Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Elon Musk změnil logo Twitteru na Dogecoin - Cena kryptoměny poskočila o 30 %!

Elon Musk změnil logo Twitteru na Dogecoin - Cena kryptoměny poskočila o 30 %!

Elon Musk změnil logo Twitteru na Dogecoin - Cena kryptoměny poskočila o 30 %!
Zdroj: Pixabay

Pokud aktivně používáte sociální síť Twitter, jistě jste si všimli změny loga, která proběhla v pondělí. Z modrého ptáčka se stala hlava psa Shiba Inu, který reprezentuje kryptoměnu Dogecoin. Nejprve se na internetu objevily spekulace, že by za tím mohl stát nějaký hacker. Později se ale ukázal Elon Musk a celou věc oblékl do oficiálního kabátku. O čem to tedy celé je?

Neočekávaná změna bez jakéhokoliv oznámení

Elon Musk koupil Twitter minulý rok na podzim. Už dříve propagoval Dogecoin jako "údajně" dobrou alternativu k Bitcoinu, nicméně po akvizici sociální sítě se začaly šířit zvěsti o tom, že by mohl kryptoměnu využívat i samotný Twitter. Proto změna loga vypadá jen jako další ze způsobů, jak Elon Musk propaguje svou oblíbenou kryptoměnu. Zarážející je pouze to, že celá akce se uskutečnila bez jakýchkoliv plánů a oznámení.

Po změně loga se samozřejmě strhl chaos. Lidé předpokládali, že jde o nějaký opožděný žert, hackerský útok, chybu a podobně. Ještě ten samý den ale Elon Musk na svou zeď vyvěsil dva Tweety, které vše objasnily.

První příspěvek je čistý vtip. V tom druhém se ale odkazuje na svůj post z minulosti, ve kterém právě o tomto plánu mluví.

Elon Musk prostě ví, jak své publikum zaujmout. Naneštěstí pro něj tím získává i pozornost nepřátel, pro které je jeho chování vodou na mlýn. Někteří kryptoměnoví investoři ho soudně osočili z provádění tzv. "racketeeringu", což by se dalo popsat jako propagování a vydělávání na Pump and Dump schématech.

"Není nic nezákonného na přidávání tweetu nebo obrázků, které podporují legitimní kryptoměnu s celkovou tržní kapitalizací 10 miliard dolarů. Tento soud by měl konečně zastavit tuto fantazii a celou iniciativu smést ze stolu," řekl advokát Elona Muska.

A kolik by měl Elon Musk v případě prohry zaplatit? Celková částka byla stanovena na 258 miliard dolarů. Číslo je to naprosto nesmyslné, ale stejně tak jsou na tom slova právníků brojících proti Muskovi. Ti používají věty jako "nemá žádnou vnitřní hodnotu" apod., což, jak jistě tušíte, zavání spíše zoufalstvím.

Dogecoin vystřelil o skoro 30 % výše

Celá situace ohledně žaloby nemění nic na tom, co udělala změna loga s cenou dogecoinu. Ta se skoro okamžitě vyhoupla o necelých 30 %.

Graf ceny dogecoinu
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Dogecoin se tak dostal na nové lokální maximum s cenou 0,10 USD za jednotku, na kterém byl naposledy v prosinci minulého roku. V době publikace článku se pohybuje kolem 0,097 USD. Jak jste na tom vy? Vlastníte nějaký dogecoin? Podělte se s vaším názorem na celou situaci v komentářích.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo