Typy binárních opcí

Obchodovat můžeme spoustu druhů binárních opcí: Touch opce a No-Touch opce, střednědobé high-low opce, KIKO opce od brokera Stockpair a mnoho dalších. Ale hlavně je snad u každého brokera možné obchodovat tzv. klasické high-low binární opce.

Jenže broker IQ Option, který je podle ankety našich obchodníků momentálně nejoblíbenější, má na klasické opce trochu jiný náhled. Pojďme si rozebrat, co tím je myšleno.

Aktualizace: Dne 4. 8. 2017 byla možnost obchodování těchto opcí u brokera IQ Option zakázána. Více informací se můžete dočíst zde: Konec klasických opcí u IQ Option.

výběr typů opcíAno, u brokera IQ jsme přece vždy mohli obchodovat klasické binární opce. Funguje to velice snadno, prostě zvolíme předpověď – bude cena klesat, nebo stoupat? A za pár minut máme obchod u konce a víme, zda byl pro nás ziskový, nebo ne. Zisk je tedy buď plus minus 85%, nebo prodělek 100%. Stejně tak u tohoto brokera můžeme obchodovat i tzv. “TURBO” opce, které jsou to samé, jen se jedná o obchody v řádech sekund, nikoli minut nebo hodin.

Tak proč dnes píšeme o novém druhu obchodování?

Protože IQ Option přišel s ještě klasičtějšími opcemi, než jsou ty klasické. Nebo to alespoň říkají.

Nové klasické opce u IQ Option

Nejnovější typ opcí, který IQ Option nabízí se podobá spíše nakupování akcií. U těchto klasických opcí je široký výběr aktiv, která lze obchodovat a všechna aktiva jsou pouze akcie. S těmito opcemi nelze spekulovat o růstu cen komodit, indexů ani měnových párů. Prostě pouze akcie. A k výběru jich je až 500 (v momentě, kdy jsou všechny burzy otevřeny)

Tyto opce se obchodují podobně našim znýmým ladder opcím. Rozdíl je v tom, že zisk, kterého lze dosáhnout, je neomezený. Ano, neomezený, takže získat můžeme i tisícinásobek hodnoty opce. Možný prodělek je fixní, pouze takový, který si na začátku obchodu nastavíte. Takže můžeme získat více, než zratit.

klasické opce iq option
Takto vypadá obchodování klasických opcí u IQ Option

Jednoduše otevřeme obchod ve směru, kterým si myslíme, že se bude cena akcií pohybovat. A to přibližně s dobou exspirace 3 dny, ikdyž uzavřít obchod samozřejmě můžeme v profitu předčasně. Čím více cena pujde našim směrem, tím větší profit v době exspirace získáme. Můžeme se dostat až na stovky procent.

Ovšem celá problematika těchto opcí je trochu složitější na vysvětlení, proto o nich ještě určitě napíšeme v budoucnu. Jasné ale je, že s IQ Option Klasickými Opcemi pujde skvěle obchodovat podle fundamentální analýzy a to hlavně díky již zmíněnému neomezenému potenciálnímu zisku. Vydává TESLA nový automobil, který byl ještě před vydáním stotisíckrát předobjednaný? Předpokládám, že cena akcií tedy bude růst.

Oficiální video od IQOption ohledně jejich nového produktu


Další články s tématem typů opcí

13 KOMENTÁŘE

  1. Ahoj, chápu to správně tak, že částka, o kterou mohu přijít je pouze ta, která se mi zobrazí v políčku call nebo put a po nákupu opce se odečte? Takže například koupím jednu opci za 1 USD a nemůžu ztratit víc než tento 1 USD?
    Díky za upřesnění, z tutoriálů jsem to moc nepochopil.

  2. Ahoj Štěpáne, mohl bys mi nějak přiblížit význam výrazu strike, který se nastavuje při otevírání nově přidaných klasických opcí u IQ OPTION? Díky moc.

  3. Ahoj, nabídka nových klasických opcí se mi vůbec u IQ option nezobrazí. Pouze turbo a binary. Účet u nich mám již nějakou dobu. Nevíš, kde by mohl být problém? Díky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.