Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Fintonia Group v Singapuru spouští dva fondy s expozicí vůči Bitcoinu

Publikováno
Fintonia Group v Singapuru spouští dva fondy s expozicí vůči Bitcoinu
Zdroj: supercryptonews.com

Singapurský správce fondu Fintonia Group se rozhodl pro spuštění dvou fondů s expozicí v Bitcoinu, aby uspokojil rostoucí poptávku po fondech s kryptoměnami. Singapurský monetární úřad Singapuru dal zelenou dvěma fondům zaměřené na institucionální investory.

Fintonia Group

Fintonia Group je firma poskytující finanční služby, které zařizuje pro institucionální klienty nebo podnikatele správu fondů, majetku a obchodního bankovnictví. Společnost má značné zkušenosti a odborné znalosti v odvětví finančních služeb a technologií, stejně jako v podpoře podnikatelských společností, aby dosáhly rychlého růstu a obchodního úspěchu.

“Tým Fintonia jsou ostřílení profesionálové v oboru se zkušenostmi ve špičkových globálních investičních bankách a lídry v oboru”, stojí na webu.

Fintonia spravuje rozmanitou škálu nabídek digitálních aktiv. Pokud investoři hledají přímou expozici v bitcoinu, mají řešení. Společnost také poskytuje půjčky v dolarech zajištěné zástavou bitcoinu, což umožňuje dlužníkům zůstat investovaný do svého aktiva a zároveň mít přístup k fiat likviditě. 

Dva druhy fondu

Fintonia Bitcoin Physical Fund a Fintonia Secured Yield Fund jsou dva nové produkty nabízené firmou poskytující finanční služby regulované měnovým úřadem Singapuru. Společnost si klade za cíl poskytnout investorům rychlou, bezpečnou a nákladově efektivní expozici vůči bitcoinu prostřednictvím pohodlnějšího investičního nástroje přímým nákupem a držením BTC.

Physical Fund

Physical Fund je věnován institucionálním investorům, kteří hledají přímou expozici v této kryptoměně. Umožní hráčům na trhu nakupovat, držet a prodávat velké množství BTC. Podle zakladatele a předsedy představenstva společnosti Fintonia, Adriana Chnga, dotyčný jednotlivec nebo instituce získá fyzický bitcoin. To znamená, že firma koupí skutečné aktivum namísto derivátového instrumentu na kryptoměnu.

Secured Yield Fund

Na druhou stranu sekundární fond se zaměřuje na ty investory, kteří hledají přístup k soukromým půjčkám zajištěné bitcoinem. Netřeba dodávat, že kryptoměna je aktivum, které nejenže dokázalo zaujmout pozornost velkých i malých investorů, ale také se umístilo jako vynikající forma zajištění půjček. Podle zakladatele a předsedy představenstva společnosti je výhodou:

“Nekonečné obchodování v podobě 24 hodin – sedm dnů v týdnu a vysoká likvidita, kdy v případě potřeby aktiva lze rychle přeměnit do jiného prostředku, oproti například komoditám a dalším produktům.”

Mezi další výhody, které CEO zmiňoval patří propojení s více burzami a různými tvůrci trhu, což firmě umožňuje najít nejlepší ceny a také nakupovat nebo prodávat ve velkém objemu. Fond umožňuje efektivní převody hotovosti nebo kryptoměn a řeší problémy spojené s přesunem velkého množství hotovosti do systému nebo ze systému.

Kromě toho je důležité poznamenat, že tyto dva fondy závisí na licencovaném depozitáři třetí strany, který ukládá krypto aktiva uživatelů na eletrkonické peněženky. Tímto způsobem se Fintonia snaží pojistit investice klientů proti potenciální krádeži a hackingu.

Optimistický výhled

Fintonia je ohledně spuštění fondů velice optimistická a očekává, že oba fondy zaměřené na bitcoin dosáhnou kapitalizace ve výši až trojciferných milionů dolaru, během pouhého prvního roku. Vzhledem k současnému tržnímu scénáři rostoucího zájmu investorů o bitcoin a kryptoměny se může cíl společnosti splnit.

Poznámka

Podle CoinShares tak pozitivní sentiment kolem fondů digitálních aktiv věnovaných bitcoinu a ethereu zůstal nezměněn navzdory spoustě korekcí.

Týdenní přílivy peněz právě do investičních produktů zaměřených na kryptoměny, včetně fondů obchodovaných na burze, se za týden končící 20. listopadem zvýšily na 154 milionů dolaru. Stručně řečeno, institucionální investoři se nezdají být nijak zvlášť znepokojeni poklesy na trhu. Místo toho zkoumají další způsoby, jak bezpečně a efektivně naložit s bitcoinem. 

Postoj měnového úřadu

Země se snaží upevnit jako klíčový hráč pro podniky zabývající se kryptoměnami, protože regulátoři po celém světě váhají, jakým stylem nakročit vůči těmto aktivům, jedné z nejrychleji rostoucí oblastí financí

„Myslíme si, že nejlepším přístupem je tyto věci respektovat a vůbec nezakazovat,“ řekl Ravi Menon, výkonný ředitel měnového úřadu Singapuru.

Krypto směnárny jsou v Singapuru zcela legální, pokud projdou registrací u měnového úřadu. Obchodování s kryptoměnami je bez restrikcí a stát zaujal k tomuto tématu přátelštější postoj než někteří jeho regionální sousedé. Místní daňový úřad považuje bitcoin za zboží, a proto uplatňuje daň ze zboží a služeb, což je singapurská verze daně z přidané hodnoty.

I když k dnešnímu dni zvolil orgán nestranný přístup, v roce 2020 měnový úřad varovala veřejnost před riziky investování do kryptoměnových produktů.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.