Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Co vám nabídne investiční centrum od České spořitelny a aplikace TraderGO?

Ing. Tomáš T
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Co vám nabídne investiční centrum od České spořitelny a aplikace TraderGO?

Pokud přemýšlíte o tom, že byste začali investovat a jste klienty České spořitelny, tak právě pro vás je tento článek jako dělaný.

I když je Česká spořitelna největší bankou v České republice, jen málo kdo ví, že nabízí věci, jako investiční centrum a obchodování na burze skrze aplikaci TraderGO. 

A právě proto se v tomto článku na tyto a další zajímavé aplikace, které Česká spořitelna nabízí, pěkně z blízka podíváme.

V čem je Investiční centrum dobré, jak jej lze využít a kde je naopak jeho hlavní nevýhoda? Nedokázala by tento nedostatek vyřešit aplikace TraderGO?

Nejen to se dozvíte právě v tomto článku. Čtěte dále.

1. Investiční centrum od České spořitelny

investicni centrum ceska sporitelna

Jak sama Česká spořitelna tvrdí, jejich investiční centrum je brána do světa investic.

Co investiční centrum umí?

Musíme však podotknout, že moc věcí bohužel neumí. Jediné, k čemu investiční centrum slouží, je sledování vývoje a čtení zpráv či analýz. Najdete zde graf výkonnosti podílových fondů, přehled trhů, analytické centrum, kurzovní lístky a další věci.

Co je ale nejpodstatnější je fakt, že lze nelze provádět nákupy a prodeje přímo přes aplikaci. Pokud jste doufali v to, že si zde koupíte akcie, ETF či jiná aktiva, bohužel vás musíme zklamat.

K nákupu a prodeji aktiv musíte navštívit některou z poboček ČS nebo využít aplikaci “Servis 24”. Je to patrně kvůli ochraně těch, kteří ještě nikdy neinvestovali, aby zbrkle neuskutečnili prodělečné obchody a chybějícího propojení s bankovním účtem (viz registrace níže).

Je sice možné, že v České spořitelně v budoucnu chystají rozšíření aplikace o možnost investování, avšak takovou informaci jsme nenalezli.

I přes nemožnost investování se ale jedná o zajímavou a jednoduchou aplikaci pro sledování trhů.

Co investiční centrum umí, už jsme si řekli, pojďme se ale podívat na to, jak ji v případě, že vás zaujala registrovat a jak vlastně vypadá.

Instalace a registrace

ceskasporitelna-investicnicentrum

Jako první krok je samozřejmě potřeba se zaregistrovat. Vytvoření účtu je možné provést přímo v mobilní aplikaci, kterou stáhnete klasicky na Google Play v App Storu, nebo online přes prohlížeč.

Registrace je zcela zdarma. Účet je samostatný, a tak se musí registrovat i ti, kteří již bankovní účet u ČS mají.

První dojmy z investičního centra

Internetová aplikace vypadá na první pohled poněkud těžkopádně. Nenabízí nic extra výjimečného, grafické zpracování a její rychlost také zrovna neoslní.

Aplikace mimo jiné obsahuje i přehled indexů, vývoj měn, komodit a mapku, která snadno dá nezkušenému uživateli základní přehled o vývoji trzích v EU, Americe nebo Asii. Po kliknutí na příslušné aktivum se vám zobrazí detailní popis aktiva, plus analýzy a prognózy. Je zde také možnost otevřít si větší graf, přidat k němu indikátory, nebo do něho zakreslovat.

To je rozhodně šikovné, ale nic výjimečného.

mujprehled investicni centrum
Úvodní obrazovka vašeho přehledu. Takto může vypadat váš přehled trhů

Zajímavou vlastností aplikace je ale možnost přihlášení se k posílání bezplatných denních prognóz, zpráv a analýz na vybrané oblasti. Bohužel se však nejedná o pár kliknutí, ale další registrování a vyplňování. To jsou bohužel jediné zajímavé funkce, které vám aplikace může nabídnout. Žádné online obchodování, nebo investování, nic takového.

Pojďme se podívat na to, jak vypadá mobilní aplikace. 

Jak si vede mobilní aplikace?

Mobilní aplikace nabízí totožné záložky a stejnou grafiku jako můžeme najít na internetu. Jenže aplikace z nějakého důvodu působí mnohem lépe.

Je přehlednější a propracovaněji. Všude se dá rychle proklikat. Možná je to tím, že má člověk vše hned na očích a nemusí to hledat na nepřehledné webové stránce.

mobilni aplikace investicni centrum
Mobilní aplikace investiční centrum

V aplikaci můžete dělat prakticky to samé, jako v desktopové verzi, jen je to trochu intuitivnější a snazší. Můžete tak tedy sledovat vývoj trhů, indexů, cen kryptoměn nebo komodit aj. vše přehledně a na jednom místě.

Je zde také možnost sestavit si vlastní “watchlist”, kde jsou jen vámi zvolené indexy, akcie, komodity atd., tento váš watchlist může vypadat třeba takto:

watchlist investicnicentrum
Takto vypadá watchlist v aplikaci
akciovy trh zpravy ceska sporitelna
Přehled denních zpráv a analýz

Stejně tak jako v prohlížeči se zde můžete proklikat na bezplatné analýzy a reporty, které vypadají takto (obrázek můžete rozkliknout):

Bohužel to je vše, co aplikace investiční centrum od České spořitelny umí. Jak vidíte, tak toho aktuálně moc nenabízí, i když se zmíněné analýzy a zprávy rozhodně mohou hodit, nejvíc nám tu chybí možnost obchodovat, nebo jakkoliv jinak investovat.

Doufejme tedy, že to Česká spořitelna do budoucna napraví. Pokud se tak stane, určitě vás o tom informujeme!

2. TraderGO od Saxo Bank

tradergo saxobankSama Česká spořitelna obchodování na finančních trzích online nenabízí, ale očividně nabízet chce, což dokazuje i fakt, že na svých oficiálních stránkách o obchodování mluví a spolu s tím spolupracují a odkazují na aplikaci třetí strany TraderGO od Saxo Bank, která právě zmíněné online obchodování nabízí.

Nic jiného jim prozatím nezbývá, jelikož nemají vlastní obchodní platformu.

Samotný investor nemůže jen tak obchodovat přímo na finančním trhu. To mohou jen společnosti splňující komplexní požadavky a regulace (brokeři/banky). Tím je například zmíněný broker/banka Saxo Bank, který skrze svou aplikaci zpřístupňuje nákupy finančních instrumentů široké veřejnosti.

Saxo bank je plně licencovaná a regulovaná banka specializující se na nabídku online obchodování na mezinárodních finančních trzích. To celé samozřejmě aplikaci TraderGO dodává na důvěryhodnosti a spolehlivosti.

Co aplikace TraderGO umí?

Broker Saxo Bank a jejich aplikace TraderGO vám umožňuje obchodovat nejrůznější aktiva odkudkoliv a to na 36 burzách po celém světě. Buď přímo přes webový prohlížeč nebo prostřednictvím mobilu či tabletu.

Kromě toho vám tato aplikace zpřístupní kompletní přehled, jako jsou aktuální kurz, zisky/ztráta, změny cen, poplatky aj. Umožňuje také správu pozic, tzn. kdykoliv zadávat či upravovat pozice, uzavírat je, zadávat stoploss aj.

vzhled aplikace tradergo
Vzhled platformy TraderGO od SaxoBank

Co vše můžete nakupovat

Přímo přes tuto aplikaci můžete investovat do

V aplikaci naleznete základní investiční a obchodní nástroje, peněžní podúčty, kde si můžete vést přidružené účty v cizích měnách, a nástroje technické i fundamentální analýzy.

Co ocení zejména nováčci?

  • Výhodou (i když dnes již spíše konkurenční nutností) je možnost otevřít si nejprve demo účet. Tam si noví klienti v klidu osahají záludnosti finančních trhů a teprve pak se mohou pustit do reálného obchodování.
  • Nabídka produktů je skutečně široká a tak se nemusíte bát, že byste po přeorientování se na jiné aktivum, nebo při odchodu od jiného brokera, nemohli obchodovat přes tuto aplikaci.
  • Při jakýchkoliv problémech tu pro vás bude profesionální klientský servis.

Kromě toho mají na svých stránkách skvěle zpracovaného detailního průvodce svou aplikací a obsáhlý vzdělávací kurz (přístupný zdarma i pro neregistrované uživatele). Podrobné vzdělávací materiály nabízíme i na našem webu.

Náročnější investoři pak mohou využít i TraderPRO, což je pokročilá verze pro profesionály.

Jak si vede mobilní aplikace TradrGO

Co se týče mobilní aplikace TraderGO, tak ta není po vizuální stránce žádný zázrak, ale je poměrně přehledná. S trochou představivosti vám tato aplikace umožní investovat se vším všudy na jednom místě. Má to však jedno “ale”, které však není chybou samotné aplikace, ale obchodování přes mobil jako takového.

Nevýhoda mobilů je, že mají často příliš malý displej, a tak prohlížení a proklikávání dokáže být občas poněkud frustrující. To je asi ten jediný fakt, proč by vám pouze mobil k investování nemusel stačit, nebo spíše vyhovovat. Trpělivější investor to ale zvládne.

Co se týče aplikace TraderGO jako takové, využít ji mohou nejen začínající investoři, ale také profesionálové. Pro začátečníky bude velkou výhodou skutečnost, že je broker v češtině. Pokud se chcete o tomto brokerovi, jeho poplatcích a platformě dozvědět více, navštivte Saxo Bank oficiální stránky.

Pokud byste se chtěli podívat i na jiné brokery, kteří obchodování nabízí, nezapomeňte se podívat na naše ověřené recenze:

Nic nenalezeno!

3. Další zajímavé aplikace od České spořitelny

Jak jsme si již řekli na začátku, v dnešním článku se jako bonus podíváme i na další zajímavé aplikace, které Česká spořitelna nabízí. Pojďme na to!

Aplikace George

ČS sice měla od roku 2001 Servis 24, který fungoval dobře a sklízel kladné ohlasy, ale přesto se rozhodla pro zásadní modernizaci. Nové bankovnictví dostalo název George a spustili jej rovnou i s mobilní aplikací.

aplikace george ceska sporitelna
Mobilní aplikace George

Česká spořitelna přidala i několik nových funkcí, jako třeba chytré vyhledávání plateb a jejich automatické třídění, dobíjení kreditu, zasílání push zpráv nebo třeba skenování složenek a QR kódů.

Pokud nemáte účet u České spořitelny, ale rádi byste se na George podívali, využijte tento odkaz. Můžete se pod ním přihlásit do internetové aplikace a na vše se podívat tak, jako kdybyste měli založený účet.

george aplikace ceska sporitelna
Veřejně přístupný účet George online bankovnictví

Aplikace se sice tváří, že je v ní vše – to ano, ale jakmile chcete něco upravit nebo blíže rozkliknout často narazíte na nějaký problém. Mnohdy se nepodaří platbu odeslat, nedokážete intuitivně najít to, co zrovna hledáte, nelze si něco přenastavit apod.

Alespoň jedno malé plus George u nás získal, jelikož lze přímo přes něj investovat. A to do 3 dluhopisových fondů, 4 akciových, 2 smíšených anebo 1 nemovitostního. Takto si lze portfolio nakombinovat dle svého přístupu k riziku a požadovanému výnosu.

Údajně ČS intenzivně pracuje na dalších typech produktů, tak uvidíme. Na druhou stranu v tomhle zpřístupnění investování nejsou mezi bankami nijak unikátní…

Podle mého názoru, je celkově aplikace i internetové bankovnictví George spíše uživatelsky nepřívětivý propadák. Mají tam několik zajímavých nápadů (ne že by jedinečných, které konkurence nenabízí), ale chce to ještě nějak “dotáhnout”.

Aplikace Poketka

Poketku využijete k placení mobilem, ale také vám zobrazí zůstatek na účtu, zpřístupní virtuální věrnostní karty a nabízí cashback.

Velmi zajímavou vychytávkou je možnost jednorázové platební karty na nákupy přes internet, když raději nechcete zadávat číslo své platební karty na e-shopu. Zmizí po jedné hodině nebo ihned po použití a nehrozí žádné další neoprávněné odečty.

aplikace poketka ceska sporitelna

Servis 24

Jako poslední jsme se rozhodli zmínit aplikaci Servis 24. O této aplikaci jsme již zmínili výše a tak víte, že se jedná o předchůdce George.

Proč jsme se rozhodli mluvit právě o této aplikaci? I když je to šikovné a přehledné mobilní bankovnictví, které sklízí velmi pozitivní ohlasy, raději si moc nezvykejte, protože do konce roku 2019 ČS plánuje převést všechny fyzické osoby na George. Patrně nečtou diskuze, kde je opravdu oříšek najít jakýkoliv pozitivní názor na George.

Co máte radši vy? George, nebo Servis 24? A co si myslíte o aplikace TraderGO? Podělte se s námi o váš názor níže v komentářích. Děkujeme. 

Další zdroje informací:

Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Vystudovaný ekonom s vášnivým zájmem o pasivní investování a americké akcie. Zkušenosti nabyté ve finančním sektoru využívá pro vytváření stabilních investičních portfolií. Jeho cílem je dosáhnout finanční svobody prostřednictvím dlouhodobého investičního přístupu. Fanoušek hnutí FIRE a Roberta Kiyosakiho.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.