Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Další spotové ETF na Bitcoin! V Kanadě dostala povolení společnost Fidelity Investments

Publikováno
Další spotové ETF na Bitcoin! V Kanadě dostala povolení společnost Fidelity Investments
Zdroj: cryptopumpnews.com

Fidelity Invesments, jeden z hlavních hráčů na poli správců aktiv ve světě, v nedávné době dostal povolení od kanadského regulátora ke spuštění fondu pro institucionální investory. Správce však dostává další zelenou a připraví v Kanadě spotové ETF na Bitcoin.

Fidelity Investments

Společnost pomáhá více než 40 milionům lidí cítit se jistěji ve svých nejdůležitějších finančních cílech, řídí programy zaměstnaneckých výhod pro více než 22 000 podniků a podporuje přes 13 500 finančních institucí inovativními investičními a technologickými řešeními pro růst jejich podnikání.

Důvod, proč existujeme, se od našeho založení nezměnil… abychom posílili a zajistili finanční blaho našich klientů,” zní silné motto společnosti.

Společnost se může pochlubit spravovanými aktivy v hodnotě 4,2 bilionu dolarů. V roce 2018 spustila dceřinou společnost zaměřenou na kryptoměny, a poté v roce 2019 představila řešení pro úschovu kryptoměn, které generální ředitelka Abigail Johnson popsala jako „neuvěřitelně úspěšné“.

Spuštění Spot ETF

Firma se rozhodla spustit fond v Kanadě, kdy evidentně nehodlá čekat na americký SEC, než se ohledně fondu v USA umoudří. Produkt Fidelity Advantage Bitcoin ETF bude zalistován pod tickerem FBTC, přičemž strategie bude směšně jednoduchá – sledovat hodnotu fyzického Bitcoinu.

To znamená, že fond bude nakupovat skutečné BTC namísto toho, aby byl vystaven derivátovému instrumentu. Podle zprávy reaguje Fidelity na poptávku klientů a vybrala si Kanadu, neboť americké úřady neposkytly v této záležitosti žádné další objasnění. 

Poslední odmítnutí

Komise pro kontrolu cenných papírů a burz Spojených států amerických zamítla v polovině listopadu spotový bitcoinový burzovně obchodovaný fond správce aktiv VanEck několik měsíců poté, co firma podala žádost. VanEck požádal o svůj bitcoinový fond již v prosinci 2020.

Poznámka

TIP: Blíže se tématu okolo zamítnutí žádosti věnujeme v tomto článku.

Komise konkrétně uvedla, že jakákoli změna pravidel ve prospěch schválení ETF musí být navržena tak, aby zabránila podvodům, manipulacím a chránila investory a veřejný zájem. Podle vyjádření tak komise došla k závěru, že firma VanEck nesplnila svou povinnost podle zákona o burze a pravidel Komise, aby prokázala, že její návrh je v souladu s požadavky.

Jaký je rozdíl mezi spot a futures?

Výhoda futures spočívá v tom, že jsou vypořádány v hotovosti, tedy že uživatelé nakupující futures nedostávají skutečný bitcoin a investoři, kteří shortují futures, nejsou povinni dodat žádný Bitcoin. Naopak běžné spotové bitcoinové ETF je to, které sleduje cenu skutečného fyzického bitcoinu.

Poznámka

Poznámka: Co je však důležitější, cena bitcoinových futures se může lišit od aktuální tržní ceny na základě sentimentu investorů a příležitostně může cenu sledovat nepřesně. U spotového ETF je tato možnost reálně vyřazena.

Kanada jako přívětivé prostředí

Fidelity Clearing Canada, dceřiná společnost bostonského giganta podílových fondů Fidelity Investments, nedávno získala souhlas od místního regulátora pro spuštění prvního fondu, který řeší obchodování kryptoměn a úschovu pro institucionální hráče.

Fidelity tímto krokem pravděpodobně významně podpoří institucionální přijetí bitcoinu v Kanadě,” podle Alexe Dovbnyi, experta na kryptoměny.

Kdo je další ve světě?

Fintonia Bitcoin Physical Fund a Fintonia Secured Yield Fund jsou dva nové produkty nabízené firmou Fintonia Group, regulované měnovým úřadem Singapuru. Společnost si klade za cíl poskytnout investorům rychlou, bezpečnou a nákladově efektivní expozici vůči bitcoinu prostřednictvím pohodlnějšího investičního nástroje, jenž přímo nakupuje a drží bitcoin.

“Tým Fintonia jsou ostřílení profesionálové v oboru se zkušenostmi ve špičkových globálních investičních bankách a lídry v oboru,” stojí na webu společnosti.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.