Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Vážení čtenáři, omlouváme se za dočasnou nedostupnost stránek. Bohužel čelíme DDoS útokům, proto jsou stránky občas nedostupné či ne-plně funkční. Situaci ale řešíme a věříme, že již brzy bude vše v pořádku. Děkujeme za pochopení.
Finex » Kryptoměny » CoinMarketCap spouští novou metriku pro hodnocení burz

CoinMarketCap spouští novou metriku pro hodnocení burz

CoinMarketCap spouští novou metriku pro hodnocení burz

Poté, co CoinMarketCap (CMC) spustil dva nové kryptoindexy, aby svým uživatelům usnadnil přehled na kryptoměnovém trhu, se rozhodl přidat další nástroj, který by měl zlepšit jejich orientaci ve světe kryptoměn. Tím mají být nové metriky pro hodnocení burz, jejíž vydání oznámila 25. března na svém twitterovém účtu.

Nové metriky pro lepší orientaci

Jak už bylo řečeno, nové metriky by měly vylepšit orientaci v hodnocení burz a usnadnit tak uživatelům jejich porovnávání. Zaměření na spokojenost uživatelů CMC potvrdil i na svém twitterovém účtu, kde píše, že naslouchá svým uživatelům a chce jim tímto nabídnou plnější představu o dění na kryptoměnovém trhu, což má dokázat přidáním sady nových kryptoměnových metrik.

Mezitím ředitelka CMC Carylyne Chan promluvila s Bloombergem o změnách, které její společnost chystá a jak by měl celý systém fungovat do budoucna. Podle ní by měli být uživatelé schopni sami rozhodovat o tom, co je pro ně výhodné a vytvořit si na danou situaci vlastní názor, bez toho, aby společnost posuzovala, co je „dobré“ a co je „špatné“.

Důvodem jsou falešná hodnocení burz

K tomuto kroku se CMC odhodlal kvůli obvinění z manipulace s údaji o objemu obchodovaných peněz na kryptoměnových burzách. S tímto obviněním přišla společnost Bitwise, která se zabývá správou kryptografickcých údajů. Ta požádala Komisi pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) o spuštění ETF založeném na Bitcoinu. Součástí celé žádosti byla i data o obchodování BTC během čtyř dnů v březnu, která sama shromáždila a analyzovala.

Hlavním cílem společnosti bylo najít vzory, které by od sebe oddělily reálné a zmanipulované obchody. Tím dospěla k závěru, že více než 95 % obchodů na burzách je falešných. Stejnou zprávu jsme zveřejnili a na naší facebookové stránce, kde můžete sledovat další dění kolem této kauzy a světu kryptoměn obecně.

Jaký je váš názor na celé dění kolem falešných objemů obchodovaných peněz na burzách? Myslíte, že tímto krokem CMC vyřeší svůj problém? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$60 561
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 885
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$470,4
Aktualizováno 17.10.2021 11:04

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook

Reklama

  • Reklama
Finex logo