Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ethereum ETF bude lepší pro Bitcoin, vyjádřil se Michael Saylor

Schválení spotových ETFs na Ethereum má přinést změny v institucionálních investicích do kryptoměn a podpořit Ethereum. Ale Bitcoin ještě víc. Proč?

Ethereum ETF bude lepší pro Bitcoin, vyjádřil se Michael Saylor
Zdroj: bitcoinnews.com

Americká Komise pro kontrolu cenných papírů a burz (SEC) schválila celkem 8 spotových ETFs na Ethereum (ETH). Očekává se, že tento krok výrazně změní prostředí institucionálních investic do tohoto smartchainu.

Přední představitelé odvětví, včetně spoluzakladatele společnosti MicroStrategy Michaela Saylora, to považují za pozitivní vývoj nejen pro Ethereum, ale i Bitcoin (BTC) a širší trh s kryptoměnami.

Schválení pomůže celému kryptosvětu

Je zajímavé, že pouhé dva týdny před rozhodnutím SEC se očekávalo, že Bitcoin bude jedinou kryptoměnou, kterou budou instituce na Wall Street nabízet jako cenný papír prostřednictvím spotového ETF.

To by upevnilo pozici Bitcoinu jako jediné legitimní třídy kryptoaktiv. Schválení ETF na Ethereum však tento narativ změnilo a naznačuje přijetí kryptoměn regulačními orgány obecně.

Bitcoinový býk Michael Saylor nebyl výjimkou. Ve schválení nevěřil a předpokládal, že SEC ETH klasifikuje jako cenný papír, tedy že na něj bude pohlížet podobně jako na BNB (BNB)XRP (XRP) nebo Cardano (ADA).

Během nedávného vystoupení v podcastu “What Bitcoin Did” však rozvedl svůj nově nabytý pohled.

Věří, že schválení Ethereum ETF urychlí institucionální přijetí kryptoměn. Podle Saylora mohou mainstreamoví investoři, kteří byli opatrní při vstupu na trh s kryptoměnami, na ně nyní pohlížet jako na legitimní třídu aktiv.

Tento posun ve vnímání by mohl vést k výraznému nárůstu alokace investičních portfolií do kryptoměn.

Odborník na ETF agentury Bloomberg James Seyffart zvážil potenciální poptávku po ETFs na ethery a odhadl, že by mohla být zhruba ve výši 25 % poptávky po ETFs na Bitcoin, které byly spuštěny na začátku tohoto roku.

Nejvíc z toho bude těžit Bitcoin?

Rozhodnutí SEC je rovněž považováno za potenciální stabilizační faktor pro Bitcoin v regulačním prostředí.

Saylor zdůraznil, že politická síla získaná schválením etherových ETFs by mohla sloužit jako další “obranná linie pro Bitcoin”. Tato kolektivní síla by mohla pomoci zmírnit regulační rizika a zajistit stabilnější prostředí pro Bitcoin i další kryptoměny.

Navíc předpokládá, že z přílivu prostředků, který obecné rozšíření přijetí kryptoměn vyvolá, podstatnou část získá Bitcoin.

Konkrétně řekl: “Myslím, že mainstreamoví investoři si řeknou: ‘Á, teď je tu třída kryptoaktiv, možná do ní budeme alokovat 5 nebo 10 %.‘ Ale Bitcoin bude tvořit 60 nebo 70 % z toho.”

Saylor připisuje potenciální dominanci Bitcoinu jeho postavení vedoucí kryptoměny. Naznačuje, že širší uznání kryptoměn jako třídy aktiv usnadněné existencí dalšího krypto ETF ještě víc posílí pozici Bitcoinu v rámci odvětví.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.