Finex.cz logo
Menu
Finex » Akademie » Obchodní strategie u IQ Option

Obchodní strategie u IQ Option

Obchodní strategie u IQ Option
iq-option-strategie
Veškeré video návody a obchodní modely, které iqoption poskytuje, najdete v této záložce (video tutorials)

Abyste se stali úspěšným obchodníkem binárních opcí, musíte mít dobrý obchodní model. To je snad každému jasné. :-) S obchodní platformou IQ Option je vytvoření a optimalizování vašich modelů velmi jednoduché, protože máte přístup k celé řadě informací a vzdělávacích nástrojů. Většinu z těchto nástrojů můžete spustit rovnou z ovládacího panelu na obchodní platformě. Vizuální obrazovka je velmi jednoduchá a porozumí jí i úplní začátečníci. Můžete si tak zobrazit trendy a dostupné budete mít i informace o technické analýze.

Poskytnuté vzdělávací nástroje pokrývají rozsáhlou řadu témat. Navíc jsou vám k dispozici zdarma, což je skvělá výhoda zvláště pro začínající obchodníky s binárními opcemi. Opce jsou zde popsány jak pro naprosté začátečníky, tak i pro lidi, kteří již mají nějaké zkušenosti. Nezáleží na vaší aktuální úrovni obchodování binárních opcí, tyto informace z vás vždy udělají lepšího obchodníka. IQ option výukové materiály obsahují videa, elektronické knihy, webináře a výukové programy.

Obchodní strategie, které iq option poskytuje

Příklady modelů pro obchodování binárních opcí, které vám IQ Option nabízí, jsou uvedeny níže. Tento seznam vám pomůže ujasnit, na co byste se v první řadě měli soustředit. Než se ale dostaneme ke konkrétním obchodním modelům, je nutné si ujasnit některé základní investiční nástroje:

  • Japonské svíčky – Pokud jste někdy viděli graf, který zobrazuje cenový vývoj vybraného aktiva v čase, tak jste pravděpodobně viděli japonský svíčkový graf. Tyto grafy zobrazují cenový pohyb aktiva v průběhu jednoho dne. Jakmile se naučíte japonské svíčkové grafy číst, budou vám neuvěřitelně užitečné. Zobrazují jak otevírací cenu aktiva, tak i jeho uzavírací cenu. Aktivum, jehož cena roste, bude mít zelenou svíčku a aktivum, jehož cena klesá, bude mít červenou svíčku. Jedním pohledem tak můžete vidět, jak moc se cena daného aktiva změnila (čím vyšší změna, tím vyšší svíčka) a jakým směrem.
  • Trendové linieTrendové linie jsou zobrazeny jako linie, které se na grafech nacházejí nad a pod cenou daného aktiva. Tyto dvě linie vytváření takzvaný trendový kanál. Tyto linie představují typické spodní a horní hodnoty, mezi kterými se dané aktivum běžně pohybuje. Znamená to, že když cena aktiva dosáhne vrchní linie, trend nám říká, že se cena aktiva začne znovu pohybovat směrem dolů. Spodní linie se nazývá linie odrazu a vrchní linie je známá jako úroveň rezistence.

Pouhé porozumění těmto nástrojům analýzy a praktická zkušenost při jejich užívání z vás udělá lepší obchodníky binárních opcí, protože budete schopni vytvářet vaše vlastní obchodní signály. Nyní se podívejme na hlavní binární opce obchodní modely, které se na IQ Option můžete naučit.

1. Vzor tří černých vran (The Three Black Crows Pattern)

Tento obchodní model hledá obraty v trendech. Abyste tento model mohli použít, musíte identifikovat aktivum, které má několik svíček v řadě zobrazujících cenový pohyb stejným směrem, dolů nebo nahoru. Potom musíte čekat do obratu tohoto trendu. K obratu nastane, jakmile spatříte tři svíčky s klesající cenou aktiva v řadě. To je indikátorem, že trend se obrací a vytváří signál, který můžete použít pro zahájení obchodování.

Článek zaobírající se svíčkovými formacemi je zde: Svíčkové formace.

2. Vzor odrazu od trendových linií (The Rebound Line Pattern)

V tomto obchodním modelu není důležitý trend vývoje ceny daného aktiva. Místo toho se musíte zaměřit na dříve zmíněné trendové linie. Konkrétně byste měli hledat uzavírací ceny aktiv, které se nacházejí blízko pod úrovní rezistence (vrchní trendová linie) nebo blízko nad linií odrazu (spodní trendová linie). V této situaci je mnohem pravděpodobnější, že se cena obrátí a neprotne trendovou linii. Proto tuto informaci můžete využít jako signál a zadat obchod PUT, pokud cena uzavírá pod úrovní rezistence, nebo obchod CALL, pokud cena uzavírá nad linií odrazu.

Článek o obchodování tohoto typu u nás nalezente zde: Použití trendových čar + Použití trendových čar (Obchody)

3. Duhový obchodní model (The Rainbow Pattern)

Jedná se o komplikovanější obchodní model, takže doporučujeme se nejdříve seznámit a vyzkoušet ostatní modely výše na tomto seznamu, než přistoupíte k vyzkoušení tohoto modelu. Tento model funguje při současném použití exponenciálních průměrů. Exponenciální průměry zde použijeme tři a každý s různou časovou periodou. Na grafu vašeho vybraného aktiva musíte nejdříve označit modře první linii, která má periodu 6. Žlutě zakreslete druhou linii, která má periodu 14 a červeně označte třetí linii, která má periodu 26.

K identifikování potenciálního propadu v ceně, hledejte následující:

  • Žlutá linie se pohybuje pod modrou linií
  • Modrá linie se pohybuje nad červenou a žlutou linií zároveň
  • Červená linie se nachází na spodu

Nejlepší čas na zadání obchodu (PUT) je ve chvíli, kdy se modrá a žlutá linie protnou.

K identifikování potenciálního vzestupu ceny, hledejte následující:

  • Červená linie se nachází nad žlutou linií, a ta se nachází nad modrou linií
  • Červená linie se nachází nad ostatními liniemi
  • Modrá linie se nachází na spodu

Nejlepší čas na zadání obchodu (CALL) je ve chvíli, kdy se modrá a žlutá linie protnou.

Obchodní vzor hezky popsaný česky i s fotografiemi naleznete zde: EMA Rainbow Pattern.

Pro příklad jsem uvedl 3 obchodní vzory, ale broker jich poskytuje mnohem více, všechny je najdete ve vašem obchodním účtu. Jak ale vidíte, tak IQ Option nabízí obchodní modely různých typů, které se liší v jejich sofistikovanosti. To je jedním z důvodů, proč je IQ Option tak oblíbenou obchodní platformou pro binární opce. IQ Option vám poskytne všechny nástroje, které potřebujete pro vytvoření obchodního modelu, generování přesných obchodních signálů a k zadávání profitabilních obchodů. K vylepšení vašich obchodních zkušeností, interpretování signálů a pohybů cen můžete používat tolik analytických nástrojů, kolik jich potřebujete. Většina z nich je dostupná naprosto zdarma. Díky tomu bude vaše obchodování ještě více ziskové.

Další články o IQ Option

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 2
Dagmar

U té duhové strategie – nemá to být obráceně? Totiž, když to tak pozoruju, vychází mi právě když modrá protne červenou i žlutou, cena stoupá a naopak když červená protne modrou, cena klesá.

Martin
Odpověď na Dagmar

Souhlasím i barevně to je správně ale podle mě místo PUt ma být zelený CALL a naopak

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo