Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » CoinMarketCap spouští novou metriku pro hodnocení burz

CoinMarketCap spouští novou metriku pro hodnocení burz

CoinMarketCap spouští novou metriku pro hodnocení burz

Poté, co CoinMarketCap (CMC) spustil dva nové kryptoindexy, aby svým uživatelům usnadnil přehled na kryptoměnovém trhu, se rozhodl přidat další nástroj, který by měl zlepšit jejich orientaci ve světe kryptoměn. Tím mají být nové metriky pro hodnocení burz, jejíž vydání oznámila 25. března na svém twitterovém účtu.

Nové metriky pro lepší orientaci

Jak už bylo řečeno, nové metriky by měly vylepšit orientaci v hodnocení burz a usnadnit tak uživatelům jejich porovnávání. Zaměření na spokojenost uživatelů CMC potvrdil i na svém twitterovém účtu, kde píše, že naslouchá svým uživatelům a chce jim tímto nabídnou plnější představu o dění na kryptoměnovém trhu, což má dokázat přidáním sady nových kryptoměnových metrik.

Mezitím ředitelka CMC Carylyne Chan promluvila s Bloombergem o změnách, které její společnost chystá a jak by měl celý systém fungovat do budoucna. Podle ní by měli být uživatelé schopni sami rozhodovat o tom, co je pro ně výhodné a vytvořit si na danou situaci vlastní názor, bez toho, aby společnost posuzovala, co je „dobré“ a co je „špatné“.

Důvodem jsou falešná hodnocení burz

K tomuto kroku se CMC odhodlal kvůli obvinění z manipulace s údaji o objemu obchodovaných peněz na kryptoměnových burzách. S tímto obviněním přišla společnost Bitwise, která se zabývá správou kryptografickcých údajů. Ta požádala Komisi pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) o spuštění ETF založeném na Bitcoinu. Součástí celé žádosti byla i data o obchodování BTC během čtyř dnů v březnu, která sama shromáždila a analyzovala.

Hlavním cílem společnosti bylo najít vzory, které by od sebe oddělily reálné a zmanipulované obchody. Tím dospěla k závěru, že více než 95 % obchodů na burzách je falešných. Stejnou zprávu jsme zveřejnili a na naší facebookové stránce, kde můžete sledovat další dění kolem této kauzy a světu kryptoměn obecně.

Jaký je váš názor na celé dění kolem falešných objemů obchodovaných peněz na burzách? Myslíte, že tímto krokem CMC vyřeší svůj problém? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC