Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

CoinMarketCap spouští novou metriku pro hodnocení burz

Publikováno
CoinMarketCap spouští novou metriku pro hodnocení burz

Poté, co CoinMarketCap (CMC) spustil dva nové kryptoindexy, aby svým uživatelům usnadnil přehled na kryptoměnovém trhu, se rozhodl přidat další nástroj, který by měl zlepšit jejich orientaci ve světe kryptoměn. Tím mají být nové metriky pro hodnocení burz, jejíž vydání oznámila 25. března na svém twitterovém účtu.

Nové metriky pro lepší orientaci

Jak už bylo řečeno, nové metriky by měly vylepšit orientaci v hodnocení burz a usnadnit tak uživatelům jejich porovnávání. Zaměření na spokojenost uživatelů CMC potvrdil i na svém twitterovém účtu, kde píše, že naslouchá svým uživatelům a chce jim tímto nabídnou plnější představu o dění na kryptoměnovém trhu, což má dokázat přidáním sady nových kryptoměnových metrik.

Mezitím ředitelka CMC Carylyne Chan promluvila s Bloombergem o změnách, které její společnost chystá a jak by měl celý systém fungovat do budoucna. Podle ní by měli být uživatelé schopni sami rozhodovat o tom, co je pro ně výhodné a vytvořit si na danou situaci vlastní názor, bez toho, aby společnost posuzovala, co je „dobré“ a co je „špatné“.

Důvodem jsou falešná hodnocení burz

K tomuto kroku se CMC odhodlal kvůli obvinění z manipulace s údaji o objemu obchodovaných peněz na kryptoměnových burzách. S tímto obviněním přišla společnost Bitwise, která se zabývá správou kryptografickcých údajů. Ta požádala Komisi pro kontrolu cenných papírů Spojených států (SEC) o spuštění ETF založeném na Bitcoinu. Součástí celé žádosti byla i data o obchodování BTC během čtyř dnů v březnu, která sama shromáždila a analyzovala.

Hlavním cílem společnosti bylo najít vzory, které by od sebe oddělily reálné a zmanipulované obchody. Tím dospěla k závěru, že více než 95 % obchodů na burzách je falešných. Stejnou zprávu jsme zveřejnili a na naší facebookové stránce, kde můžete sledovat další dění kolem této kauzy a světu kryptoměn obecně.

Jaký je váš názor na celé dění kolem falešných objemů obchodovaných peněz na burzách? Myslíte, že tímto krokem CMC vyřeší svůj problém? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.