kryptoměnové twitter osobnosti

Jestli při investování platí, že se musíte dostat k těm správným informacím co nejdříve, tak ve světě kryptoměn to platí dvojnásob. Naštěstí se tato komunita celkem pohodlně usadila na Twitteru, kde najdete stovky účtů, které mají ke kryptoměnám co říct.

My pro vás vybrali ty nejdůležitější, které je dobré se svým Twitter účtem sledovat.

Osobnosti

 1. John McAfee
  Zakladatel IT společnosti McAfee Associates, kterou můžete znát například díky jejímu antivirovému programu, je jeden z nejvýraznějších osobností propagujících kryptoměny. Jeho často velmi silná prohlášení budí pozornost mnoha světových médií a neměla by uniknout ani vám. Denně publikuje několik tweetů, které se téměř vždy týkají kryptoměn. V polovině roku 2017 za peníze propagoval nejrůznější kryptoměnové ICO, jejichž cena díky každému jeho tweetu vzrostla o desítky procent.
 2. Vitalik Buterin
  Zázračné dítě s ruským původem a kanadským pasem přivedlo na svět dvojku ve světe kryptoměn – Ethereum. Neomezuje se však jen na svůj projekt, trefně komentuje i novinky u ostatních kryptoměn a občas zveřejňuje informace, které se dějí za oponou.
 3. Charlie Lee
  Jestli Bitcoin představuje digitální zlato, Litecoin je bezesporu digitálním stříbrem jehož autorem je právě Charlie Lee. Jeho tweety se však nezaměřují pouze na jeho projekt, ale dodají vám i dobrý vhled do tradování a na samotný krypto-trh. Na svém twitteru například řekl, že se rozhodl prodat všechny své litecoiny. Udělal to na ceně přes 350 USD za kus a od té doby šla cena jen a jen dolů. Super tip, no ne? 😉
 4. Roger Ver
  Tento “Bitcoinový Ježíš” je dalším z evangelistů, který šíří povědomí o kryptoměnách. V jeho případě však nejde jen o popularizaci tohoto tématu mezi veřejností, sám totiž investuje do nadějných technologií využívajících blockchain. Roger Ver je největším propagátorem Bitcoin Cash, čímž jsou jeho příspěvky značně ovlivněné. Je však třeba dívat se na trh z vícero úhlů pohledu.
 5. Dominik Stroukal
  Náš seznam se samozřejmě nemůže obejít bez českého zástupce kryptoměnových celebrit. Dominik je jedním z nejnadanějších odborníků na toto téma, s přesahem i do světa klasických financí. Kromě jeho Twitteru se vyplatí přečíst si i jeho knihu: Bitcoin a jiné kryptoměny budoucnosti.
 6. Changpeng Zhao
  Zakladatel a výkonný ředitel kryptoměnové burzy Binance je určitě jeden z lidí, které se sledovat vyplatí. Ačkoli většina jeho tweetů pojednává pouze o burze Binance, i tak čas od času sdílí novinky, které pomůžou utvořit celkový náhled na trh. Například zde.

Kryptoměnové projekty

Kromě známých a vlivných osobností zmíněných výše existují samozřejmě i twitterové účty jednotlivých kryptoměn. Rozhodli jste se do některých investovat, nebo nad tím přemýšlíte? Určitě se vyplatí je sledovat, ať máte neustálý update toho, co se okolo nich děje. Tady máte pár základních:

 1. Bitcoin
 2. Ethereum
 3. Litecoin
 4. Monero

Další účty můžete snadno dohledat a mimo oficiální kanály existuje spousta dalších, které se jim také věnují (jak jsou erudované poznáte podle jejich sledovanosti, která často dosahuje až několika set tisíc).

Další zajímavé twitterové účty

 1. Krypto Rand
  Twitterový účet Krypto Rand tweetuje kromě důležitých novinek z trhu i technickou analýzu všemožných altcoinů. Obchody založené na jeho tweetech často zaznamenávají profit v řádech vyšších jednotek či desítek procent. Podívejte se sami.
 2. Bitmex Rekt
  Jedná se o twitterový účet, kam se automaticky tweetují důležité likvidace na BitMEXu. Likvidace znamená, že někdo obchodoval s pákou a cena šla proti jeho předpovědi. Musela jít ve špatném směru tak dlouho, že už na účtě nebylo dostatek peněz pro pokrytí ztráty a pozice byla vynuceně ukončena. Zajímavá je např. tato likvidace, kdy někdo na páku 1:100 otevřel pozici short (spekulace na pokles) ve výši 10 milionů dolarů.

Jak už to na sociálních sítích bývá, z jednoho profilu se proklikáte na desítky dalších, takže se rozhodně nebojte pravidelně rozšiřovat svoji síť informací. Investování se bez toho prostě neobejde.

1 komentář

 1. Na zmiňovaném twitteru https://twitter.com/bitmexrekt je za posledních 24h pěkná řádka likvidací. 🙂 A jak to chodí, likvidace “long” pozic = prodejní příkazy. Tzn. samotný pád ceny automaticky přikládá do ohně pod další pád právě kvůli těmto likvidacím.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.