Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Na východě dochází k legalizaci kryptoměn! Ukrajina dává Bitcoinu zákonný rámec!

Na východě dochází k legalizaci kryptoměn! Ukrajina dává Bitcoinu zákonný rámec!

Na východě dochází k legalizaci kryptoměn! Ukrajina dává Bitcoinu zákonný rámec!
Zdroj: kryptomagazin.sk

Další legalizace Bitcoinu a tentokrát státem, nikoliv na západě, kde se toho během posledních dnů událo mnoho, ale na východě – konkrétně ve státě Ukrajina. Parlament totiž konečně schválil návrh zákona z roku 2020, který hlavně dodává vyjasnění ohledně BTC ve smyslu majetkovém, protože dříve nebyl nijak regulován.

Kryptoměnová země

Z průzkumu mezinárodní blockchainové společnosti Chainalysis vyplývá, že se Ukrajina dostala na první místo ve světovém žebříčku ve využití virtuálních aktiv tamními obyvateli. Podle stránky coinatmradar.com, která mapuje automaty převádějící fiat na kryptoměny, se na Ukrajině nachází momentálně těchto automatů 23!

Na východě dochází k legalizaci kryptoměn!
Automat v Kyjevě
Zdroj: coinatmradar.com

Autoři nového kryptoměnového plánu chtějí, aby polovina Ukrajinců používala digitální měny do roku 2024. Navíc se Ukrajinci vyznačují poměrně vysokou úrovní digitálního povědomí. Mají k tomu kvalitní vzdělávací základnu, o čemž svědčí skutečnost, že se Ukrajina nachází na pátém místě na světě v bezhotovostních platbách.

Prezident vidí krypto nadějně

Prezident, Volodymyr Zelenskyj, vidí zahájení legálního trhu digitálních aktiv jako klíčové s údajně velkým významem. Během své návštěvy USA se Zelenskyj setkal s některými z největších investorů v kryptoprůmyslu a zdůraznil pokrok své země v digitálním sektoru.

"Naše setkání zde v Silicon Valley je skvělou příležitostí k diskuzi o vyhlídkách na rozvoj IT sektoru a inovací na Ukrajině. Naše země se rychle transformuje a přijímá nové technologie. Za poslední rok se nám podařilo udělat skutečný průlom v digitální sféře. Zároveň toho máme ještě hodně před sebou“, řekl Zelenskyj.

Ukrajina – magnet pro vývojáře

Prezident se dokonce setkal se zástupci Stellar Development Foundation, neziskové organizace založené v roce 2014 na podporu rozvoje a růstu open-source sítě Stellar, a vyjádřil naději, že instituce najde více příležitostí k rozšíření svých aktivit.

"Koneckonců, Ukrajina je nyní nejlepším magnetem s blockchainovými a kryptoměnovými specialisty v Evropě", dodal.

Podle Zelenskyjeva by příjem IT průmyslu na Ukrajině mohl za tři až pět let stoupnout ze 6 miliard na 16,5 miliardy dolarů ročně. Ukrajinský IT sektor by se tak mohl rozšířit na 10 % HDP. Rovněž řekl, že Ukrajina poskytne maximální pomoc zahraničním a ukrajinským investorům. Dodal, že stát je připraven řešit obavy investorů a spolupracovat s nimi.

Problematika bez regulací

Ukrajinské orgány činné v trestním řízení považovaly bitcoin a další virtuální měny za podvod, což podle Kyiv Post vedlo k žalování bitcoinových podniků. Když je tento zákon schválen, mohou soudy řádně chránit jednotlivce a podniky, neboť poskytují daňovou srozumitelnost a oficiálně umožňují podnikům s bitcoinem působit v zemi.

Jednoduše řečeno – tento zákon dává občanům "povolení" vlastnit a obchodovat bitcoiny a jiné kryptoměny na burzách. Zákon také poskytuje jasný pohled na peněženky a soukromé klíče.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,32%
Cena
$24 581
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-2,9%
Cena
$319,7
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
-0,93%
Cena
$0,38

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo