Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Dividendové akcie za super cenu, které si můžete koupit dnes a držet možná i navždy

Dividendové akcie za super cenu, které si můžete koupit dnes a držet možná i navždy

Dividendové akcie za super cenu, které si můžete koupit dnes a držet možná i navždy
Zdroj: u-traders.com

Nákup akcií během korekce trhu vyžaduje odvahu, ale taková strategie může být pro trpělivé a dlouhodobé investory velmi výnosná. Jedna z nich spočívá v nákupu špičkových dividendových akcií TSX a použití dividend k nákupu dalších akcií.

Nejen investoři, kteří chtějí aplikovat právě tuto strategii reinvestice dividend, se pak mohou blíže podívat právě na tyto dva kanadské dividendové aristokraty, dokud jsou ještě podhodnoceni.

1) Bank of Montreal

Bank of Montreal si svůj titul dividendového aristokrata nepochybně zaslouží – společnost, která nepřetržitě vyplácela rostoucí dividendu po dobu více jak 25 let. BMO vyplatilo svou první dividendu v roce 1829. Od té doby investoři dostávají každý rok část zisku společnosti. Bank of Montreal zvýšila dividendu o 25 % koncem roku 2021 a poté zvýšila výplatu o dalších 4,5 %, v rámci oznámení výsledků za 2. fiskální čtvrtletí 2022.

To by naznačovalo, že nejvyšší management je sebejistý se svým výhledem na budoucí zisky, jenže investoři nejsou úplně přesvědčeni. Akcie klesly z maxima v roce 2022 154 USD na současnou cenu okolo 120 USD za akcii. Obavy z recese se množí, trvalá inflace a agresivní zvyšování sazeb společně zasáhly rozpočty domácností i podniků. Lidé využívají větší část ze svého příjmu na pokrytí výdajů na základní zboží a služby. Očekává se, že tento trend bude pokračovat, protože majitelé hypoték čelí vyšším sazbám.

Obecně se obecně očekává spíše krátkodobý a mírnější hospodářský pokles, a proto vypadá pokles ceny akcií Bank of Montreal jako přehnaný.

Banka utrácí velké peníze, aby podpořila svůj budoucí růst ve Spojených státech. Bank of Montreal koupila např. Bank of the West za 16,3 miliardy USD v akvizici, která ke stávajícím pobočkám přidala dalších více než 500 poboček. Bank of the West získává 70 % vkladů od klientů v Kalifornii, takže akvizice Bank of Montreal znamená silnou oporu ve státě.

Investoři, kteří nakupují akcie BMO na současné úrovni, mohou získat slušný výnos 4,6 %, ale historie naznačuje, že se nepřipraví ani o kapitálový výnos. Investice 10 000 USD do akcií BMO před 25 lety by dnes měla hodnotu více než 100 000 USD (s reinvestovanými dividendami). Pamatuje ale, že historický výnos není zárukou výnosů budoucích.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatného. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

2) Fortis

Fortis zvýšil dividendu v každém z uplynulých 48 let. Společnost zvyšuje tržby i zisky strategickými akvizicemi a investičními projekty. Přesto ale Fortis neudělala žádný velký obchod už více než pět let. Nebylo by však překvapením, kdyby se v blízké době objevila další akvizice, protože společnost v roce 2021 přidala do top managementu specialistu na fúze a akvizice.

Fortis v současné době pracuje na kapitálovém programu ve výši 20 miliard USD, který do konce roku 2026 zvýší základ sazeb o více než 10 miliard USD na více než 41 miliard USD. To povede k růstu výnosů a peněžních toků, které podle vedení podpoří plánované zvýšení dividend o přibližně 6 % ročně do roku 2025.

Akcie Fortis se v době psaní tohoto článku obchodovaly poblíž 56 USD s maximem kolem 65 USD z roku 2022. Společnost získává 99 % svých příjmů z regulovaných aktiv, jako jsou elektrárny, elektrické přenosové sítě a distribuce zemního plynu. Jedná se o základní služby, které jsou poptávány bez ohledu na stav ekonomiky.

Investice 10 000 USD do akcií Fortis před 25 lety by dnes měla hodnotu asi 160 000 USD s reinvestovanými dividendami. Opět ale připomínáme, že minulé výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů.

Sečteno a podtrženo – Koupit a držet do konce života?

Bank of Montreal a Fortis vyplácejí zajímavé dividendy, které by dle odhadu měly nadále růst. Pokud máte nějaké peníze a hledáte nové investice zaměřeném na pasivní příjem, vypadají tyto akcie právě teď levně a zaslouží si být na vašem radaru.

Určitě se nesnažte slepě důvěřovat informacím, které jste právě viděli, ale můžete tyto dvě akcie podrobit své vlastní analýze. Možná pak sami dospějete k názoru, že se jedná o zajímavé tipy na tituly, které můžete potenciálně držet i po celý zbytek života.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo