Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Na Amazonu zaplatíte kryptoměnami. Zatím jen v USA

Na Amazonu zaplatíte kryptoměnami. Zatím jen v USA

Nakupovat za bitcoin nebo jiné kryptoměny je možné už i v největším internetovém obchodě světa. Zatím sice pouze za velkou louží, ale brzy snad i v Evropě. Společnost Amazon se o to přitom nijak nezasloužila, zásluhy patří malému startupu s názvem Moon.

Akceptování kryptoměn se pomalu stává realitou v řadě internetových obchodů v USA i jinde ve světě. U Amazonu, světové jedničky mezi eshopy, se ale na tento krok stále čeká. Díky malé startupové firmě Moon je to to však možné již nyní, uvádí web TechCrunch.

Vývojáři z firmy Moon přišli s rozšířením webového prohlížeče (do Google Chrome, Opera nebo Brave), které umožňuje platby na Amazonu bitcoinem nebo jinými kryptoměnami. Rozšíření funguje tak, že se napojí na kryptopeněženku uživatele nebo na jeho účet u Coinbase či jiné směnárny.

Jak to funguje?

V okamžiku, kdy uživatel na Amazonu provede nákup, rozšíření automaticky převede odpovídající částku z kryptoměny do běžné (fiat) měny a obchod na Amazonu zaplatí. A co je důležité, Moon si za to neúčtuje žádné poplatky!

Uživatelé musí mít vlastní kryptopeněženku, která podporuje sekundární vrstvu Lightning Network. Ten prakticky umožňuje okamžitou transakci, jelikož je mnohem rychlejší než primární řetězec blockchain, u nějž transakce trvají i několik minut.

Také v případě využití směnárny trvá transakce několik málo vteřin. Je však důležité, aby daná směnárna podporovala technologii API, která umožňuje třetím stranám omezeně účet spravovat.

Co bude dál?

Zatím je tohle vše možné pouze ve Spojených státech a v Kanadě. Firma Moon ale plánuje v budoucnu expandovat také do Evropy a dalších zemí světa. Zároveň nechce zůstat jen u Amazonu, ale hodlá vytvořit rozšíření pro placení kryptoměnami také v dalších internetových obchodech.

Těšíte se na akceptaci kryptoměn v internetových obchodech? Napište nám svůj názor v komentářích.

Zdroj náhledového obrázku bitcoinexchangeguide.com

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.