Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Money management u binárních opcí (3): Martingale – ano či ne?

Publikováno
Money management u binárních opcí (3): Martingale – ano či ne?

O martingale jsme sice už psali, ale v tomto článku se na tuto problematiku podíváme trochu podrobněji a trochu profesionálněji z pohledu obchodníků.

Jak už mnoho z vás ví, systém martingale byl vytvořen hráči hazardu a spočívá v jednoduchém navyšováním sázek kolo za kolem, aby se vždy dosáhlo zvyšování počtu žetonů na stole hráče.

Poznámka

Nechci tímto nikoho nabádat k tomu, aby systém používal. Všichni obchodníci jsme dospělí lidé a dokážeme si o všem udělat vlatní názor a rozhodnout, zda je tento systém pro naši strategii vhodný.

Přeneseno do termínů binárních opcí: Po každém nepovedeném obchodu zdvojnásobíme částku, se kterou obchodujeme. Vyhrajeme-li – výhra bude dostatečná na pokrytí předešlého prodělku a ještě nám zbyde něco navíc jako výdělek. Prohrajeme-li – pokračujeme stále ve stejném duchu.

Jak použít martingale při obchodování binárních opcí

To je jednoduché, že? Musíme však brát v potaz pár faktorů, jako třeba výši profitu. Na ruletě, kde tento systém vznikl je výplata po výhře 200 %. U binárních opcí okolo 180 %. Proto nám nebude stačit částku násobit dvojkou, ale číslem 2,3. Zde uvádím tabulku, jak by tento systém fungoval v případě obchodování s $10 na začátku.

Obchod č. Sázka Celkem vsazeno Celkový výdělek Což je profit
1 $ 10,00 $ 10,00 $ 18,00 $ 8,00
2 $ 23,00 $ 33,00 $ 41,40 $ 8,40
3 $ 52,90 $ 85,90 $ 95,22 $ 9,32
4 $ 121,67 $ 207,57 $ 219,01 $ 11,44
5 $ 279,84 $ 487,41 $ 503,71 $ 16,30

Teď to ale stále ještě vypadá, jako bychom brali obchodování binárních opcí ne jako regulérní možnost výdělku peněz, ale spíše jako hazard. Pojďme si nyní říct něco, co nám tento pohled změní.

Jak tuto strategii implementovat, abychom “nemohli prodělat?”

Předpokládám, že když chcete používat nějaký money management plán, už máte nějakou strategii, která je více méně zisková a vy se s občasnými prodělky chcete nějak vypořádat. Obchodníci, kteří už si pár obchodů zkusili a jsou tak nějak stále na nule proto určitě tento systém ocení. Zde je pár tipů, jak docílit správného fungování tohoto money management plánu.

  • Nikdy nezačínejte obchodovat s více, než 2 % vašeho obchodního účtu. Jestli máte na účtě $500, první obchod proveďte s $10.
  • Pokud máte 3 neúspěšné obchody v řadě, přestaňte pro tento den obchodovat.

Simulované výsledky

Zde jsem si vymyslel takový deník, jak by mohlo obchodování s touto strategií probíhat. Čistě na ukázku a pochopení systému.

Obchod s $10 -> Výdělek $8 (Celkově +$8)
Obchod s $10 -> Výdělek $8 (Celkově +$16)
Obchod s $10 -> Prodělek $10 (Celkově +$6)
Obchod s $23 -> Výdělek $41 (Celkově +$24)
Obchod za $10 -> Výdělek $8 (Celkově +$32)
Obchod za $10 -> Prodělek $10 (Celkově +$22)
Obchod za $23 -> Prodělek $23 (Celkově -$1)
Obchod za $53 -> Výdělek $98 (Celkově +$44)
Obchod za $10 -> Výdělek $8 (Celkově +$52)
Obchod za $10 -> Prodělek $10 (Celkově +$42)
Obchod za $23 -> Výdělek $41 (Celkově +$50)
Konec obchodního dne.

Na začátku dne měl obchodník $500, na konci $550 což je nárůst obchodního účtu o 10 %, přičemž úspěšnost byla pouze něco přes 60 %.

Jestli máte více, než 5 neúspěšných obchodů v řadě a proděláte tak spoustu peněz, hledal bych chybu spíše ve vaší strategii, a ne tomto money management plánu.

Abychom si to shrnuli, zde jsem připravil seznam všech pro a proti používání tohoto money management plánu.

Výhody

  • Pokud použijeme Martingale spolu s nějakou již fungující strategií, můžeme lehce smazat z našeho účtu prohry a soustředit se pouze na výdělečné obchody.
  • Velice snadné použití a držíte-li se pravidel, pravděpodobně i nejvýhodnější money management plán ve smyslu složitost-výkonnost.

Nevýhody

  • Pokud obchodník nemá dobrou strategii, je pravděpodobné, že by bylo lepší provádět obchody stále se stejnou částkou namísto zvyšování.

Jaký na tuto strategii máte názor vy? Myslíte si, že by měla zůstat v kasínech a do světa obchodování ji tahají jenom šejdíři a chudáci? Řekněte nám o tom něco níže v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem většinou publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎