Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nastane zlom ve vývoji akciových trhů? Co nás čeká ve zkráceném obchodním týdnu?

V týdnu nás čeká odhalení dalšího důležitého ukazatele americké inflace, revize amerického HDP, údaje o trhu s bydlením a k tomu zprávy o výsledcích hospodaření. Jaké události budou nejvíce hýbat děním?

Nastane zlom ve vývoji akciových trhů? Co nás čeká ve zkráceném obchodním týdnu?
Zdroj: depositphotos.com

Investoři se připravují na zkrácený obchodní týden a zaměřují se na ekonomické údaje a hospodářské výsledky podniků.

Zvláště zajímavé je blížící se zveřejnění indexu výdajů na osobní spotřebu (PCE), důležitého ukazatele inflace, který Federální rezervní systém upřednostňuje.

Tento ukazatel, jehož zveřejnění je naplánováno na konec týdne, má potenciál poskytnout zásadní informace o trajektorii inflace, která je klíčovým faktorem ovlivňujícím politiku úrokových sazeb Fedu.

Údaje o americké ekonomice

Index PCE nabyl pro Fed zvýšeného významu, zejména poté, co centrální banka naznačila, že před úvahami o úpravě úrokových sazeb je nutné získat konkrétní důkazy o zmírnění inflace.

Po lednové zprávě o PCE, která odhalila nárůst spotřebitelských cen o 0,3 % oproti předchozímu měsíci (prosincový růst o 0,1 %), se nervozita stupňuje.

Poznámka

V souvislosti se stupňujícími se cenovými tlaky na počátku roku 2024 představitelé Federálního rezervního systému zachovali svůj postoj k předpokládanému počtu snížení sazeb v tomto roce, který se drží na třech. Počet očekávaných snížení pro rok 2025 však byl zmírněn.

Kromě údajů o inflaci bude trh vstřebávat také nové poznatky o spotřebitelském sentimentu, a to v souvislosti se zveřejněním indexu spotřebitelské důvěry a průzkumu spotřebitelského sentimentu Michiganské univerzity.

Pozornost bude věnována také trhu s bydlením, neboť jsou na pondělí naplánovány zprávy o prodejích nových domů a na úterý index cen domů S&P Case-Shiller, který poskytne pohled na stav realitního sektoru.

V neposlední řadě taky projde druhou revizí americké HDP za čtvrté čtvrtletí loňského roku, díky které půjde přesněji vyhodnotit síla americké ekonomiky.

Hospodářské výsledky firem

Přesuneme-li pozornost na vývoj v podnikové sféře, investory zaujme řada zpráv o výsledcích hospodaření významných společností.

Mezi nimi stojí za zmínku společnost GameStop, která by měla zveřejnit své výsledky v úterý.

V polovině týdne budou zveřejněny výsledky společnosti provozující výletní plavby Carnival. Ty by mohly potvrdit zotavení v odvětví poté, co společnost Norwegian Cruise Line Holdings v nedávné době oznámila svůj první roční zisk od roku 2019.

Kromě toho nabídne i oznámení výsledků hospodaření Walgreens Boots Alliance, její první od vyřazení z indexu Dow Jones Industrial Average, zásadní informace o sektoru maloobchodních lékáren.

Mezi další společnosti, které budou zveřejňovat své výsledky, patří McCormick (distributor koření) Cintas (prodejce firemních uniforem), nCino (fintechová firma) a BRP (výrobce vodních skútrů Sea-Doo).

Pondělí Nové prodeje domů v USA
Úterý S&P Case-Shillerův index cen domů (leden), Index spotřebitelské důvěry (březen); Výsledky: McCormick & Co., TD SYNNEX, GameStop a nCino
Středa Výsledky: Cintas, Paychex, Carnival, a Jefferies Financial Group
Čtvrtek HDP USA – druhá revize (4. čtvrtletí), Spotřebitelský sentiment – konečný (březen); Výsledky: Walgreens Boots Alliance, MSC Industrial Direct a BRP
Pátek PCE za únor; Burza zavřená

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.