Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Luna Foundation Guard přidává do své pokladnice dalších 4 130 bitcoinů

Publikováno
Luna Foundation Guard přidává do své pokladnice dalších 4 130 bitcoinů
Zdroj: blockworks.co

Luna Foundation Guard je společnost stojící za projektem TerraUSDstablecoinem založeným na blockchainu Etherea, který se algoritmicky snaží držet svojí hodnotu shodnou s jedním dolarem.

Přes víkend uskutečnila společnost další ze svých dlouhodobých nákupů, který ji posunul zase o kousek blíže k dlouhodobému cíli. A rozhodně se nejedná o malé ambice. Míří totiž na částku 10 miliard dolarů v drženém Bitcoinu.

Víkendové nákupy

Celkově o víkendu přidali do své sbírky 4 130 jednotek bitcoinu, čímž zvýšili počet držených mincí na 39 897,98. Pokud se odrazíme od ceny v minulých dnech kolem 42 000 USD, dostaneme se na necelých 1,675 miliardy dolarů.

Cílem společnosti je zaujmout druhé místo v žebříčku největších držitelů BTC na světě, tedy dostat se těsně pod samotného tvůrce Bitcoinu Satoshi Nakamota, který podle všeho drží celý jeden milion jednotek.

Bohužel ani takto velké transakce a oznámení s cenou nijak pozitivně nepohnuly, neboť cena Bitcoinu i přesto klesla o necelá 2 %. Bitcoin má v této oblasti svou zónu supportu, která je tvořená 50 a 100denním klouzavým průměrem.

Proč Luna Foundation Guard nakupuje Bitcoin do svých zásob?

Pokud se podíváme na běžné stablecoiny (například na Tether), můžeme zjistit, že jejich rezervy jsou ve fiat měně (v případě Tetheru v dolarech). Jedná se fakticky o centralizované cenné papíry, které mohou podléhat cenzuře.

TerraUSD je v tomto ohledu jiné zvíře. Jedná se o decentralizovaný stablecoin, jehož rezervy jsou tvořené z Bitcoinu. Nestojí zde žádná společnost, jež by mohla být terčem útoku či státních regulací.

“Důležitá věc, na kterou je třeba pamatovat, je decentralizace stablecoinu v tom smyslu, že nemá žádného vydavatele. V případě centralizovaného podloženého dluhopisu, jakým je například Tether, je držitel rezerv podroben cenzuře a reálně se tak naprosto vytrácí smysl a výhody decentralizovaných financí,” řekl Du Kwon, CEO Terraform Labs.

Du Kwon věří, že pokud by snad mělo dojít k odchýlení UST od pegu (návaznosti) k dolaru, měl by být bitcoinový trh s jeho obrovskou likviditou schopný hodnotu vyrovnat zpět k původnímu dolaru.

Co je TerraUSD?

TerraUSD (UST) je stablecoin navázaný na blockchain Etherea. Vznik se datuje do roku 2020, přičemž by se mělo jednat o první neomezeně škálovatelný stablecoin. Snaží se držet hodnotu 1 dolaru s tím, že podkladovým aktivem je nakupovaný Bitcoin.

TerraUSD a LUNA jsou navzájem provázané. Jestliže je vydána nová jednotka UST, je zároveň spáleno určité množství tokenu LUNA, tento mechanismus mimo jiné zvyšuje vzácnost mincí LUNA, což se promítá do rostoucí ceny.

O projekt je ohromný zájem, neboť tržní kapitalizace kryptoměny dosáhla již na skoro 17 miliard dolarů, čímž se v tuto chvíli dostává na 14 místo v žebříčku za projekty jako Binance USD, Polkadot a Dogecoin.

Můžeme se jen těšit na to, co dalšího nám vývojáři tohoto blockchainu přinesou.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.