Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Facebook se stal bilionovou společností – Zařadí se tak vedle Amazonu či Microsoftu

Publikováno
Facebook se stal bilionovou společností – Zařadí se tak vedle Amazonu či Microsoftu
Zdroj: depositphotos.com

Akcie společnosti Facebook ke konci června vzrostly o 4,2 % na částku 355,64 amerického dolaru za akcii. Podle Yahoo Finance se tak tržní kapitalizace firmy pohybuje na částce okolo 1,008 bilionu dolarů. Facebook se tímto stal pátou americkou společností, které se podařilo dosáhnout bilionového milníku tržní kapitalizace.

Facebook se tak řadí po bok akcií Microsoftu, akcií Applu, akcií Amazonu či mateřské společnosti Googlu, firmy Alphabet. Růst hodnoty Facebooku mimo jiné umožnilo příznivé soudní rozhodnutí, které zamítlo antimonopolní stížnost podanou Federální obchodní komisí a koalicí státních zástupců.

Tržní hodnota Facebooku se pohybuje na hodnotě 1,008 bilionu dolarů. Stává se tak pátou americkou společností, která tuto hranici pokořila.

Facebook téměř všechny své příjmy generuje z takzvaných personalizovaných reklam, které se zobrazují uživatelům sociálních sítí Facebook a Instagram. Společnost kromě toho ale pracuje například také na zařízení Portal, které zprostředkovává videohovory, či na soupravě Oculus, díky níž je možné na vlastní kůži zažít virtuální realitu.

Cesta Facebooku k biliónové hodnotě nebyla bez překážek

První veřejnou nabídku svých akcií Facebook uspořádal v květnu roku 2012. Tehdy debutoval s tržním stropem 104 miliard dolarů. Od té doby Facebook ušel dlouhou cestu, na které se musel vyrovnávat s nejednou kolizí.

V roce 2018 společnost zaznamenala pokles o celých 19 % poté, co uveřejnila neuspokojivé tržby za uplynulé období. Tento pokles nastal uprostřed série skandálů, která zahrnovala také únik dat, šíření dezinformací i známou aféru se společností Cambridge Analytica. V té šlo o to, že zmíněná firma měla neoprávněný přístup k údajům 87 milionů uživatelů Facebooku a použila je k cílené propagaci tehdejšího prezidentského kandidáta Donalda Trumpa v roce 2016.

Facebook se za dobu své existence musel vypořádávat s řadou kolizí – včetně zneužití dat svých uživatelů.

Skandálům navzdory se Facebook dokázal oklepat a pokračovat v rozšiřování své uživatelské základny a zvyšování průměrných výnosů. Cena akcií v období od 27. července 2018 do července letošního roku vzrostla o více než 90 %! A ten, kdo investoval již od IPO Facebooku zažil takřka pohádkové zhodnocení.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jaký je váš názor na akcie Facebook? Investujete do nich?

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

K tématu financí jsem se dostala tak trochu oklikou. Studovat jsem se vydala bohemistiku na pražské „fildě“, což se světem financí nijak nesouvisí. Ekonomika mě ale bavila už na střední, a tak mi bylo trochu líto, že se jí nijak nevěnuji. Během mých studií ovšem přišla nabídka začít pracovat jako externí copywriter pro jednu banku. Neváhala jsem, prošla výběrovým řízením a začala se rozkoukávat ve světě finančních produktů. Díky této „praxi“ mám největší zkušenosti právě v oblasti finančních produktů a osobních financí. Postupně se ale snažím proniknout také do světa investování.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.