Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak vám twitter profil Donalda Trumpa pomůže v obchodování na burze?

Publikováno
Jak vám twitter profil Donalda Trumpa pomůže v obchodování na burze?
Zdroj: Depositphotos.com

Za celých 8 let, po které Donald Trump vlastní účet na Twitteru, sdílel přes 34 000 tweetů. Asi stovku z nich sdílel poté, co 20. ledna tohoto roku složil přísahu jako prezident Spojených států amerických. Jeho krátké texty hájí kontroverzní vládní nařízení, podporují kandidáty do kabinetu a bagatelizují média. Trumpovo působení na této sociální síti se stalo předmětem národního bezpečnostního protokolu.

Poslední příklad toho, kdy Trumpův tweet zatřást trhem, se stal ve středu 8.2, kdy prezident Donald Trump zveřejnil tweet vyjadřující jeho nespokojenost s maloobchodní sítí Nordstrom, která stahuje oděvní linii jeho dcery Ivanky.

Donald Trump - Obchodování na burze

Trump napsal: “Řetězec Nordstrom se k mojí dceři Ivance zachoval velmi nespravedlivě. Ivanka je velmi hodná a vždy mě inspiruje, abych udělal ty správné věci. Je to otřesné.”

Ačkoli Nordstrom tvrdí, že rozhodnutí snížit zásoby Ivaniny linie vychází pouze z výkonnosti její značky, tak lidé, kteří jsou zapojeni do bojkotu značek rodiny Trumpových, to považují jako výsledek jejich práce. (Před snížením Ivaniny linie rozeslala společnost Nordstrom interní zprávu svým zaměstnancům, ve které v návaznosti na Trumpův zákaz imigrace nabídla svoji podporu imigrantům.) Bez ohledu na příčinu se ihned po zveřejnění tweetu dostaly akcie společnosti do záporných čísel, ale pak se stalo něco velmi zajímavého.

Navzdory tomu, že se do společnosti Nordstrom pustil generální ředitel té největší ekonomiky na světě, její akcie se ihned otočily do pozitivních čísel. Vypadá to, jako by se na akciovém trhu objevil nový trend. Donald Trump zveřejní tweet o nějaké společnosti a její akcie jdou rázem dolů.

Vše se odehraje během několika sekund. Nastane rozsáhlý prodej akcií a poté se trh otočí ihned zpět do kladných čísel.

Martin Lockheed, kterého Trump slovně napadl kvůli nákladům programu na nákup stíhaček F-35, se po zveřejnění prosincového tweetu nejdříve propadl o asi 5 %. Cena akcií ale v následujících dnech vyskočila zpět a nyní se obchoduje o 0,8 % pod hranicí, kterou dosáhla před Trumpovým tweetem.

Donald Trump

Trump napsal: “Program F-35 a jeho náklady nejsou pod kontrolou. V rámci výdajů za armádu a jiných nákupů mohou být a budou po 20. lednu ušetřeny miliardy dolarů.”

Obavy ohledně úspor

Vypadá to, že Lockheed má mezi společnostmi, které Trump na Twitteru okomentoval, tu největší smůlu. Zvláště proto, že Tump má na smlouvu o F-35 velký vliv.

Boeing, kterého Trump 6. prosince označil jako méně nákladnou náhradu Air Force One, se propadl jen o 1,5 % a ještě ten stejný den ukončil obchodování v zelených číslech. Od tohoto tweetu vzrostly akcie této společnosti o 9 %.

Společnost General Motors se propadla o pouhé jedno procento poté, co Trump zveřejnil tweet o jejich fabrice. Toyota se propadla o pouhé půl procento poté, co prezident vyjádřil k jejich výrobním plánům. Akcie GM jsou od zveřejněné tweetu víceméně vyrovnané, zatímco Toyota se propadla o 8 dolarů za akcii, i když se tak stalo po slabých ziscích.

Twitter Donalda Trumpa

Trump napsal: “General Motors dováží v Mexiku vyrobené vozy Chevy Cruze přes hranice prodejcům aut v USA bez placení daní. Vyrábějte v USA nebo plaťte vysoké dovozní daně.”

Jeden jediný tweet ochromil akcie GM

Dnes se zdá, že se výkyvy v ceně akcií společností, o kterých se Trump zajímá, zmenšují.

Společnost Nordstrom se po tweetu Donalda Trumpa propadla o necelých 0,6 % a během několika málo minut byla opět v zelených číslech. Propady u společností Lockheed a Boeing byly větší a došlo k nim pouhý týden poté, co Trump vyhrál volby.

Sledujte tweety Donalda Trumpa a na základě informací z tohoto článku rychle obchodujte akcie daných společností. Prostudovat si můžete také vyhlašování obchodních zpráv, které se tomu dost podobá více o této možnosti obchodování si můžete přečíst zde.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Eduard Ludvík

Velice zajímavé. Nikdy mě nenapadlo nad tím přemýšlet tímto způsobem, je vidět, že se má člověk pořád co učit. Pak je poznat, kdo se o to obchodování opravdu zajímá a kdo má o těchto věcech přehled.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎