Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak vydělat na globálním přechodu na elektromobily – bez nákupu jediné akcie!

Objevte netradiční investiční příležitosti v rámci boomu elektromobilů, aniž byste museli kupovat akcie automobilek. Kde leží největší ziskový potenciál?

Publikováno
Jak vydělat na globálním přechodu na elektromobily – bez nákupu jediné akcie!
Zdroj: Depositphotos.com

Svět se postupně zapojuje do revoluce elektromobilů (EV), což představuje řadu investičních příležitostí nad rámec výrobců automobilů.

Zatímco automobilový průmysl směřuje k budoucnosti poháněné bateriemi, chytří investoři by měli hledat způsoby, jak se na této elektrizující vlně svézt, aniž by museli všechny peníze sázet na akcie automobilek.

Stejně jako při surfování, i při chytání správné vlny může být rozdíl velký – v investičním světě to znamená, že si všimnete příležitostí, které by ostatní mohli přehlédnout.

Pojďme se podívat, jak vydělat na přechodu na elektromobily, a zaměřme se na odvětví, která pohánějí, vylepšují a podporují tato technologicky vyspělá vozidla.

1. Inovace v oblasti baterií a materiálů

V srdci revoluce elektromobilů nejsou jen samotné automobily, ale i důležité komponenty, které je pohánějí.

Investice do firem, které se zaměřují na pokročilé technologie baterií a potřebné suroviny, jako je lithium, kobalt a nikl, mají značný potenciál.

Tyto materiály jsou životodárnou silou vysoce účinných baterií, které jsou nezbytné pro delší dojezd a životnost elektromobilů.

Trh s těmito materiály se navíc rozšiřuje s tím, jak se stále více automobilových společností zavazuje k elektrické budoucnosti, což zajišťuje rostoucí poptávku, která by mohla přinést značné investiční výnosy.

2. Nabíjecí infrastruktura

Představte si, že by se s přechodem od benzínu k elektřině každá čerpací stanice proměnila v nabíjecí centrum pro elektromobily.

Společnosti, které tyto dobíjecí stanice budují a provozují, představují rychle se rozvíjející odvětví se značným růstovým potenciálem.

Investování v této oblasti znamená vlastnit malou část každého elektrického výletu, který kdy byl podniknutý.

Navíc s tím, jak vlády po celém světě prosazují infrastrukturu nezbytnou pro elektromobily, je růst tohoto odvětví nejen potenciální, ale nevyhnutelný, a nabízí tak investorům jasnou cestu k zisku.

3. Poskytovatelé techniky a softwaru

Důmyslnost elektromobilů přesahuje rámec jejich baterií a týká se i softwaru, který integruje jejich funkce.

Technologické společnosti, které poskytují pokročilá softwarová řešení pro systémy správy baterií, vylepšené navigační nástroje a uživatelsky přívětivá rozhraní, se stávají stále větší součástí ekosystému elektromobilů.

Investice do těchto technologických gigantů nebo slibných začínajících firem je jako sázka na mozky, které řídí výkon elektromobility.

S tím, jak se vozidla stávají stále více propojenými a autonomní funkce standardem, mají tito poskytovatelé technologií dobrou pozici k tomu, aby profitovali z širšího rozšíření elektromobilů.

4. Projekty v oblasti obnovitelných zdrojů energie

Elektromobily nabízejí ekologičtější alternativu k tradičním automobilům, ale potřebují elektřinu, která by v ideálním případě měla být stejně ekologická jako vozidla, která pohání.

Investováním do projektů obnovitelných zdrojů energie, jako jsou solární farmy, větrné turbíny nebo vodní elektrárny, mohou investoři podpořit přechod na zelenou energii a zároveň potenciálně získat zisky z těchto stále důležitějších zdrojů energie.

Tato investice se podobá vlastnictví části elementárních sil – slunce, větru nebo vody – které zajistí provoz každého elektrického vozidla. S technologickým pokrokem se synergie mezi elektrickými vozidly a obnovitelnými zdroji energie pravděpodobně prohloubí a nabídne investorům lukrativní investiční příležitost.

Závěr: Cesta před námi

Cesta k plně elektrifikovanému automobilovému průmyslu se podobá maratonu. Je to dlouhý a vytrvalý závod, který vyžaduje předvídavost, vytrvalost a strategické rozhodování.

Investoři, kteří se rozhodnou dívat se dál než na bezprostřední lákadla výrobců automobilů a na rozsáhlý ekosystém, který podporuje elektromobily (EV), mohou získat významnou strategickou výhodu.

Toto širší investiční prostředí zahrnuje společnosti, které se podílejí na základních součástech elektromobilů, jako jsou výrobci baterií, dodavatelé pokročilých materiálů, vývojáři nabíjecí infrastruktury a poskytovatelé softwaru a technologií.

Každé odvětví nabízí jedinečné příležitosti a růstový potenciál, podobně jako rozmanité investiční portfolio, které dokáže odolat výkyvům trhu a využít globálního posunu směrem k udržitelné dopravě.

Investice do těchto základních sektorů vám umožní podpořit a profitovat z revoluce elektromobilů. Nevsázíte pouze na jednu společnost nebo inovaci, ale na budoucnost dopravy jako takové.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎