Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnový trh po projevu šéfa Fedu Jerome Powella roste!

Publikováno
Kryptoměnový trh po projevu šéfa Fedu Jerome Powella roste!

Dvě největší kryptoměny, Bitcoin a Ethereum, pozitivně reagovaly na nedávná slova Jerome Powella, předsedy Federálního rezervního systému USA. Jerome Powell byl při jeho projevu na sympoziu centrálních bankéřů v Jackson Hole spíše umírněnější z hlediska názoru na budoucí možné zvyšování procentuálních sazeb centrální banky.

Krátce po jeho projevu jsme mohli být svědky prudkého růstu BTC a ETH – BTC během noci z pátku na sobotu vzrostl z ceny kolem 47 000 USD na 49 000 USD, ETH pak z 3 080 USD na 3 250 USD.

Kvůli dopadům koronaviru na ekonomiku Spojených států amerických zavedl Fed program na nákup dluhopisů zaštiťovaných centrální bankou v hodnotě 120 miliard USD měsíčně. Jerome Powell při svém projevu oznámil, že vzhledem ke zlepšujícímu se stavu ekonomiky bude Fed poskytované finance “zužovat” – odtud výraz tapering.

Zároveň se ale také nechal slyšet, že při taperingu nepočítá se zvyšováním procentuálních sazeb pro úroky centrální bankou (interest rates).

Nízká procenta vyvolávají v populaci větší tendence k půjčování peněz a investování. Protože jsou procentuální sazby na historickém minimu, investoři obecně předpokládají i vyšší míru riskování na Wall Street. Kryptoměnový trh s tím jde ruku v ruce, reakci posuďte sami.

Sazby byly sraženy na oblast 0 – 0,25 % a navyšovat by se, dle slov Jerome Powella, v následující době neměly.

Narůst se promítá i do jiných komodit. Zlato po projevu Jerome Powella vzrostlo o 0,65 %. Kladnou náladu si drží průměrně celý trh s akciemi v USA.

Špatné světlo na ekonomiku USA ale vrhá populací prostupující tzv. delta varianta koronaviru. Je logické, že při dalším zhoršení pandemické situace bude pomoc státu opět na místě. Ačkoliv měla Powellova slova silný vliv na chování trhu, dal si pozor, aby při svých výrocích nespecifikoval pevné datum – dal tak centrální bance dostatek času na zvážení dalšího postupu. Pouze upřesnil, že by mělo ke zpomalování programu dojít ke konci tohoto roku.

Reakce trhu podrobně v číslech

Bitcoin po projevu Jerome Powella vyrostl o necelých 2 000 USD. V době psaní článku konsoliduje pod 48 000 USD. Drží si tak dostatečný prostor nad 200denním pohyblivým průměrem a důležitým supportem okolo 45 000 USD. Na dlouhodobém grafu je ale bitcoin stále držen v klesajícím kanálu. Detailnější informace jsou k dispozici v naší poslední analýze bitcoinu: [Bitcoin] Analýza 27. 8. 2021 – Jak důležitá je nynější korekce?.

Obecně celý kryptoměnový trh zažil za posledních 24 hodin nárůst o 3 %. Růst kryptoměn ovlivnil i pokles indexu amerického dolaru, který se dle tradingview.com propadl z 93.18 na 92.67.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Bývalý šéfredaktor, softwarový architekt a nadšenec do kryptografie, kyberbezpečnosti a blockchainu. V rámci Finexu se zaměřuje zejména na technická témata v oblasti kryptoměn. V současnosti působí také jako správce financí v rámci investiční skupiny Icecaps Capital, v níž se zaměřuje na využití strojového učení v algoritmickém obchodování.

Kryptoměny považuje za platidlo budoucnosti řešící řadu problémů s centralizovanou náturou existujících platebních prostředků. DeFi svět považuje za úchvatný a nabízející spoustu skvělých příležitostí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.