Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Elon Musk navrhuje, aby se na Twitteru platilo Dogecoinem

Publikováno
Elon Musk navrhuje, aby se na Twitteru platilo Dogecoinem
Zdroj: forbes.cz

Elon Musk, dle magazínu Forbes v současnosti nejbohatší člověk světa, je ředitelem společností Tesla a SpaceX. Masivní úspěch jeho dvou firem není ovšem to jediné, čím se v poslední době proslavil. V kryptoměnové komunitě je známý zejména svými vlivnými tweety a náklonností ke kryptoměně Dogecoin.

Musk na sebe se svými twitterovými záměry nenechal dlouho čekat. Poté, co se stal největším akcionářem Twitteru, přišly jeho první návrhy na změny. Aktuálně podle americké Komise pro cenné papíry (SEC) vlastní 73 486 938 akcií Twitteru, což je zhruba 9,2 %.

Twitter Blue

Zaměřil se na Twitter Blue, první předplatitelskou službu Twitteru spouštěnou v červenci 2021, která je v současné době dostupná pouze v USA, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu.

Služba aktuálně stojí 2,99 dolarů měsíčně. Nabízí svým předplatitelům speciální funkce, jako je možnost přidání záložek, přizpůsobení ikon aplikace a funkce “vrátit tweet”, která umožňuje svým předplatitelům změnit svůj tweet před jeho zveřejněním. Nejedná se tedy o funkci dodatečných úprav, kterou uživatelé Twitteru často požadovali.

V budoucnu by si Musk přál, aby předplatitelé služby měli označení podobné modrému ověřovacímu štítku.

“Cena by se pravděpodobně měla snížit na 2 dolary měsíčně s předplacením na 12 měsíců dopředu, účty nedostanou ověření během prvních 60 dní (z důvodu vrácení platby) a měly by být suspendovány bez náhrady, pokud budou použity pro podvod nebo spam,” řekl.

Poznámka

Poznámka: Již v současné době naleznete v Centru nápovědy na Twitteru, že nelze po zaplacení zažádat o vrácení peněz, pokud to nevyžaduje zákon.

“A žádné reklamy. Síla korporací diktovat politiku výrazně posílí, pokud Twitter přežívá na penězích z reklamy,” dodal.

Twitter prozatím odmítl jeho návrhy komentovat.

Placení Dogecoinem

Musk dále navrhuje, aby služba byla úměrná cenové dostupnosti a přiklání se k možnosti platit v místních měnách, zároveň vznesl myšlenku k placení využít i Dogecoin. Musk je velkým příznivcem psí kryptoměny, což podporuje i fakt, že na portálu Tesly lze za DOGE nakoupit specifický merch společnosti a jedná se o jediný možný způsob platby.

Musk v představenstvu Twitteru

Generální ředitel Twitteru Parag Agrawal v úterý řekl, že se Musk připojí k představenstvu Twitteru. Největšího akcionáře jím vedené společnosti označil za intenzivního kritika a podotkl, že toto přesně společnost potřebuje. Věří, že s jeho členstvím dokáže představenstvo Twitter ještě více posunout.

Bohužel dnes ráno Agrawal dodatečně oznámil, že se do představenstva Elon Musk nepřidá, po diskuzi tuto nabídku údajně odmítl, jak plyne z vyjádření na Twitteru. Agrawal nakonec poznamenal, že je to tak asi nejlepší a to i přes jeho dřívější vyjádření. Zároveň sdělil, že i když Elon na představenstvu přítomen nebude, k jeho zpětné vazbě budou všichni ostatní členové otevření.

Přítomnost Elona v představenstvu podporoval i spoluzakladatel Twitteru Jack Dorsey. Jack je také bývalý generální ředitel platformy a zarytý bitcoinový maximalista.

Poznámka

Poznámka: Dorsy opustil Twitter, aby se mohl naplno věnovat svému projektu Block (dříve Square).

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Nadšenec do technologií, inovací a budoucnosti. Rád se stavím před nejrůznější výzvy, které otestují mojí vytrvalost a dovednost. Když něčemu nerozumím, dělám vše pro to, abych tomu porozuměl. Nechám si poradit a plně respektuji kritiku a názor ostatních. V životě mám plno cílů a dělám vše pro to, abych si je mohl splnit!

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.