Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Na Binance šlo v pátek koupit Bitcoin za 2 710 USD. Nebo ne?

Publikováno
Na Binance šlo v pátek koupit Bitcoin za 2 710 USD. Nebo ne?
Zdroj: seekingalpha.com

Uživatelům derivátové platformy Binance Futures se v pátek přes poledne naskytl zajímavý pohled. Bitcoin (BTC), resp. jeho perpetual futures kontrakt BTCUSDT, zde v dopoledních hodinách udělal několik minutových svíček, jejichž knoty se zastavily až na hodnotě 2 706 USD, což je přesně 90% propad oproti skutečné ceně Bitcoinu.

Anomálie si ihned všimli tvůrci na X (bývalém Twitteru) a začali spekulovat a hledat, zdali se nějakým šťastlivcům na těchto ojedinělých hodnotách podařilo vyplnit své nákupní příkazy nebo zda naopak u některých nešťastníků došlo k likvidaci jejich pozice.

BTC propad
5minutový a týdenní graf kontraktu BTCUSDT Perpetual

Oficiální vyjádření k situaci poskytl na svém X zakladatel a CEO burzy Changpeng “CZ” Zhao. Chybu způsobila implementace nového kódu a naštěstí pro uživatele se jednalo pouze o chybu v zobrazování, která nikterak neovlivnila obchodování.

Chyba byla do několika hodin odstraněna a nyní po ní na grafu už není ani stopy. Nedošlo tak k žádným manipulacím a neférovému jednání, za které by Binance jistě byla lynčována, pakliže by se ukázalo, že chyba ovlivnila obchodování a způsobila vyplnění příkazů nebo naopak likvidace.

Binance totiž podobný problém již zažila, a to před necelými dvěma lety. Na burze Binance.US, sloužící výhradně pro občany Spojených států, kteří na mezinárodní Binance obchodovat nesmějí, se v říjnu 2021 Bitcoin na spotu propadl na 8 000 USD a v tomto případě se ordery nakupujících vyplnily. Bitcoin stál v té době 65 800 USD a obchodoval se blízko svého all-time-high, jednalo se tedy o pořádný propad.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.