Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Goldman Sachs opět zvyšuje cílovou hodnotu indexu S&P 500. Na jaké úrovni zakončí rok 2024?

Goldman Sachs očekává, že index S&P 500 dosáhne na konci roku 2024 hodnoty 5 600 bodů. Tento optimismus je podpořen výrazným růstem technologických akcií a zvýšeným oceněním ze strany investorů.

Goldman Sachs opět zvyšuje cílovou hodnotu indexu S&P 500. Na jaké úrovni zakončí rok 2024?
Zdroj: depositphotos.com

Goldman Sachs zvýšila svůj cíl pro index S&P 500 na konci roku 2024 na 5 600 bodů z předchozích 5 200 bodů s odkazem na silný růst zisků pěti amerických technologických akcií s velkou tržní kapitalizací a vyšší násobek poměru reálné hodnoty ceny k zisku.

Společnosti Microsoft, Nvidia, Google, Amazon a Meta Platforms společně vzrostly o 45 % a nyní tvoří 25 % akciového indexu S&P 500, uvedla makléřská společnost ve své zprávě po pátečním uzavření trhů.

Vývoj hodnoty indexu S&P 500 za poslední rok

“Mezi hnací síly rally patří revize konsensuálních odhadů zisků na rok 2024 u stejných technologických společností směrem nahoru a expanze ocenění plynoucí ze zvýšeného nadšení investorů z umělé inteligence,” okomentovala investiční banka navýšení cílové hodnoty benchmarku amerického akciového trhu.

Zvýšený cíl odráží nárůst o přibližně 3 % oproti páteční uzavírací hodnotě indexu. Goldman Sachs očekává, že reálné výnosy se do konce roku zhruba nezmění a silný růst zisků podpoří 15násobek poměru P/E pro rovnoměrně vážený index S&P 500.

“Klíčovým rizikem pro úroveň indexu S&P 500 zůstávají volby v USA a spadají mezi náš tříměsíční a roční horizont prognózy,” uvedli analytici Goldman Sachs.

Ve Spojených státech se budou konat další prezidentské volby v listopadu letošního roku.

Investiční banka dodala, že volatilita indexu se před volbami během volebních let zvyšuje, ale po volbách volatilita obvykle opadne a index S&P 500 se odrazí na ještě vyšší úroveň.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.