Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Na východě dochází k legalizaci kryptoměn! Ukrajina dává Bitcoinu zákonný rámec!

Publikováno
Na východě dochází k legalizaci kryptoměn! Ukrajina dává Bitcoinu zákonný rámec!
Zdroj: kryptomagazin.sk

Další legalizace Bitcoinu a tentokrát státem, nikoliv na západě, kde se toho během posledních dnů událo mnoho, ale na východě – konkrétně ve státě Ukrajina. Parlament totiž konečně schválil návrh zákona z roku 2020, který hlavně dodává vyjasnění ohledně BTC ve smyslu majetkovém, protože dříve nebyl nijak regulován.

Kryptoměnová země

Z průzkumu mezinárodní blockchainové společnosti Chainalysis vyplývá, že se Ukrajina dostala na první místo ve světovém žebříčku ve využití virtuálních aktiv tamními obyvateli. Podle stránky coinatmradar.com, která mapuje automaty převádějící fiat na kryptoměny, se na Ukrajině nachází momentálně těchto automatů 23!

Zdroj: coinatmradar.com
Na východě dochází k legalizaci kryptoměn!
Automat v Kyjevě

Autoři nového kryptoměnového plánu chtějí, aby polovina Ukrajinců používala digitální měny do roku 2024. Navíc se Ukrajinci vyznačují poměrně vysokou úrovní digitálního povědomí. Mají k tomu kvalitní vzdělávací základnu, o čemž svědčí skutečnost, že se Ukrajina nachází na pátém místě na světě v bezhotovostních platbách.

Prezident vidí krypto nadějně

Prezident, Volodymyr Zelenskyj, vidí zahájení legálního trhu digitálních aktiv jako klíčové s údajně velkým významem. Během své návštěvy USA se Zelenskyj setkal s některými z největších investorů v kryptoprůmyslu a zdůraznil pokrok své země v digitálním sektoru.

Naše setkání zde v Silicon Valley je skvělou příležitostí k diskuzi o vyhlídkách na rozvoj IT sektoru a inovací na Ukrajině. Naše země se rychle transformuje a přijímá nové technologie. Za poslední rok se nám podařilo udělat skutečný průlom v digitální sféře. Zároveň toho máme ještě hodně před sebou“, řekl Zelenskyj.

Ukrajina – magnet pro vývojáře

Prezident se dokonce setkal se zástupci Stellar Development Foundation, neziskové organizace založené v roce 2014 na podporu rozvoje a růstu open-source sítě Stellar, a vyjádřil naději, že instituce najde více příležitostí k rozšíření svých aktivit.

Koneckonců, Ukrajina je nyní nejlepším magnetem s blockchainovými a kryptoměnovými specialisty v Evropě“, dodal.

Podle Zelenskyjeva by příjem IT průmyslu na Ukrajině mohl za tři až pět let stoupnout ze 6 miliard na 16,5 miliardy dolarů ročně. Ukrajinský IT sektor by se tak mohl rozšířit na 10 % HDP. Rovněž řekl, že Ukrajina poskytne maximální pomoc zahraničním a ukrajinským investorům. Dodal, že stát je připraven řešit obavy investorů a spolupracovat s nimi.

Problematika bez regulací

Ukrajinské orgány činné v trestním řízení považovaly bitcoin a další virtuální měny za podvod, což podle Kyiv Post vedlo k žalování bitcoinových podniků. Když je tento zákon schválen, mohou soudy řádně chránit jednotlivce a podniky, neboť poskytují daňovou srozumitelnost a oficiálně umožňují podnikům s bitcoinem působit v zemi.

Jednoduše řečeno – tento zákon dává občanům “povolení” vlastnit a obchodovat bitcoiny a jiné kryptoměny na burzách. Zákon také poskytuje jasný pohled na peněženky a soukromé klíče.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.