Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Huawei se nedaří? Tržby za rok 2021 klesly téměř o třetinu kvůli americkým sankcím a pandemii

Publikováno
Huawei se nedaří? Tržby za rok 2021 klesly téměř o třetinu kvůli americkým sankcím a pandemii
Zdroj: depositphotos.com

V dnešním článku se dozvíte aktuální informace o společnosti Huawei. Tato čínská společnost se nadále propadá. Společnost hlásí snížení tržeb za rok 2021 o 29 %. Na vině jsou především sankce ze strany USA, silná konkurence a pandemie, která způsobila slabší domácí poptávku. Vyplývá to z prohlášení společnosti.

Společnost Huawei

Značka Huawei byla svého času jednou z nejsilnějších značek na trhu s mobilními telefony. Na záda dýchala i korejskému velikánovi Samsungu a brousila si zuby na to být jedničkou mezi telefony s Androidem. Vítězné tažení však zařízly sankce uvalené ze strany USA, které čínské společnosti zamezily dodávky některých hardwarových komponent, jako jsou například čipy, a především pak zamezení přístupu ke službám Google. Ačkoliv se Huawei snažil toto omezení kompenzovat nahrazením služeb Google svými aplikacemi, pozitivní efekt na prodejnosti telefonů to příliš nemělo.

Nejhorší rok 2021 od založení společnosti

Huawei oznámil, že tržby za rok 2021 opět klesly, a to o 29 %.

Rok 2021 se tak stává jedním z nejhorších. Vzhledem k tomu, že se USA nechystají sankce zmírnit, je pravděpodobné, že se propad bude prohlubovat i v letošním roce. Generální ředitel společnosti uvedl, že dodávky čipů jsou nejpalčivějším problémem, který společnost nutil do svých zařízení implementovat starší 4G čipy namísto moderních podporujících 5G sítě.

Tržby společnosti za rok 2021 činily 634 juanů, což v přepočtu činí zhruba 99,5 miliard dolarů. Předseda společnosti Guo PingGuou sdělil, že tento výsledek očekávali, nicméně i tak je bolestivý. Nejvíce sankcemi utrpěl logicky segment mobilních telefonů. V souvislosti s uvalenými sankcemi byla společnost také nucena prodat svou dceřinou mobilní značku Honor, která byla velmi úspěšná a představovala velké procento příjmů.

Společnost se chce do budoucna zaměřit především na 5G konektivitu a telekomunikační služby. Rovněž se společnost snaží nadále vyvíjet svůj systém HarmonyOS a zachovat si tak nezávislost na službách Google. Aktuálně běží HarmonyOS na více než 200 milionech zařízení Huawei. I přes to vše se však Huawei musí smířit se zaměřením pouze na čínský trh, na kterém se mu zatím daří. Na světové trhy však bude muset prozatím zapomenout.

Závěr – Vyhlídky pro Huawei nejsou slibné ani pro rok 2022

Americký prezident Joe Biden podepsal nový zákon o uvalení dalších sankcí, a to nejen na Huawei, ale i další čínské společnosti. Ačkoliv se Huawei rozhodl prodat licence třetím stranám, které by tak měly pomoci s prodejem smartphonů, čímž chce obejít americké sankce, budoucnost vyšších zisků a dosažení na mezinárodní trh jsou velmi nejisté.

Pro akcie společnosti jsou zejména důležité vyhlídky pro následující roky. A jelikož tyto vyhlídky jsou špatné, tak také akcie mají špatné vyhlídky.

Agentura Reuters uvádí, že firma po uvalení amerických sankcí zintenzivnila výzkum a vývoj v oblastech jako zelená energie a autonomní řízení, což by mohlo zabránit dalším propadům v ceně akcií této společnosti. 

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Vystudovaný ekonom se zájmem o makroekonomické indikátory a zejména úrokové sazby. Centrální banky prostřednictvím úrokových sazeb provádějí svou měnovou politiku, jejíž hlavním cílem je udržet stabilní míru inflace. A tento problém se v posledních letech snaží vyřešit centrální bankéři po celém světě.

Přemysl je přesvědčen, že výše úrokových sazeb ovlivňuje nejen míru inflace, ale i další ukazatele.

“Hledám a popisuji vzájemnou souvislost či korelaci mezi úrokovými sazbami a ostatními ekonomickými ukazateli. Snažím se čtenáře seznámit s tím, jak moc ovlivňují úrokové sazby každodenní život lidí po celém světě.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎