Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

CzechPunks slaví úspěch, mintování trvalo rekordní čtyři minuty! Tvůrci to vůbec nečekali

Publikováno
CzechPunks slaví úspěch, mintování trvalo rekordní čtyři minuty! Tvůrci to vůbec nečekali

Pokud jste si říkali, že tvůrčí trend NFT stále nedorazil do našich končin, tak opak je pravdou. Dnešní z našeho úhlu pohledu úspěšný mint CzechPunks je toho důkazem. Tvůrci hlásí vyprodáno!

Projekt CzechPunks o kterém jsme vás informovali, oslavuje výročí 103 let od vzniku Československa, a to vytvořením 103 NFT na základě osobností české a slovenské kryptoměnové komunity. Myšlenkou projektu prý je projevit komunitě vděčnost a její tvůrce finančně podpořit.

Samotné mintování CzechPunks

Proces mintu nebyl vůbec složitý. Bylo zapotřebí mít aktivní peněženku MetaMask a propojit ji s webovými stránkami CzechPunks, zvolit počet kusů, které chcete mintovat a nakonec vše potvrdit tlačítkem MINT. Následně stačilo potvrdit transakci v peněžence a počkat na její dokončení. Cena za mint jednoho CzechPunka byla 0.103 ETH + transakční poplatek.

Jelikož došlo k vymintování všech Punks, na webu během rekordních 4 minut a 15 vteřin proběhly transakce v hodnotě zhruba 964 900 Kč, což je 10,6 kusů etherea. Pozoruhodný je ten fakt, že celkových adres, které NFT mintovaly bylo pouze 58!

Poznámka

Poznámka: Minting NFT je způsob, jakým se vaše digitální umění stane součástí blockchainu Ethereum – veřejné knihy, která je neměnná a odolná proti neoprávněné manipulaci. Vaše digitální umělecké dílo je reprezentováno jako NFT, takže je lze zakoupit a obchodovat na trhu a digitálně sledovat, jak bude s NFT v budoucnu naloženo.

V 19:00 začal veřejný mint, ve kterém si své CzechPunks NFT mohl vymintovat kdokoliv. Mint byl přístupný až do vymintování všech 103 kusů. V rámci jedné transakce měl každý zájemce možnost mintovat maximálně 3 NFT. Počet transakcí na adresu ale nebyl omezený. Před samotným veřejným mintem byl od 16:00 ještě mint dostupný pouze lidem, kteří se v předchozích týdnech dostali na whitelist projektu. Na whitelist bylo možné se dostat skrze různé soutěže, které probíhaly na Twitteru CzechPunks.

Oslovili jsme tvůrce a zajímalo nás, co říkají na rychlost prodeje a zda to pro ně bylo překvapením

“Vůbec jsme to nečekali, překvapilo nás to. Věřili jsme, že pár desítek NFT se vymintuje prakticky hned, protože víme, že sběratelé na to čekají a transakce posílají co nejrychleji je to možné. Báli jsme se ale, že poslední Punks se budou mintovat klidně několik dní. Rádi bychom ale ještě zmínili, že jsme dodrželi náš slib a hned po vymintování posledního Punka byly peníze za mint rozposlány dál – na donate adresy několika tvůrců komunity. A to si může každý ověřit v blockchainu”.

Paralelní polis jak v Praze tak i Bratislavě obdržely od tvůrců obnos peněz ve výši 192 980 Kč. Mezi další obdarované, které obdrží peníze patří česká Ethereová komunita Gwei.cz, adresa týmu CzechPunks jako kompenzaci za dosavadní i budoucí náklady spojené s vývojem projektu a také tvůrce edukačních materiálů Krypto Vláďa, u kterého tvůrci věří, že získané ethery využije kolegiálně a dle svého uvážení se rozdělí s dalšími československými tvůrci.

Obchodování NFT

Držitelé svých Punks jsou nyní určitě spokojeni, že vlastní některé postavičky z české komunity. Řada z nich, se již obchoduje na webu OpenSea a pokud o některé máte zájem, můžete si je koupit či nabídnout, kolik jste ochotni zaplatit.

Poznámka

Pokud máte zájem si prohlédnout, jaké postavičky se prodávají a za kolik, můžete použít tento odkaz.

Minimální cena začíná na 0,4 ETH, což je v přepočtu 37 200 korun. K dispozici je na webu i “nejcennější” postava z celé kolekce – zelený alzák. Pokud však o něj máte zájem, připravte si pořádný balík peněz, protože uživatel je ochotný postavu prodat za téměř 50 milionů korun.

Na co se mohou vlastníci CzechPunks NFT’s těšit a co bude dál?

“Ještě nechceme všechno prozrazovat, ať mají sběratelé na co se těšit. Určitě se všechno včas dozví přes náš Twitter profil nebo nástěnce na webu, která je přístupná pouze uživatelům připojeným přes MetaMask, která vlastní alespoň 1 Punka. Několik věcí máme ale v plánu a pracujeme na nich”, říkají zakladatelé projektu.

Kolik NFT byli tvůrci nuceni nahradit?

“Celkem bylo 13 osobností, které chtěly, aby Punks motivováni jejich osobou byli smazáni. Vyhověli jsme všem. Česká scéna je ale plná zajímavých a důležitých lidí a ještě jsme měli “v zásobě” několik lidí, které bychom případně použili”.

Děkujeme CzechPunks za poskytnutí vyjádření. 

Jak celý projekt vnímáte? Ukořistili jste si také svého Punka? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.