete, hru budete moci hrát s digitálním non-NFT robotem, který bude pro všechny hráče jednotný.

RobotEra se nyní nachází v předprodeji, takže tokeny můžete nakoupit za mnohem nižší ceny, než na jaké můžete poté narazit při jejich plném spuštění.

2. Calvaria – Nejlepší karetní hra ze žebříčku krypto hry

Karetní sběratelská hra Calvaria je další krypto hrou v našem seznamu. Primárními aktivitami ve hře bude sbírání karet a jejich následné stavění do balíčků, procházení kampaně a následné porážení PvP soupeřů.

Nativní tokeny $RIA budete moci utratit za nové karty, balíčky nebo i vylepšení, které vám pomohou soupeře porážet.

karetní hra Calvaria

V rámci singleplayeru budete moci procházet různé kampaně a dozvídat se informace o rozsáhlém herním světě a jeho lore. Porážením soupeřů a bossů budete pak získávat odměny v podobě nových karet nebo speciálních vylepšení. Ty vám umožní skládat nové balíčky a pomohou v dalších soubojích proti PvE soupeřům, ale i ostatním hráčům.

Vývojáři se zaměřují na Play2Earn aspekt hry, kdy si hráči budou moci ve hře díky hraní i vydělat nějaké ty tokeny nebo NFT-éčka. Jejich cílem je také poskládání vlastního e-sportové týmu nebo účast na offline turnajích.

3. Tamadoge – Meme metaverse hra s unikátní NFT doge mazlíčky

Metaverse, neboli spíše Tamaverse, jak platforma sama svůj svět nazývá, je soubor herního světa NFT mazlíčků a her, které s nimi budete moci hrát.

V Tamaversu budete moci vylepšovat a pečovat o své mazlíčky, které budete vlastnit výhradně vy, jelikož budou na bázi NFT.

hra tamaverse

V Tamaversu budete se svými mazlíčky hrát také různé hry nebo bojovat proti ostatním, abyste se mohli umisťovat v každém měsíci na předních příčkách žebříčku.

Tvůrci na svém blogu umisťují příspěvky s novinkami a updaty, takže o novinkách uslyšíte přímo od nich a to ihned při jejich vydávání.

Token TAMA si nyní můžete hned na několika směnárnách, kde je zalistovaný. Mezi ně patří mimo jiné například OKX, LBANK, Bit.com nebo třeba Uniswap.

4. Lucky Block – Soutěžní online systém s NFT a velkolepými výhrami

Lucky Block je další herní platformou, kde si můžete zasoutěžit o hodnotné ceny.

Mezi hlavní výhry patří například luxusní auto, dům nebo Bitcoin v hodnotě 1 milionu dolarů. Ty budou znát svého výherce, jakmile jejich kolekce NFT budou vyprodány. To znamená, že abyste se mohli soutěže zapojit, je třeba mít alespoň 1 NFT dané kolekce.

soutěžní hra luckyblock

Největší výhodou Lucky Block je to, že i během držení daného NFT můžete získávat odměny v týdenních soutěžích, takže nemusíte čekat na losování hlavní ceny na konci celé soutěže. Abyste se mohli zúčastnit soutěží na Gleamu, musíte splnit určité úkoly. Abyste si mohli vyzvednout ceny, musíte také vlastnit NFT Platinum Roller Club nebo NFT Competition.

Token LBlock V2 je nyní zalistován na několika směnárnách, jako jsou například LBank, MEXC nebo Gate.io.

Jak krypto hry fungují?

Kryptoměnové hry většinou fungují na principu Play2Earn, kdy hraním hry získáváte odměny v podobě NFT-éček nebo herních tokenů. Mnoho her nyní “přechází” na “Play and Earn”, jelikož toto označení lépe vystihuje záměry některých tvůrců. Ti chtějí, aby se hráči vraceli ke hrám primárně z důvodu zábavy a vydělávání bylo spíše na druhém místě, nicméně neméně důležité.

U klasických her bez blockchainu můžeme tedy narazit na následující postup.

  • Hráči si hru zakoupí a seznamují se s herním prostředím.
  • Následně vyhrávají zápasy, sbírají herní předměty jako oblečení, pozemky nebo zbraně.
  • Ty jsou ale pouze vlastníka hry a hráči je tak mohou následně využívat pouze v rámci herního světa a mnohokrát se těch, které již nepotřebují, ani nemohou zbavit nebo je prodat.

To ale neplatí u kryptoměnových her, kdy hráči mohou se svými NFT předměty nakládat dle vlastního uvážení, jelikož jsou jejich výhradní majitelé. Mohou je tak následně prodávat za herní tokeny, které mohou směnit za klasické fiat měny, jako jsou například americké dolary nebo eura.

Hry s integrací blockchainu tak mohou být pro své hráče velmi motivující a výhodné, jelikož hraním samotné hry si mohou v podstatě vydělávat i pěkné částky.

Typy blockchainových her

Her může být samozřejmě nesmírně mnoho typů, zde si uvedeme některé z nich, které se mezi krypto hrami objevují nejčastěji.

Fantasy sport

Fantasy sport krypto hry jsou většinou součástí nějakého metaversa, ve kterém hrajete s vámi vytvořeným herním avatarem.

V těchto hrách hráči mohou vytvořit tým, se kterým se budou účastnit online turnajů a soutěží. Sporty zde můžeme nalézt v podstatě jakékoliv, od fotbalu přes baseball až po golf.

Bojové hry

Bojové krypto hry se řadí k populárním žánrům herního světa. S technologií blockchainu můžete váš avatar a jeho schopnosti vylepšovat, vyhledávat nové zbraně a upgrady apod.

Krypto hry a jejich výhody

U kryptoměnových her narazíme velké výhody, které společně s technologií blockchainu přináší.

V rámci dnešního článku jsme vám u jednotlivých her nějaké ty výhody přinesli, pojďme si je nyní shrnout do dvou jasný kategorií.

Vlastnictví aktiv

V klasických hrách můžeme nacházet různé herní předměty, obleky, postavy nebo třeba i pozemky. Nikdy je ale v těchto hrách nebudete naplno vlastnit. To eliminuje možnost s nimi nakládat dle vlastního uvážení, kupovat je nebo prodávat, vyměňovat s ostatními, apod. Respektivě, ano, ta možnost zde do nějaké míry je, ale s pomocí NFT se posouváme na úplně nový level.

Krypto hry mají většinou své herní předměty v podobě NFT-éček, takže s nimi hráči mohou nakládat, jak se jim zlíbí. Největší výhodou, a tím je možné také díky hře v podstatě reálně vydělávat, je možnost tyto NFT-éčka nakupovat nebo prodávat. To většinou provádíte skrze herní token, který následně můžete směnit na směnárně a vydělat si tak v podobě reálných peněz (nebo jiných kryptoměn).

Vydělávání kryptoměn

Tuto výhodu jsme již nakousli v té předchozí, tedy prodáváním NFT předmětů si můžete vydělávat herní tokeny.

Většina her ale umožňuje mnohem více, než pouze prodávání vašich herních předmětů. V průběhu hry můžete narazit na různé questy, soutěže nebo nalézat odměny. Ty jsou většinou odměňovány přímo herní měnou – tedy krypto tokeny.

Krypto hry, které jsou většinou typu Play2Earn, právě na tuto možnost cílí a odměňují hráče, kteří se ve hře snaží a zaznamenávají nějaký postup.

Krypto hry – závěr

Krypto hry jsou v současné době obrovsky populárním tématem, jelikož vývojáři a tvůrci nalézají další a další cesty, jak výhodně implementovat blockchain do herního světa. Co si někdo představoval jako dalekou a téměř nereálnou budoucnost, je v okamžiku zde. Vydělávat si hraním her je v současné chvíli možné. A nemluvíme nyní o profesionální úrovni e-sportu, nýbrž vydělávání si hraním dostupných her pro běžné hráče a uživatele.

V dnešním článku jsme pro vás vybrali zajímavé tipy na krypto hry, které si myslíme, že mají velký potenciál do budoucna a jež nabízí inovativní herní prostředí a platformy. Na prvním místě se umístila nová kryptoměnová hra RobotEra se sandboxovým metaversem. Následně poté karetní hra Calvaria, metaverse ekosystém Tamadoge a následně soutěžní systém Lucky Block.

Pokud vás nějaká z her zaujala, neváhejte navštívit její webové stránky a pročíst si další informace o ní. Mnoho detailů naleznete ve whitepaperu platformy, kde tvůrci podrobněji popisují hru a její fungování.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Varování

Upozornění: Článek výše je označen jako komerční sdělení. Jeho autorem není redakce Finex.cz. Nejedná se o investiční doporučení nebo investiční radu. Před jakoukoliv investicí důrazně doporučujeme si nejdříve udělat svůj vlastní průzkum.

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.