Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Další spotové ETF na Bitcoin! V Kanadě dostala povolení společnost Fidelity Investments

Další spotové ETF na Bitcoin! V Kanadě dostala povolení společnost Fidelity Investments

Další spotové ETF na Bitcoin! V Kanadě dostala povolení společnost Fidelity Investments
Zdroj: cryptopumpnews.com

Fidelity Invesments, jeden z hlavních hráčů na poli správců aktiv ve světě, v nedávné době dostal povolení od kanadského regulátora ke spuštění fondu pro institucionální investory. Správce však dostává další zelenou a připraví v Kanadě spotové ETF na Bitcoin.

Fidelity Investments

Společnost pomáhá více než 40 milionům lidí cítit se jistěji ve svých nejdůležitějších finančních cílech, řídí programy zaměstnaneckých výhod pro více než 22 000 podniků a podporuje přes 13 500 finančních institucí inovativními investičními a technologickými řešeními pro růst jejich podnikání.

"Důvod, proč existujeme, se od našeho založení nezměnil… abychom posílili a zajistili finanční blaho našich klientů," zní silné motto společnosti.

Společnost se může pochlubit spravovanými aktivy v hodnotě 4,2 bilionu dolarů. V roce 2018 spustila dceřinou společnost zaměřenou na kryptoměny, a poté v roce 2019 představila řešení pro úschovu kryptoměn, které generální ředitelka Abigail Johnson popsala jako „neuvěřitelně úspěšné“.

Spuštění Spot ETF

Firma se rozhodla spustit fond v Kanadě, kdy evidentně nehodlá čekat na americký SEC, než se ohledně fondu v USA umoudří. Produkt Fidelity Advantage Bitcoin ETF bude zalistován pod tickerem FBTC, přičemž strategie bude směšně jednoduchá – sledovat hodnotu fyzického Bitcoinu.

To znamená, že fond bude nakupovat skutečné BTC namísto toho, aby byl vystaven derivátovému instrumentu. Podle zprávy reaguje Fidelity na poptávku klientů a vybrala si Kanadu, neboť americké úřady neposkytly v této záležitosti žádné další objasnění. 

Poslední odmítnutí

Komise pro kontrolu cenných papírů a burz Spojených států amerických zamítla v polovině listopadu spotový bitcoinový burzovně obchodovaný fond správce aktiv VanEck několik měsíců poté, co firma podala žádost. VanEck požádal o svůj bitcoinový fond již v prosinci 2020.

Komise konkrétně uvedla, že jakákoli změna pravidel ve prospěch schválení ETF musí být navržena tak, aby zabránila podvodům, manipulacím a chránila investory a veřejný zájem. Podle vyjádření tak komise došla k závěru, že firma VanEck nesplnila svou povinnost podle zákona o burze a pravidel Komise, aby prokázala, že její návrh je v souladu s požadavky.

Jaký je rozdíl mezi spot a futures?

Výhoda futures spočívá v tom, že jsou vypořádány v hotovosti, tedy že uživatelé nakupující futures nedostávají skutečný bitcoin a investoři, kteří shortují futures, nejsou povinni dodat žádný Bitcoin. Naopak běžné spotové bitcoinové ETF je to, které sleduje cenu skutečného fyzického bitcoinu.

Kanada jako přívětivé prostředí

Fidelity Clearing Canada, dceřiná společnost bostonského giganta podílových fondů Fidelity Investments, nedávno získala souhlas od místního regulátora pro spuštění prvního fondu, který řeší obchodování kryptoměn a úschovu pro institucionální hráče.

"Fidelity tímto krokem pravděpodobně významně podpoří institucionální přijetí bitcoinu v Kanadě," podle Alexe Dovbnyi, experta na kryptoměny.

Kdo je další ve světě?

Fintonia Bitcoin Physical Fund a Fintonia Secured Yield Fund jsou dva nové produkty nabízené firmou Fintonia Group, regulované měnovým úřadem Singapuru. Společnost si klade za cíl poskytnout investorům rychlou, bezpečnou a nákladově efektivní expozici vůči bitcoinu prostřednictvím pohodlnějšího investičního nástroje, jenž přímo nakupuje a drží bitcoin.

"Tým Fintonia jsou ostřílení profesionálové v oboru se zkušenostmi ve špičkových globálních investičních bankách a lídry v oboru," stojí na webu společnosti.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$43 046
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 346
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$501,1
Aktualizováno 16.1.2022 20:20

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo