Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jamie Dimon opět kritizuje Bitcoin: Nemá žádnou vnitřní hodnotu!

Jamie Dimon, generální ředitel JPMorgan Chase, stále nezměnil svůj názor na Bitcoin a říká, že nemá žádnou vnitřní hodnotu a používá se pouze na kriminální činnost. JPMorgan se však výrazně podílí na úspěchu Bitcoinu, jak?

Jamie Dimon opět kritizuje Bitcoin: Nemá žádnou vnitřní hodnotu!
Zdroj: depositphotos.com

Jamie Dimon, generální ředitel společnosti JPMorgan Chase, nadále kritizuje Bitcoin a tvrdí, že nemá žádnou vnitřní hodnotu a používá se hlavně k nelegálním činnostem jako je praní špinavých peněz a kybernetické útoky.

V nedávném rozhovoru pro CBS News Dimon znovu potvrdil svůj odpor vůči této kryptoměně a zůstává tak ve svém názoru konzistentní i přes měnící se pohled ostatních hráčů na trhu na sektor digitálních aktiv.


 

Naproti tomu CEO společnosti BlackRock, Larry Fink, změnil svůj názor na Bitcoin a jeho firma teď provozuje nejúspěšnější kryptoměnové ETF za rok 2024 co se týče přílivu kapitálu od investorů.

Zdroj: coinglass.com
Množství bitcoinů pod správou jednotlivými ETF
Množství bitcoinů pod správou jednotlivými ETF

Navzdory Dimonově skepsi se JPMorgan Chase finančně podílí na vypořádání transakcí v rámci spotového ETF na Bitcoin, což ukazuje její pragmatický přístup.

Angažovanost JPMorgan na poli blockchainu

Banka JPMorgan v nedávné době přejmenovala svou blockchainovou platformu Onyx na Kinexys a chce se ještě více podílet na tokenizaci aktiv z reálného světa (RWA).

Umar Farooq, vedoucí oddělení plateb v JPMorgan, zdůraznil zaměření na tokenizaci reálných aktiv jako klíčovou strategii.

Kromě toho plánuje JPMorgan do prvního čtvrtletí roku 2025 zavést na on-chain směnu měn na své vlastní platformě.

Dimonovy pesimistická vyjádření přicházejí jen několik dní před opětovným nástupem Donalda Trumpa do prezidentského úřadu, což může vytvořit příznivější regulační prostředí pro kryptoměny.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.