Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Novinky » Na Amazonu zaplatíte kryptoměnami. Zatím jen v USA

Na Amazonu zaplatíte kryptoměnami. Zatím jen v USA

Na Amazonu zaplatíte kryptoměnami. Zatím jen v USA

Nakupovat za bitcoin nebo jiné kryptoměny je možné už i v největším internetovém obchodě světa. Zatím sice pouze za velkou louží, ale brzy snad i v Evropě. Společnost Amazon se o to přitom nijak nezasloužila, zásluhy patří malému startupu s názvem Moon.

Akceptování kryptoměn se pomalu stává realitou v řadě internetových obchodů v USA i jinde ve světě. U Amazonu, světové jedničky mezi eshopy, se ale na tento krok stále čeká. Díky malé startupové firmě Moon je to to však možné již nyní, uvádí web TechCrunch.

Vývojáři z firmy Moon přišli s rozšířením webového prohlížeče (do Google Chrome, Opera nebo Brave), které umožňuje platby na Amazonu bitcoinem nebo jinými kryptoměnami. Rozšíření funguje tak, že se napojí na kryptopeněženku uživatele nebo na jeho účet u Coinbase či jiné směnárny.

Jak to funguje?

V okamžiku, kdy uživatel na Amazonu provede nákup, rozšíření automaticky převede odpovídající částku z kryptoměny do běžné (fiat) měny a obchod na Amazonu zaplatí. A co je důležité, Moon si za to neúčtuje žádné poplatky!

Uživatelé musí mít vlastní kryptopeněženku, která podporuje sekundární vrstvu Lightning Network. Ten prakticky umožňuje okamžitou transakci, jelikož je mnohem rychlejší než primární řetězec blockchain, u nějž transakce trvají i několik minut.

Také v případě využití směnárny trvá transakce několik málo vteřin. Je však důležité, aby daná směnárna podporovala technologii API, která umožňuje třetím stranám omezeně účet spravovat.

Co bude dál?

Zatím je tohle vše možné pouze ve Spojených státech a v Kanadě. Firma Moon ale plánuje v budoucnu expandovat také do Evropy a dalších zemí světa. Zároveň nechce zůstat jen u Amazonu, ale hodlá vytvořit rozšíření pro placení kryptoměnami také v dalších internetových obchodech.

Těšíte se na akceptaci kryptoměn v internetových obchodech? Napište nám svůj názor v komentářích.

Zdroj náhledového obrázku bitcoinexchangeguide.com

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo