Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Myanmarská stínová vláda přijala stablecoin Tether za oficiální měnu

Myanmarská stínová vláda přijala stablecoin Tether za oficiální měnu

Myanmarská stínová vláda přijala stablecoin Tether za oficiální měnu
Zdroj: shutterstock.com

Stínová vláda Myanmaru, vláda národní jednoty (NUG), složená z příznivců svržené vůdkyně Aun Schan Su Ťij, uznala stablecoin Tether (USDT) za svou oficiální měnu.

Ministr financí Tin Tun Naing ve svém příspěvku na Facebooku uvedl, že země nyní přijme USDT, stablecoin vázaný na dolar, pro „domácí použití, aby se usnadnily a urychlily všechny obchody, služby a platební systémy“.

Konflikt v Myanmaru – válka proti vlastní armádě

Jihovýchodní asijská země, dříve známa jako Barma, přijala Tether pro svou pokračující fundraisingovou kampaň usilující o svržení současného vojenského režimu.

Ačkoli NUG nemá žádnou oficiální moc, v září tohoto roku vyhlásila válku myanmarské juntě, vládě vedené vojenskými vůdci. Junta se dostala k moci začátkem roku po vojenském převratu.

Stínová vláda navíc podtrhuje vzdor proti centrální bance Myanmaru, která v květnu loňského roku prohlásila všechny digitální měny za nezákonné a hrozila uvězněním a pokutami všem, kdo zákaz poruší.

Další iniciativou NUG je získání 1 miliardy dolarů prostřednictvím prodeje „zvláštních státních dluhopisů jarní revoluce“ nabízených myanmarské diaspoře po celém světě, což by mělo usnadnit svrhnutí současné vlády, v jejímž čele je vojenský vůdcem Min Aung Hlaing. Vládě se během prvních 24 hodin podařilo získat 9,5 milionu dolarů. Podle junty tyto dluhopisy porušují protiteroristické zákony.

Je Tether tou správnou volbou?

I když se Tether oprošťuje od nevyzpytatelných cenových výkyvů, které jsou obvyklé u kryptoměn jako bitcoin či ether, bohužel se často utápí v kontroverzích ohledně neprůhlednosti dolarových rezerv, které jej podporují. Toto téma bylo několikrát otvíráno i u ostatních stablecoinů.

Letos v létě však společnost stojící za USDT konečně po měsících očekávání dodala nezávislý důkaz, který potvrzuje, že tokeny Tetheru jsou opravdu kryté odpovídajícím množstvím dolarů držených na bankovním účtu.

Dokument, který to dokazuje, byl však vypracován právní firmou, nikoli licencovaným auditorem, což vnáší mezi odborníky opět pochybnosti. Na druhou stranu, dle vyjádření společnosti Tether s kryptoměnovými projekty žádný auditor nespolupracuje. Z toho důvodu zvolili právní firmu Freeh Sporkin & Sullivan, jež je údajně jednou z nejrenomovanějších společností v USA.

Pokud vezmeme v úvahu, že je Tether plně krytý dolarem, tak jak společnost tvrdí a dokazuje, mohlo by přijetí této digitální měny usnadnit finanční život mnohým obyvatelům Myanmaru. Otázkou zůstává, jak na to bude reagovat vláda USA, která se naopak snaží zavést přísné zásady ohledně vydávání stablecoinů.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$43 239
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 361
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$502,8
Aktualizováno 16.1.2022 19:55

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo