Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Letos bylo celosvětově nainstalováno více než 10 tisíc bitcoinových bankomatů!

Publikováno
Letos bylo celosvětově nainstalováno více než 10 tisíc bitcoinových bankomatů!
Zdroj: finbold.com

Kryptoměny směřují k masové adopci, a tak společnosti budují infrastrukturu na jejich podporu. Ruku v ruce s tímto faktem jde nárůst počtu bankomatů, které jsou schopny rychlé konverze mezi fiat měnou a krypto aktivy.

O velikosti daného růstu se můžete přesvědčit v tabulce níže. Podle webu CoinAtmRadar v roce 2021 narostl počet těchto bankomatů o 13 242 – za pouhých 9 měsíců.

Zdroj: coinatmradar.com
Letos bylo celosvětově nainstalováno více než 10 000 bitcoinových bankomatů!
Kvartální růst BTC automatů

K takto dobrým číslům také přispěla země El Salvador, který se v letošním roce stal historicky prvním státem na světě, jenž přijal Bitcoin jako zákonné platidlo.

Bankomaty s názvem Chivo

Tento název nesou bankomaty po aplikaci Chivo, což je peněženka s nulovými transakčními poplatky, která slouží pro posílání i příjem BTC a je podporována samotnou vládou El Salvadoru. V zemi je automatů 205 a doplňují je kiosky, které poskytují podobnou službu jako automaty.

Zdroj: Twitter
Letos bylo celosvětově nainstalováno více než 10 000 bitcoinových bankomatů!
Automaty pro konverzi

Celosvětový podíl bankomatů

Jaká je kontinentální distribuce bankomatů? Severní Amerika převyšuje zbytek světa s celkově 26 489 stroji, což představuje podíl 93,5 %. Evropa je na druhém místě s 1 268 bankomaty, které představují 4,5% podíl. Je zajímavé, že navzdory významnému počtu uživatelů kryptoměn v Asii má tento světadíl pouze 234 bankomatů (neboli 0,8% podíl).

Zdroj: coinatmradar.com
Letos bylo celosvětově nainstalováno více než 10 000 bitcoinových bankomatů!
Počet automatů dle kontinentu

Zrychlená instalace bitcoinových bankomatů pro rok 2021 podtrhuje roli strojů uprostřed rostoucí popularity a adopci kryptoměn po celém světě. Můžeme vidět, že instalace ve třetím kvartálu narostla i navzdory význačné korekci bitcoinu. Toto je možný ukazatel toho, že poskytovatelé a investoři jsou na dlouhodobém horizontu tohoto sektoru býčí.

Poznámka

Severní Amerika dominuje globální síti bitcoinových bankomatům díky vysoké poptávce a inovacím. Region také představuje podstatný podíl dodavatelů kryptomatových bankomatů.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.