Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Colt CZ a jeho rekordní rok. Český výrobce zbraní se prosazuje zejména v USA!

Česká společnost Colt CZ Group zaznamenala rekordní tržby, ale čekají ji další výzvy. Přečtěte si více a odhalte její budoucí vyhlídky.

Colt CZ a jeho rekordní rok. Český výrobce zbraní se prosazuje zejména v USA!
Zdroj: abcnews.go.com

Skupina Colt CZ SE se sídlem v České republice provozuje výrobní závody v různých zemích a zaměstnává více než dva tisíce lidí.

Výrobky společnosti, prodávané především pod značkami Colt, CZ (Česká zbrojovka), Colt Canada, CZ-USA, Dan Wesson, Spuhr, swissAA a 4M Systems, jsou určeny pro ozbrojené složky, osobní obranu, lov, sportovní střelbu a další komerční využití.

Hospodářské výsledky pod lupou

Za uplynulý fiskální rok vykázala firma rekordní tržby ve výši téměř 14,86 miliardy korun, což představuje 1,8% nárůst oproti předchozímu roku.

Navíc čistý zisk společnosti po zdanění zaznamenal mírný nárůst, a to o 0,4 % na zhruba 2,04 miliardy korun.

Akciím obchodovaným na pražské burze se daří, od začátku roku se obchodují v kladných číslech.

Vývoj akcie Colt CZ od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CZG Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Upravený čistý zisk holdingu po zdanění ale klesl o 10,1 % oproti předchozímu roku na 2,05 miliardy korun. Dále upravený zisk EBITDA poklesl o 9,4 % na přibližně 3,05 miliardy korun.

Meziročně klesl i počet prodaných střelných zbraní o 10,4 % na celkových 621 210 kusů. Na rekordně vysoké tržby tak měl vliv kurz koruny. Hlavní trhy společnosti se totiž nacházejí v Severní Americe.

Poznámka
  • USA se na celkových tržbách podílely ze 42,2 %
  • Domácí tržby činily 17,6 %
  • Tržby z Kanady 15%
  • Evropa bez ČR přispěla 13 %
  • Asie 7,6 %

Společnost zaznamenala výrazný nárůst prodeje ozbrojeným složkám, což si pochvaluje generální ředitel Jan Drahota, který loňský rok označil za druhý nejúspěšnější v historii firmy. Přesto prý čekal výsledky lepší.

Představenstvo navrhlo valné hromadě dividendu ve výši 30 korun na akcii, což odpovídá dividendě z předchozího roku. Předpokládá se, že valná hromada se uskuteční do konce prvního pololetí letošního roku.

Investice a výhled

Skupina Colt CZ v loňském roce uskutečnila významné investice v celkové výši 924 milionů korun, což představuje nárůst o 36 % oproti předchozímu roku. Mezi významné úspěchy patřila akvizice švýcarského výrobce munice swissAA Holding AG.

Mimo to také oznámila dohodu o koupi 100procentního podílu ve společnosti Sellier & Bellot od CBC Europe.

Výhledově je prognóza společnosti na letošní rok ovlivněna nejistou poptávkou, inflačními tlaky na straně nákladů a směnnými kurzy mezi USD, EUR a CZK. Očekává se také, že významný vliv bude mít očekávaná konsolidace společnosti Sellier & Bellot.

Projekce tržeb samotné současné skupiny se pohybují mezi 16,2 a 17,8 miliardy korun, čili nárůst o 9-16 %.

Při započtení očekávaného příspěvku akvizice Sellier & Bellot se předpokládají tržby ve výši 20 až 22 miliard korun, což už by byl růst o 35-48 % oproti minulému rekordnímu roku.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.