Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kdybyste loni dokázali vybrat každý měsíc tu nejúspěšnější americkou akcii, vzrostla by vaše investice 170násobně

Publikováno
Kdybyste loni dokázali vybrat každý měsíc tu nejúspěšnější americkou akcii, vzrostla by vaše investice 170násobně
Zdroj: depositphotos.com

Loňský rok byl rokem kontrastů – některé sektory zářily, jiné naopak zažívaly zlé časy. Investoři, kteří vlastnili „špatné“ akcie, přišli o miliardy dolarů. Zároveň však bylo možné dosáhnout enormních zisků.

Za všechno hovoří následující statistika: Pokud byste investovali v lednu do amerických akcií 10 000 dolarů a každý měsíc je reinvestovali do nejlepší akcie indexu S&P 500, na konci roku byste byli bohatší o 1,7 milionu dolarů.

Viděno zpětným pohledem se někteří z vítězů jednotlivých měsíců zdají zřejmí, ale je jasné, že jen málo investorů bylo schopných trefit alespoň některé z nich.

Tento ohromující potenciální zisk by však měl investorům především připomenout, jak velkých zisků je možné ve volatilních letech dosáhnout, pokud se zaměříte na lídry ve svých odvětvích. Pasivním investováním do indexu S&P 500 byste dosáhli přeci jenom skromnějšího zhodnocení – 15,3 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nepodceňujte vliv akcií Tesla na index S&P 500

Akcie Tesla jsou součástí benchmarkového indexu od 21. prosince 2020 a rozhodně byste neměli podceňovat jejich důležitost pro index. Mezi současnými členy indexu S&P 500 se jedná o jasného tahouna růstu. I přes její vysoké ocenění je stále populárním terčem řady investorů. Její růst překvapil nemálo investorů a shorteři na těchto akciích prodělali nejvíce ze všech titulů.

Ze současných členů indexu byla Tesla nejlepší hned ve dvou měsících roku 2020. V lednu se ziskem 55,5 % a v srpnu, kdy zaznamenala zhodnocení 74,1 %. Investoři jsou přitom ohledně Tesly stále poměrně optimističtí, přestože za Q4 2020 ani zdaleka nenaplnila odhady analytiků ohledně ziskovosti. Výrobce elektromobilů je akcií, která momentálně významně charakterizuje dění na akciovém trhu.

Začínající investoři investují své peníze do populárních akcií, které se objevují v médiích a na tradiční oceňovací měřítka nedbají. O čemž svědčí i lednový výsledek Tesly, kdy patřila rovněž mezi tahouny indexu.

Akcie, které zaznamenaly nejvýraznější růst v jednotlivých měsících.
Akcie, které zaznamenaly nejvýraznější růst v jednotlivých měsících. Zdroj: S&P Global Market Intelligence

Nejlepší akcie indexu S&P 500 vyprávějí příběh celého roku

Pohled na jednotlivé „měsíční vítěze“ především ukazuje, jak se měnila nálada investorů v průběhu roku. V únoru se objevily první pandemické problémy a vzrostla poptávka po farmaceutikách – díky tomu zazářily akcie Regeneron Pharmaceuticals.

V březnu začala být “in” práce z domova, přičemž největší zisk připsaly akcie Citrix Systems, což je společnost poskytující komplexní zabezpečení řešení určených k práci na dálku. Společnost je lídrem oblasti Workspace as a Service (WaaS), kde poskytuje nejkomplexnější integrovanou pracovní platformu pro zabezpečení firemních aplikací dat a sítí.

Energetické akcie zažily oživení v dubnu a listopadu reprezentované akciemi Apache, respektive Occidental Petroleum. Po zbytek roku pak bylo zřejmé, že investoři hledali jistotu, a tak výrazné zisky připisovaly spíše konzervativní akcie.

Rok 2020 však především ukázal, že vydělávat peníze prostřednictvím investování na akciovém trhu lze téměř za každé situace, pokud víte, na co se zaměřit.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.