Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hledáte nadějnou technologickou akcii? Zscaler meziročně roste o 40 %

Ing. Patrik Kudláček
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Publikováno
Hledáte nadějnou technologickou akcii? Zscaler meziročně roste o 40 %
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Zscaler, lídr v oblasti zabezpečení cloudu, oznámila za první čtvrtletí fiskálního roku 2024 dobré finanční výsledky. Tržby společnosti vzrostly o 40 % a dosáhly 496,7 milionu USD. Během hovoru k výsledkům společnost zdůraznila výrazný růst klíčových finančních ukazatelů, včetně pozoruhodného nárůstu příjmů a silné tvorby volného peněžního toku.

Čistý příjem společnosti se více než zdvojnásobil na 106,5 milionu USD, což je výrazný nárůst oproti 44,0 milionu USD v předchozím roce. Zscaler rovněž snížil čistou ztrátu na 33,5 milionu USD, což představuje zlepšení oproti ztrátě 68,2 milionu USD ve stejném čtvrtletí minulého roku.

Tato čísla dokládají zvýšenou provozní efektivitu a ziskovost společnosti.

Působivý růst vykázaly také kalkulované faktury a odložené příjmy, což svědčí o silné poptávce po jejích cloudových bezpečnostních službách. Kalkulované faktury vzrostly o 34 % na 456,6 milionu dolarů, zatímco odložené příjmy se zvýšily o 39 % na 1,399.5 miliardy dolarů. Z provozního hlediska společnost zlepšila ztrátu z provozní činnosti na 46,1 milionu USD a zvýšila příjem z provozní činnosti na 89,7 milionu USD, což představuje 18 % příjmů.

Výrazně silné bylo cash flow společnosti – hotovost z provozní činnosti činila 260,8 milionu USD a volné cash flow 224,7 milionu USD. Tyto ukazatele peněžních toků, které představují 53 %, resp. 45 % příjmů, podtrhují dobré finanční zdraví společnosti a podporují její růstové iniciativy.

Vývoj ceny akcií Zscaler za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Zscaler Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Finanční výhled

Pro druhé čtvrtletí fiskálního roku 2024 Zscaler předpokládá tržby v rozmezí 505 až 507 milionů dolarů a očekávané provozní výnosy v rozmezí 84 až 86 milionů dolarů. Společnost pak očekává celoroční tržby ve výši přibližně 2,09 až 2,10 miliardy dolarů.

Rozvaha společnosti zůstává stabilní, s více než 2,3 miliardy dolarů v hotovosti, peněžních ekvivalentech a krátkodobých investicích.

Tato finanční síla umožňuje společnosti investovat do růstu a inovací, což ji staví do pozice, kdy může využít výhod expandujícího trhu cloudového zabezpečení.

Předseda představenstva a generální ředitel Jay Chaudhry zůstává ohledně růstu společnosti Zscaler optimistický a jako důvod uvádí vysokou výkonnost a poptávku po burze Zero Trust Exchange společnosti.

Chaudhry také zdůraznil, že se společnost zaměřuje na rozšiřování svého působení na trhu a výzkum a vývoj, aby podpořila dlouhodobý růst.

Výsledky společnosti za první čtvrtletí fiskálního roku 2024 odrážejí rychlý růst společnosti a zlepšující se ziskovost. Se silným finančním výhledem a zavedenými strategickými iniciativami je Zscaler připraven využít rostoucí poptávku po cloudových bezpečnostních řešeních.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.